Zaloguj się, aby obserwować  
max2505

sipma 276/1 czy 279/1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
max2505    1

Chce kupić prasę zwijająca polską, ale nie wiem na co zwracać uwagę przy w wyborze. Dodam tylko że w grę wchodzi siano, słoma i sianokiszonka oraz u 360.

 

proszę o opinie użytkowników i nie tylko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

dla mnie wybór jest prosty. jeśli chcesz agregować prasę z c360 to wybierz z 279/1. i tak przy tej prasie c360 będie miała co robić. ze zrobieniem beli o średnicy 1,5 metra jakie robi z276/1 c 360 może nie dać rady szczególnie przy robieniu sianokiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

dokładnie c360 bedzie miała już co robić z278/1 a o większej belce to już lepiej nie mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli zamierzasz robić sianokiszonke to wybierz Z-279/1 ponieważ robi bele 1,2 m, a Z-276/1 robi 1,5 m i nie nadaje sie do sianokiszonki -teoretycznie zrobisz balota, ale bedzie ciężki i trudny do owinięcia :rolleyes:

 

na pewno łatwiej będzie w przyszłości taką mniejszą sprzedać, chyba że byłaby to stałokomorówka. Prawie nic nie przemawia za ta większą Sipmą :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

a która z polskich pras jest najlepsza od strony technicznej oraz "użytkowej"?? chodzi mi o komfort pracy, awaryjność, oraz koszty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

z polskich pras to chyba sipma będzie najlepszym wyborem. prasy te są mało skąplikowane, tanie w eksploatacji, raczej proste w naprawie i części dostępne są praktycznie wszędzie. najbardziej zaawansowana technicznie sipma to model z- 590/1 power cut. prasa jest bardzo dobrze wyposażona ale do c 360 jej nie podepniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

według mnie najlepszy jest tak jak napisałem model z-590/1 power cut. prasa jest wyposażona w noże tnące, rotor i komorę powiększoną do średnicy 1,3m. poza tym posiada szerokie ogumienie i obwiązywacz siatką w standardzie.

tylko, że do tego modelu minimum to ciągnik o mocy 80 koni będzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
według mnie najlepszy jest tak jak napisałem model z-590/1 power cut. prasa jest wyposażona w noże tnące, rotor i komorę powiększoną do średnicy 1,3m. poza tym posiada szerokie ogumienie i obwiązywacz siatką w standardzie.

tylko, że do tego modelu minimum to ciągnik o mocy 80 koni będzie potrzebny.

Orientujesz sie może w cenie takiej prasy? Od kiedy ją produkują? Spotyka sie takie na rynku wtórnym czy tylko nówka? Chętnie bym wymienił swoją z-279/1 na coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

troszkę się orientuje w prasach bo niedługo czeka mnie wymiana mojej z-279. cena nowej to koszt 73 tys brutto. widziałem niedawno ogłoszenie na allegro z tą prasą. była chyba z 2005 roku. niestety nie wiem dokładnie od kiedy je produkują.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na allegro była nowa czy uzywka???nie widziałem tej sipmy w pracy i nie wiem jak ona pracuje ale za 75 tys to można mieć wycyckaną używkę pożądnej firmy np. Claas Variant 180 RC czy JD 580 i zwykła sipma nie ma szans z nimi...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

na alegro była używana, ale tylko raz widziałem to ogłoszenie więć na jej temat dużo nie mogę powiedzieć.

mi też się wydaje że za tę kasę lub z niewielką dokładką można kupić coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

różnią się tym, że ta pierwsza ma komorę zwijania o średnicy 1,5m a ta druga ma komorę zwijania ośrednicy 1,2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
na allegro była nowa czy uzywka???nie widziałem tej sipmy w pracy i nie wiem jak ona pracuje ale za 75 tys to można mieć wycyckaną używkę pożądnej firmy np. Claas Variant 180 RC czy JD 580 i zwykła sipma nie ma szans z nimi...

pioter za 75 tysięcy to mozna mieć claasa ale 280,który ma wiele poprawek i ulepszeń niż 180 i jest po prostu lepszy.180 rc można mieć nawet poniżej 30tysięcy(po sezonie)

Zdaje się że nowe viconki ale gołe tez by się w tej kwocie zmieściły(no może troszkę ponad 75tysięcy)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
Jeśli zamierzasz robić sianokiszonke to wybierz Z-279/1 ponieważ robi bele 1,2 m, a Z-276/1 robi 1,5 m i nie nadaje sie do sianokiszonki -teoretycznie zrobisz balota, ale bedzie ciężki i trudny do owinięcia :rolleyes:

 

na pewno łatwiej będzie w przyszłości taką mniejszą sprzedać, chyba że byłaby to stałokomorówka. Prawie nic nie przemawia za ta większą Sipmą :lol:

 

 

I tu się mylisz. Posiadam obydwie prasy i wybierajac zdecydowanie wolę 276ostkę . W wiekszosci woze bele przyczepami sztywnymi6t [dl 4,5m] i przy belach 1,2 na spod wlozysz 3x2 zostaje miejsca natomiast bel 1,5 wsadze 3 i jest na styk [wychodzi ze sztuk wioze tyle samo 1,2 co 1,5 czyli 8 lub 10 a materialu jest o wiele wiecej] Ponadto o wiele szybciej je zwioze bo jest poprostu mniej i mam zgrabniejszy, krotszy stog . Takiego balota spokojnie jeden czlowiek sobie gdzies przekula czy postawi na wysoki kant zarowno slomy jak i siana. U mnie za prasą chadza zetor 6340 ale dla checy podczepilismy c360[zeby obalic ten glupi mit ze 360 zdycha przy prasie bo to bzdura] i zeby nie to ze w zetorku mam wiekszy komfot 360 by z prasa chodzila Przy sianie dyma nic a przy siankiszące niewiele gorzej. kazda owijarka [np wszystkie sipmy] owina bele 1,5 i kazdy chwytak do bel spokojnie chwyci balota o srednicy 1,5 . Piszecie czasem ze c360 do prasy nie a zetorek 5011 tak a to ta sama moc[c360 jest nawet troche mocniejsze chyba] i to blad bo zetor sasiada [5011]alebo jest tak zdezylowany albo taki slaby bo zdycha przy dobijaniu beli i kopci .Za z276 przemawiaja aspekty ekonomiczne

-mniej sznurka[siatki]

-mniej jezdzenia po baloty [na chlopskie liczenie przy 4balotach 1,5 mamy 5 o śr.1,2czyli przy np 100 mam o caly jeden przejazd mniej [ciagnik +2 przyczepy i 2 pasy napinajace] czyli [zaleznie od odleglosci od pola] czasami godzine czasu wiecej wolnego

-bezpieczenstwo od kiedy robie 1,5 to niktmi nie zajumal

-mniej postojow na wywalanie balota

-niej czasu spedzonego na polu [zwozka prasowanie]

-mniej zuzytego paliwa

mniej miejsca zajetego przez stog[balot ma dl tak sama jak ten o sr1,2 czyli 1,2m natomiast stog klade tak samo jak z tych 1,2 czyli 3spod 2 na pierwsze pietro i na szczyt 1]

I to nie wszystko

276 to praktycznie to samo co 279 tylko z wieksza komara wiekszosc czesci ta sama moja pierwotnie miala 2 owijacze sznurka ale poprzedni wlasciciej jeden zdematowal i jest z jednym[tak jak wszystkie 279] podobno czasem balot mial ''bebech''na srodku

Jest tez argument estetyczny

-z276 wyglada o wiele lepiej niz ta mniejsza [279 jes taka jaby ktos na nia nadepnąl]

-Teraz jadac po baloty jak widze bele 1,2 to wydaja mi sie smieszne[jeszcze troche i mozna by je lapami ladowac sie wydaje]

 

U mnie na wsi wszystkie balociarki kupione w tym roku na dziendobry chodzily z ciagnikami 80/100 km teraz kiedy przejzeli na oczy czepiaja zetorki 360 i inne z tego segmentu mocy ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0
I tu się mylisz. Posiadam obydwie prasy i wybierajac zdecydowanie wolę 276ostkę . W wiekszosci woze bele przyczepami sztywnymi6t [dl 4,5m] i przy belach 1,2 na spod wlozysz 3x2 zostaje miejsca natomiast bel 1,5 wsadze 3 i jest na styk [wychodzi ze sztuk wioze tyle samo 1,2 co 1,5 czyli 8 lub 10 a materialu jest o wiele wiecej] Ponadto o wiele szybciej je zwioze bo jest poprostu mniej i mam zgrabniejszy, krotszy stog . Takiego balota spokojnie jeden czlowiek sobie gdzies przekula czy postawi na wysoki kant zarowno slomy jak i siana. U mnie za prasą chadza zetor 6340 ale dla checy podczepilismy c360[zeby obalic ten glupi mit ze 360 zdycha przy prasie bo to bzdura] i zeby nie to ze w zetorku mam wiekszy komfot 360 by z prasa chodzila Przy sianie dyma nic a przy siankiszące niewiele gorzej. kazda owijarka [np wszystkie sipmy] owina bele 1,5 i kazdy chwytak do bel spokojnie chwyci balota o srednicy 1,5 . Piszecie czasem ze c360 do prasy nie a zetorek 5011 tak a to ta sama moc[c360 jest nawet troche mocniejsze chyba] i to blad bo zetor sasiada [5011]alebo jest tak zdezylowany albo taki slaby bo zdycha przy dobijaniu beli i kopci .Za z276 przemawiaja aspekty ekonomiczne

-mniej sznurka[siatki]

-mniej jezdzenia po baloty [na chlopskie liczenie przy 4balotach 1,5 mamy 5 o śr.1,2czyli przy np 100 mam o caly jeden przejazd mniej [ciagnik +2 przyczepy i 2 pasy napinajace] czyli [zaleznie od odleglosci od pola] czasami godzine czasu wiecej wolnego

-bezpieczenstwo od kiedy robie 1,5 to niktmi nie zajumal

-mniej postojow na wywalanie balota

-niej czasu spedzonego na polu [zwozka prasowanie]

-mniej zuzytego paliwa

mniej miejsca zajetego przez stog[balot ma dl tak sama jak ten o sr1,2 czyli 1,2m natomiast stog klade tak samo jak z tych 1,2 czyli 3spod 2 na pierwsze pietro i na szczyt 1]

I to nie wszystko

276 to praktycznie to samo co 279 tylko z wieksza komara wiekszosc czesci ta sama moja pierwotnie miala 2 owijacze sznurka ale poprzedni wlasciciej jeden zdematowal i jest z jednym[tak jak wszystkie 279] podobno czasem balot mial ''bebech''na srodku

Jest tez argument estetyczny

-z276 wyglada o wiele lepiej niz ta mniejsza [279 jes taka jaby ktos na nia nadepnąl]

-Teraz jadac po baloty jak widze bele 1,2 to wydaja mi sie smieszne[jeszcze troche i mozna by je lapami ladowac sie wydaje]

 

U mnie na wsi wszystkie balociarki kupione w tym roku na dziendobry chodzily z ciagnikami 80/100 km teraz kiedy przejzeli na oczy czepiaja zetorki 360 i inne z tego segmentu mocy ciagniki

 

ciekawie to opisałeś - też mam zamiar kupić prase Sipmy i szczerze mówiąc to po twoim poscie zdecydowałęm sie na Z-276 - tylko nie wiem czy Zetorek 7211 da rade przy niej - no ale top jak narazie zakup na przyszły rok - aha i jeszcze jedno pytanie ile taka Z-276/1 moze kosztowac (chce z szerszym podbieraczem bo jeszcze usługi planuje i czasem po zachodnich kombajnach podono ten standardowy podbieracz jest ciu za wąski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
(chce z szerszym podbieraczem bo jeszcze usługi planuje i czasem po zachodnich kombajnach podono ten standardowy podbieracz jest ciu za wąski)

Nawet po Bizonie z odpiętym szarpaczem (bez fartucha) Sipma z wąskim podbieraczem ma problemy, z szerokim jest w sam raz. Nie jestem pewien ale w oznaczeniu " /1 " to chyba oznacza szeroki podbieracz, ja mam z279/1 i jest szeroki :rolleyes:

 

A co do tej nowej Sipmy o którą pytałem to nie ma ona centralnego systemu smarowania gdzie praktycznie we wszystkich zachodnich prasach tej klasy to standard. Cena też bez rewelacji, tak jak piszecie, za tyle można już kupić coś "pożądnego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
I tu się mylisz. Posiadam obydwie prasy i wybierajac zdecydowanie wolę 276ostkę . W wiekszosci woze bele przyczepami sztywnymi6t [dl 4,5m] i przy belach 1,2 na spod wlozysz 3x2 zostaje miejsca natomiast bel 1,5 wsadze 3 i jest na styk [wychodzi ze sztuk wioze tyle samo 1,2 co 1,5 czyli 8 lub 10 a materialu jest o wiele wiecej] Ponadto o wiele szybciej je zwioze bo jest poprostu mniej i mam zgrabniejszy, krotszy stog . Takiego balota spokojnie jeden czlowiek sobie gdzies przekula czy postawi na wysoki kant zarowno slomy jak i siana. U mnie za prasą chadza zetor 6340 ale dla checy podczepilismy c360[zeby obalic ten glupi mit ze 360 zdycha przy prasie bo to bzdura] i zeby nie to ze w zetorku mam wiekszy komfot 360 by z prasa chodzila Przy sianie dyma nic a przy siankiszące niewiele gorzej. kazda owijarka [np wszystkie sipmy] owina bele 1,5 i kazdy chwytak do bel spokojnie chwyci balota o srednicy 1,5 . Piszecie czasem ze c360 do prasy nie a zetorek 5011 tak a to ta sama moc[c360 jest nawet troche mocniejsze chyba] i to blad bo zetor sasiada [5011]alebo jest tak zdezylowany albo taki slaby bo zdycha przy dobijaniu beli i kopci .Za z276 przemawiaja aspekty ekonomiczne

-mniej sznurka[siatki]

-mniej jezdzenia po baloty [na chlopskie liczenie przy 4balotach 1,5 mamy 5 o śr.1,2czyli przy np 100 mam o caly jeden przejazd mniej [ciagnik +2 przyczepy i 2 pasy napinajace] czyli [zaleznie od odleglosci od pola] czasami godzine czasu wiecej wolnego

-bezpieczenstwo od kiedy robie 1,5 to niktmi nie zajumal

-mniej postojow na wywalanie balota

-niej czasu spedzonego na polu [zwozka prasowanie]

-mniej zuzytego paliwa

mniej miejsca zajetego przez stog[balot ma dl tak sama jak ten o sr1,2 czyli 1,2m natomiast stog klade tak samo jak z tych 1,2 czyli 3spod 2 na pierwsze pietro i na szczyt 1]

I to nie wszystko

276 to praktycznie to samo co 279 tylko z wieksza komara wiekszosc czesci ta sama moja pierwotnie miala 2 owijacze sznurka ale poprzedni wlasciciej jeden zdematowal i jest z jednym[tak jak wszystkie 279] podobno czasem balot mial ''bebech''na srodku

Jest tez argument estetyczny

-z276 wyglada o wiele lepiej niz ta mniejsza [279 jes taka jaby ktos na nia nadepnąl]

-Teraz jadac po baloty jak widze bele 1,2 to wydaja mi sie smieszne[jeszcze troche i mozna by je lapami ladowac sie wydaje]

 

U mnie na wsi wszystkie balociarki kupione w tym roku na dziendobry chodzily z ciagnikami 80/100 km teraz kiedy przejzeli na oczy czepiaja zetorki 360 i inne z tego segmentu mocy ciagniki

 

Naucz się czytać -w prasie ma chodzić C-360 :angry:

 

U nas też jeżdżą Sipmami które są przystosowane do 70-80 konnnego Forterrami 100 konnymi aż łańcuchy pękają :lol:

 

Do 80-100 koni to można zaczepić stałokomorówkę taką jak ja mam a nie Sipme przy której 80 konny ciągnik nie ma co robić

 

Słąbo dobiaj sz baloty bo jakbym ja zrobił lucerne 1,5 to spokojnie ważyłaby 800 kg -na pewno nie każdy sobie by poradził z takimi balotami

 

 

Ja robię tylko bele 1,85 m, ładuje po 4 na przyczepe i wtedy to można mówić o aspektach ekonomicznych :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
Naucz się czytać -w prasie ma chodzić C-360 :angry:

 

U nas też jeżdżą Sipmami które są przystosowane do 70-80 konnnego Forterrami 100 konnymi aż łańcuchy pękają :lol:

 

Do 80-100 koni to można zaczepić stałokomorówkę taką jak ja mam a nie Sipme przy której 80 konny ciągnik nie ma co robić

 

Słąbo dobiaj sz baloty bo jakbym ja zrobił lucerne 1,5 to spokojnie ważyłaby 800 kg -na pewno nie każdy sobie by poradził z takimi balotami

Ja robię tylko bele 1,85 m, ładuje po 4 na przyczepe i wtedy to można mówić o aspektach ekonomicznych ;)

 

 

Aspekt ekonomiczny jest poniewaz porownujemy prasy robece bele 1,2 i 1,5 [nie mam mowy o 1,85]

Nie balotuje lucerny :rolleyes: a dobijam ''ksiazkowo'' do wartosci cisnienia podanych w instrukcji[mniejwiecej sianokiszonke nawet ciut bardziej] sianokiszonki nie przestawiam recznie[ chyba ze przetocze troche przed ''rozpakowaniem'' recznie sianko i slome postawie [troche wysilku ale baloty sa kanciaste i nie ulegaja deformacji przy ''kulaniu/przewracaniu

Przeciez pisalem ze wlasnie c360 daje rade z taką prasą

Moja sipma to Z276/1 [mirasek /1 oznacza wlasnie szeroki podbieracz] ceny sa rozne jeden koles za te mala krzyknal mi 25000 ja moja ''wieksza'' kupilem za 19tys i ma 11 latek blachy i lakier super nakrecilem ja ok 1200 balotow narazie i nic nie wymienialem ....tylko watpie bys od prywatnego dostal taka [wiekszosc kupuje mała] Napewno znajdziesz taka w gospodarstwach takich jak Top Farms oni teraz przesiadaja sie z sipm na zachodnie i spzedaja. ]

Gorbaczow zetor spokojnie da sobie rade a na czym masz tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A robią nówki 1,5 m bele co robią? Chyba jednak tak bo na stronie podają :rolleyes:

 

Pewnie mało ich schodzi, bo ludzie wolą jednak 1,2 i tego się nie da ukryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

no to fajnie ze mój zetorek z taką pójdzie (Tura ma kuzyn na 914) a siano i kiszonki zbieramy wspólnie więc nie ma problemu - i mam jeszcze pytanie czy 25-30 tysiecy starczy na taki sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Mniej ich schodzi bo sa drozsze i za cene podstawki mozna miec mala z bajerami :rolleyes: i robia je nadal nowka kosztuje ok 58000 brutto. w rpt gdzies wyczytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj