tomaszek767

Opryskiwacz zaczepiany 3000-4000l

Polecane posty

superrolnik    0

weź amazone ux 3200 ja mam takiego porządna maszyna lepsza od pilmeta i troszeczkę droższa Krukowiak to szajs sąsiad ma to si e rozleciał na 3 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A co myślicie o opryskiwaczach Kuhna? bo mam pług i agregat ścierniskowy od nich i jestem bardzo zadowolony z sprzętu tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kuhn są jedne z lepszych opryskiwaczy. Jest u nas parę takich. A co ciekawe,ci co je mają to posprzedawali 3- 5 letnie Pilmety i kupili Kuhny.Mają z pompami wirowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A możesz powiedzieć ile ha nimi obrabiają i jakie maja wyposażenie oraz jakie to modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ten co miał 3 letniego Pilmeta to ma teraz ponad 150 ha.pojemność 3000 lub 3200l. A drugi to spółdzielnia ponad 600 ha, pojemność 4200. Oba mają lance alu, i pompy wirowe.

 

Teściu , wujek i kuzyn [ miej więcej po 70-90ha]mają z połowy lat 80 ale to jeszcze Nodet później [ po roku 93 chyba]było coś innego a teraz Kuhn.To też mają pompy wirowe ale sterowanie pleumatyczne, nie elektryczne.4 lata użytkują je i w tym roku poszła w jednym pompa.Wytarł się wirnik i poszła reperaturka. Wirnik dostał używany a reperaturka 800 zł w Kuhn.Ale podejrzewam że poszło to dlatego że on bardzo dużo pryska mocznikiem.

 

 

Ja od nich odstałem i kupiłem Tecnome, ale 4200l z własną hydrauliką i w ładnych pieniądzach, bo w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

W 2010 roku KUHN wykupił Blanchard'a i teraz w czerwonych barwach oferują opryskiwacze poza francją.

 

BTW.

Ktoś może użytkuje Dammann'a Profi-Class 36m, 5-7 tyś. litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gandyy    0

Jestem poważnie zainteresowany zakupem kuhn atlantique 3200l belka RHPM 24/12 czy jest jakiś użytkownik tego opryskiwacza na forum (dodam że zakup dopiero po nowym roku więc mam jeszcze dużo czasu do przemyśleń ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Określ się o co ci chodzi? Ja mam Tecnome 4200 litrów z własną hydrauliką 24 metry.Z 83 roku. Jest super. Teściu i kuzyni mają Nodety 3 tyś litrów z sterowaniem pleumatycznym. Też super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

belki na bank nie są polskie :P

Belki poza aluminiowymi na bank są niestety polskie - mogę się założyć o każde pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A co możecie powiedzieć o opryskiwaczach John Deere? Ciągniki robią dobre, a jak jest z ich opryskiwaczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Kolego mam 4 lata opryskiwacz berthud 3200litrow belka 20metrow teren gorzysty ze juz niejeden krukowiak lezal na boku wkacu na spo kupiony Berthud i niemam problemow zadnych z nim od nowego na zime niewyciagam pompy tylko zalewam petrygo 100litrow i tak co roku ma popryskane okolo 6000 hektarow opryskiwacz zuzycia zero raz dokupilem czerwone koncowki moja wina chodz lepiej czasami wymienic gdyz czyscilem je igla a niepowinno sie powinno szczoteczka do zebow najlepiej sredniej twardosci zapomnij o krukowiakach pilmetach i innych wynalazkach Amazone jak najbardziej klasa swiatowa w opryskiwaczach tylko cenowo drozszy ale mozna z duzo rzeczy rezygnowac np bezposrediie zazysanie ze studni jak sam zalewaz z beczki to zbyteczne i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a możecie mi powiedzieć co macie do opryskiwaczy kverneland rau oprócz tego że nie nadają się do RSM?????

 

według mnie żaden opryskiwacz nie przetrwa długo jeśli zjeżdża się z pola po RSM i nie chcę się przepłukać opryskiwacza zwykłą wodą i umyć się go z zewnątrz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Co do płukania po RSM to nie koniecznie bo w sezonie jest tyle oprysków że spokojnie nic się nie dzieje ale na zewnątrz to regularnie należy myć.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a możecie mi powiedzieć co macie do opryskiwaczy kverneland rau oprócz tego że nie nadają się do RSM?????

 

według mnie żaden opryskiwacz nie przetrwa długo jeśli zjeżdża się z pola po RSM i nie chcę się przepłukać opryskiwacza zwykłą wodą i umyć się go z zewnątrz....

Wewnątrz nie ma potrzeby mycia po rsmie, na zewnątrz jak najbardziej jak jest czas to się myje. Zwłaszcza że po rsmie belki są mokre i klejące toteż przy składaniu ręcznym jest mocno niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez artur04c
      Witam, Posiadam tecnome galaxy na sterowniku dawkowania. Aktualnie mam głowice obrotowe, na których znajdują sie dysze do RSM i niebieska/czerwona to oprysku. Do RSM posiadam żółtą, czerwoną i fioletową dyszę. Jak ustawić dawkę 200l RSM ? Ustawić pod dany kolor np żółta ma wydatek  200l i wystarczy na sterowniku ustawić 200l ?Czy w jakiś inny sposób to się odbywa ?
    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj