silva

Linia kredytowa CSK

Polecane posty

silva    19

Szukam informacji na ten temat. Jest to linia kredytowa na działalność rolniczą różnego rodzaju. Oddają 22% kredytu. Ktoś już brał. Jakie zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Radzę poczytać dokładnie w necie a wszysytkiego się dowiesz. Według mnie ten kredyt jest dobry dla tych co mają pieniądze i szybko go spłaca aby uzyskać cześciowa spłatę kredytu. Bo dla tych co nie mają sporej gotówki to procent zje całe dofinansowanie alb zostanie niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W tej lini krdytowej zależy od banku ,tak więc zapytaj w jakimś wybranym banku. Z tego co słyszałem od pewnego pana z ODR to banki oferuje oprocentowanie na poziomie ponad 8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No właśnie kredyt jest co najmniej na 5 lat więc jeśli weźmiemy na te 8 procent to on nic nie daje jeśli możemy wziąć preferencyjny. Bardziej ciekawi mnie czy dałoby sie połączyć tą linie kredytową z preferencyjnym (1,88%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Wzielismy w BGŻ teraz taki kredyt na 71000zł oprocentowanie cos koło 7,8% chyba. Jest to kredyty udzielany na 5 lat i nie mozna go spłacić przed skonczeniem tego okresu. Dofinansowanie państwa to 22% kwoty kredytu czyli w tym przypadku 15620zł co z nawiązką pokryje całe oprocentowanie, tzn. po odjęciu od 71000zł te 15620zł spłacimy 70500zł czyli mniej spłacimy niz wzielismy kredytu. W banku zrobili nam symulacje i jakby porównac go z kredytem na młodego rolnika na taki sam okres czasu to ten nowy wychodzi korzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam.

A jeżeli my maszynę kupiliśmy za gotówkę i mieliśmy pożyczoną od brata teścia i teraz chcemy mu oddać to można tez o taki kredyt się udzielać ? Maszyna w połowie grudnia była kupiona. Najpierw był brany kredyt pod uwagę ale naliczył nam facet 14% odsetek to trochę dużo. Jak myślicie przejdzie takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A tak w skrócie jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać to dofinansowanie CSK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Kredyt spłaca sie normalnie w ratach, my akurat mamy kwartalne raty. Na początku okresu trwania kredytu dostajemy 75% dotacji państwa i to idzie na spłate kapitały a pozostałem 25% dostajemy na koniec okresy kredytowania. Co do warunków to nawet nie wiem dokładnie. Biznesplan napewno musi byc zrobiony, a co do reszty to jak cos sie dowiem wiecej to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

prowizja od jednego do dwóch procent, nie jestem pewny ale my chyba 1,4% prowizji mamy. To wszystko zalezy czy jestes ich klinetem i od tego jakim duzym i dobrym klientem. Trzeba negocjowac bo tez chcieli nam 2% dac prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie to jest kredyt dla rolników na działalność rolniczą.

A jeszcze takie pytanie bo myślałem żeby ten kredyt wziąć na zakup ziemi tylko teraz czy jest ograniczenie w nim takie jak w preferencyjnym nkz że wartość danego kredytu jest taka jak średnia cena hektara ziemi w województwie czy cena ziemi może być obojętna zależna jedynie od ceny w umowie. Bo przecież można by zawyżyć cenę jakiegoś kawałka ziemi do 150 tys zł(maxymalna kwota zwrotu to 33 tys zł czyli 22% ze 150 tys) mając pieniądze na tą ziemię swoją i te pieniądze wpakować na lokate i czysty zysk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

@Silva nie wiem czy wiesz że banki przy ustalaniu ceny gruntu posługują się cenami według GUS i na większą kwotę Ci kredytu nie dadzą.

Na szczęście jeszcze niektóre przepisy w Polsce są tak ustalane aby się przestrzec przed takimi pomysłowymi ludźmi jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wombat    0

Pomysłowość to akurat pozytywna cecha.

 

Ale do rzeczy. Brałem pod koniec roku taki kredyt i po wyliczeniach (dość prostych - polecam jak ktoś nie wierzy) opłaca się on bardziej niż preferencyjny mimo ok 8%. Jest za to ograniczony do sumy 150tys jak pewnie wiecie. Oczywiście nie można kredytować cen większych niż średnia GUS, jednak trzeba pamiętać, że średnia GUSowska musi się zgadzać z częścią kredytowaną za dany grunt, więc wkład własny(wymagany 20%) + część kredytowana może przewyższać ceny GUS o wysokość wkładu własnego rzecz jasna. Spłaty rat mogą być również coroczne, ale odsetki miesięcznie (tak przynajmniej w BGŻ)

Warunki i wymagane dokumenty są takie jak w przypadku preferencyjnych kredytów. Biznes Plan też ten sam tj. "Wzorcowy Plan Inwestycji..." dostępny wraz ze szczegółowymi informacjami na stronach ARiMR.

Osobiście brałem na zakup ziemi. Okres kredytowania może być dłuższy niż 5 lat, jednak 5 lat to minimum (najbardziej opłacalne). Pierwsza transza zwrotu to 75% całej pomocy(która wynosi 22% z wysokości kredytu - nie mylić z wysokością inwestycji) i coś mi teraz mówią, że pójdzie na poczet 1 raty, ale tego nie jestem pewien. Druga transza to pozostałe 25% wypłacane na koniec kredytowania na poczet ostatniej raty. Ja miałem prowizję 1,5% bodajże, i 0,1% za rozpatrzenie wniosku.

Edytowano przez wombat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No i to jest kolejna konkretna odpowiedź. Dzięki.

A czy na używane maszyny powyżej 5 letnie jest możliwość wzięcia tego kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

pytanie do tych ktorzy wzieli predyt z lini CSK

czy czasem w umowie kredytowej nie macie zapisu, że w wypadku braku środków państwo może wam nie wypłacić drugiej transzy czyli tych 25%? i nie ponosi z tego zadnych konsekwencji

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Takie pytanie a jak ma się ta linia kredytowa do zakupu całego gospodarstwa?

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

ten kredyt to sie dostaje przez arimr czy prze bank bgz ?? bo nie rozumiem tego jak przez bank bgz to jak sie tne kredyt u nicjh nazywa ?? AGRO LINIA czy agro express ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

CSK to CSK. Taka linia kredytowa. Kredytu udziela większość banków a dotuje to Unia przez ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam. Zmieniła się wielkość dofinansowania teraz jest to 75 tys. Mam takie pytanie czy jeśli brałbym np kredyt na oborę (załóżmy 100000) i oni dali by mi pierwszą transze, tj koło 53 tys. to ona idzie na spłatę kredytu i do spłaty pozostaje już 47 tys +odsetki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj