Polecane posty

Lukaszjarm    4

pamowie mam pytanie czy jak bym zainwestowal w takie zestawy do auta bo mam slabe swiatla . jak myslicie dalo by to jakis efekt czy tylko kase bym zmarnowal . no i w pronarze i halogenach tez bym chcial takie zestawy wtedy pozakladac ,prosze o wasze opinie i doswiadczenia z takimi zestawami .

http://moto.allegro.pl/zestaw-xenon-xenony-ksenony-hid-wroclaw-h4-6000k-i1380805121.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiście jestem przeciwny tego typu modyfikacjom, jeżeli już to w pełni homologowane lampy z ziarnikiem xenonowym z automatycznym poziomowaniem i oczyszczaniem lamp, ale wtedy taki zestaw kosztuje gruuubo ponad 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

W 100% zgadzam się z Bobek_Farmer. Prawdziwe xenony mają autopoziomowanie, spryskiwacze reflektorów dlatego nie polecam takich zestawów z prostej przyczyny będziesz oślepiał innych chociaż Tobie napewno lepiej będzie się jeździło. Jeśli masz w aucie lampy soczewkowe to możesz zamontować bo soczeki i tak skupiają światło ale jeśli zwykłe halogenowe lampy to odrdzam a o pronarze to zapomnij. Poza tym te z aukcji to nie są żadne bixenony ponieważ jest wyraźnie napisane w aukcji "długie światła halogen" a w bixenonach mijania i drogowe są xenonowe więc zmień nazwę tematu albo podaj linka do bixenonów. A i najważniejsze najpierw zastanów się dlaczego masz słabe światła, sprawdź czy są poprawnie ustawione, czy odblaski nie są wypalone bo może trzeba wymienić lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Zgadzam się z przedmówcami. Jak już inwestować to w takie zestawy o jakich pisze @Bobek_Farmer

Ja osobiście zainwestowałbym tą kasę na pseudo xenon w usprawnienie istniejącego oświetlenia: wymieniłbym jeśli jest taka potrzeba odbłyśniki/reflektory na nowe, i zrobiłbym nową instalację na przekaźnikach i porządnych przewodach, wtedy problemów ze słabym świeceniem by nie było.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

reflektory przecież można dać do regeneracji,lustra jak nowe i szkło czyste,w cenie chyba mniejszej,bez jakiś podejrzanych przeróbek,bo można dowód stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam czasem możliwość jeździć autem z bixenonem w jednej soczewce(ori). Szczerze mimo autopoziomowania układ reaguje z opóźnieniem i zdarzają się sytuacje, że "rzuca" wiązka światła. Jeżeli chcecie się bawić w modzenie lamp, to po pierwsze ziarnik w soczewce, a nie jako zastępca żarówki, po drugie montujcie spryskiwacze, po trzecie inwestujcie w modułu poziomowania. Dodatkowo należy użyć soczewki pod zenka, bo pod zwykłą halogenową żarówkę idzie inna soczewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

faktycznie zly link dalem . to ze nib y nielegalne to mam akurat to gdzies bo szyby sa tak ciemne 90% a wydech przelot . tylko chodzi mi o jasne swiatla klosze sa ok odblaski tez tylko myslalem ze zamiast 100 zł na zarowki wydawac to takie cos zaloze i bedzie git

http://moto.allegro.pl/zestaw-hid-bixenon-h4-6000k-przetwornice-zarniki-i1385446109.html

no i cetryfikaty posiadaja i nie powinno byc problemow na przegladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiele osób wychodzi z założenia grunt, że ja dobrze widzę reszta się nie liczy! Irytuje mnie jak jedzie gość autem ze zwykła lampą z dołożonym kilkutysięcznokelwinowym xenonem, gdzie lampa nie kieruje właściwie światła i świeci wszędzie tam gdzie nie powinna.

 

Ogólnie jak Cie nie stać... nie kombinuj. wink.gif Trochę smuci mnie, że ludzie lubują w bylejakości... jak ma być dobrze to wysoce prawdopodobnym jest, że tanio nie będzie. dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wlasnie po to zalozylem temat zeby sie cos dowiedziec na temat tych bixenonow bo nikt znajomy w aucie tego nie ma tylko jeden w motorze mial i bardzo chwalil sobie .

a nie da sie wyregolowac pozniej lamp zeby nie oslepialo innych bo tego bym nie chcial wiec nie osadzajcie mnie tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na tych wszystkich aukcjach to porównują ze "zwykłą żarówką"(nawet chyba nie h4)i tu efekt zaskakujący.wystarczy kupić np.philips+30%,a już chyba widziałem +50%,lub homologowane niebieskie i po problemie,a przynajmniej lustra nie wypalą,lub instalacji nie obciążą.jak reflektory przyżółkłe i lustra wypalone to im nic nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

a nie da sie wyregolowac pozniej lamp zeby nie oslepialo innych bo tego bym nie chcial wiec nie osadzajcie mnie tak szybko

Właśnie że sie nie da wyregulować, bo światło jest tak mocne że nie świeci górna połowa lampy jak to powinno być przy światłach mijania tylko przebija na dolną połowę lampy i efekt jest jak przy światłach drogowych.

Jedynie można zastosować jak masz reflektory soczewkowe,wtedy jest git.

Instalacji nie uszkodzisz bo na jedną stronę pobierają tylko 35Watt.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Lukaszjarm jak Ty chcesz wyregulować lampy przecież palnik ksenonowy ma całkowicie inną budowę tzn geometrię niż zwykła żarówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

w porzednim aucie mialem juz philipsy i bylem zadowolony tezar myslalem nad tymi bixenonami ale chyba kupie philipsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Philips lub Osram night breaker +90% są i kup takie, też się przymierzam do poprawy świateł ale zgodnie z prawem. Znam ten ból agrotuningu i już nie jedno światło agroksenonu mnie oślepio dlatego mówię stanowczo NIE. Chociaż jeśli robisz ciągnikiem tylko w polu to można takie coś zafundować to wtedy nikomu nie robisz krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wszystkim dziekuje za opinie i postanowilem kupic zarowki philipsa .

na innych forach wszyscy tak samo odradzali takich modyfikacji . a zreszta sam sie wko..am jak ktos mnie oslepia na drodze .

a na lampy szkoda tyle kasy wydawac bo i tak chcem w tym roku auto inne kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Philips lub Osram night breaker +90% są i kup takie, też się przymierzam do poprawy świateł ale zgodnie z prawem. Znam ten ból agrotuningu i już nie jedno światło agroksenonu mnie oślepio dlatego mówię stanowczo NIE. Chociaż jeśli robisz ciągnikiem tylko w polu to można takie coś zafundować to wtedy nikomu nie robisz krzywdy

 

no właśnie jak sprawa wygląda z takimi żarówkami? Dużo lepiej wtedy widać w nocy czy to jakiś chwyt marketingowy? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Klosze w lampach maja odpowiednie oznaczenie jakie mogą być w nich montowane żarówki (symboli nie pamiętam) i jeśli nie ma dopuszczenia do xenonów to żadne certyfikaty żarówek nie pomogą na przeglądzie, chyba ze robi go ktoś znajomy, ogólnie jestem przeciwnikiem tych świateł ponieważ w pagórkowatym terenie strasznie walą po oczach, a jeszcze wielu "kierowców" ma zapędy do podnoszenie świateł mijania żeby dalej świeciły.

moje zdanie jest takie ze lepiej zadbać o bieżące oświetlenie niż wydawać kasę i narażać się na nieprzyjemności przy przeglądach i kontrolach drogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

regeneracja reflektora to w granicach 80-100 złotych zależy jaki model auta razy 2,to aż nie tak boleśnie(rozklejone,lustro malowane specjalną farbą,szkło polerowane)i jak nowe,chyba warto,po kilku latach to każda lampa już nie tak świeci.zakład profesjonalny.około 2 dni trzeba poczekać(klej w piecu schnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

90/100W nie ryzykuj :P bo spalisz je tylko i bezpiecznik gorzej jak siądzie elektryka. I z allegro nie warto kupować bo można trafić na bubla a w sklepie masz zapewnioną jakość <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

wiadomo ze w sklepie bo cena i tak podobna ale mialem caly czas zarowki 90/100W

i nic sie nie dzieje a jedze juz tym autem 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj