Zaloguj się, aby obserwować  
przemek11441

Zetor 7211/7711 vs Ursus C 385/912

Polecane posty

filip94lemken    122

faktycznie, bedzie kupywał zachodni ze wzgledu na halogeny, 50 zl i ma 2 sztuki podłacza do zetora i ma to samo, a bardziej komfortowej niz 5245 nie spotkalem w zadnynm ciagiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxi7441    0

Z tego co piszesz to lepszy dla ciebie będzie 7211, ciągnik wygodny i dość mocny :lol: .

Ja osobiście posiadam zetora 8011 i powiem że to pracy na roli jest nie zastąpiony, ale komfortu na dłuższe trasy to tam nie zastaniesz :mellow: . No ale i tak wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

@SZYMANOX Z tego co wyczytałem to 99% proponowali mu bez przodu więc o co chodzi.??

Swój, swojego chwali...

@filip94lemken chyba mi nie chodziło o same halogeny. A co do tego komfortu widać, że jeździsz swoim pronarem i 60 i nie wiesz co to komfort... a za 50 zł to sobie kup halogeny ale do roweru, które będą Ci świecić 30 cm przed koło...

 

Chciałem mu tylko zaproponować coś zachodniego, nie pisałem żeby kupował ten ciągnik. W mniej więcej tej samej cenie ma bardziej komfortowy ciągnik, no i szpan jest :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

dobrze ze ty jezdzisz rowerem i wiesz co to komfort, a co do halogenow, tos chyba nigdy w zadnym sklepie nie byl i nie widzial jak swieci halogen, do głowy sobie włóż moze cos oswieci, na co mu ten zachodni, jeszcze dobity grat ? zeby wydawał miliony na czesci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gery24    1

Dobra panie filipie koniec tematu...

Mi nie chodziło dokładnie, żeby kupował tego co link do niego dałem, chciałem tylko pokazac o co mi chodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

ok, dobrze wiem oco Ci chodzilo ;D, niewiem czemu mówicie ze na 10 ha lepszy bylby 7211 niz 5245 u mnie 5245 obrabial 35ha sam, a uciag na przodzie mial niesamowity, jak wyciagali bizona z skr do 1002 nie mogł wyciagnac a 5245 wyszed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

u mnie 5245 obrabial 35ha sam

 

Jak czytam niektórych wypowiedzi to się dziwie jak wy dawaliście rade tylko jednym ciągnikiem tyle ha obrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barek7341st    0

mialem 7211 i na 10 ha wysterczyl by ci 5211lub45 bo przodek zawsze sie przyda nawet na ściernisku jest nieraz z pełną 4-órką ruszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Choc jak już byś chciał większego niż 52** to jednak Case VS ten Zetor 72/7711 to bardziej bym się skłaniał ku Case wtedy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

tzn zetor nie był sam, bo byl 360 i 330, potem doszed 385, ale przez 12 lat robil wszytskie ciezkie roboty, takie jak teraz pronar, na 10ha to miodzio taki zetor, robilem tez potem 385, to jak bylo mokro to zetor ciagnal 3 a 385 sie slizgal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

52xx raczej odpada ponieważ ma 3 cylindry troche słaby jak dla mnie , 62xx też raczej nie bo są jakoś mało spotykane jeden gość we wsi ma i sobie niechwali. Chyba wybór padnie na 7211 chyba że trafi się okazyjnie jakiś 7711 lub coś z przednim za nieduże pieniądze. Zagraniczne w gre nie wchodzą bo słyszałem że części drogie i trudno dostępne w moich okolicach. Więc raczej to będzie zetor 72xx bardzo dużo modeli jest we wsi i nikt złego zdania o nim nie mówi no może troche spalanie wysokie ale komfort o niebo lepszy niż w c360 :lol:


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ok, dobrze wiem oco Ci chodzilo ;D, niewiem czemu mówicie ze na 10 ha lepszy bylby 7211 niz 5245 u mnie 5245 obrabial 35ha sam, a uciag na przodzie mial niesamowity, jak wyciagali bizona z skr do 1002 nie mogł wyciagnac a 5245 wyszed

Ta ta, w 1002 to ciągnik az gwizda a kierowca p**** Jak ktos nie potrafi ciągnikiem jeździć to nie ma sie co dziwić że ciągnik ponad 2 razy słabszy rady nie dał.

@jankes91 da rade tyle obrobić tyle ze większośc czasu się w ciągniku spędza.

 

A w odpowiedzi na temat to jak kolega chce komfort to zetor będzie odpowiedni a tych ha nie ma tak dużo więc i 5211 wystarczy. I mimo ze masz pola równe to przedni napęd zawsze się przyda. Tylko jak masz daleko pola to jeszcze coś z szybka skrzynią by się przydało. A ciągników z serii ciężkiej na tyle ha nie popieram, to typowe woły robocze a pracach lekkich się tak nie sprawdzą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

52xx raczej odpada ponieważ ma 3 cylindry troche słaby jak dla mnie , 62xx też raczej nie bo są jakoś mało spotykane jeden gość we wsi ma i sobie niechwali. Chyba wybór padnie na 7211 chyba że trafi się okazyjnie jakiś 7711 lub coś z przednim za nieduże pieniądze. Zagraniczne w gre nie wchodzą bo słyszałem że części drogie i trudno dostępne w moich okolicach. Więc raczej to będzie zetor 72xx bardzo dużo modeli jest we wsi i nikt złego zdania o nim nie mówi no może troche spalanie wysokie ale komfort o niebo lepszy niż w c360 :lol:

 

Twoja wypowiedź jest bardzo super Real. zetor 6211 ta sama konstruckja co 7211 moc zapewne niższa bo może być inne ustawienie pompy wtryskowej lub cakiem inna pompa. Bo jednak od tego i od tego do C-360 części do silnika pasują... Wiec nei wiem czemu miał by sie psuć jeżeli w ciagnikach siada pewna rzecz w większosci to jest wada fabryczna konstrukcji a skoro są takie same to ten gosc ze wsi ma trupa

 

Z tymi częsciami do zachodnich to też pic na wode moze i drogie ale jakosć nie porównywał bym tutaj...

 

Akomfort większy niz w C-360 to chyba każdy ciagnik innej marki ma o niebo lepszy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

no nie smiech, czlowieku ty nawet niewiesz ile taki 5245 potrafi zrobic, duzo wiecej niz 60

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/257999-zetor-5245/

zobacz sobie foto, taki ciagnik na 10 ha to miod, fobrze dociazony przod i ciagnie jak potrzeba, a na tych 35ha to on wiecej stał niz robił i robił nim 1 kierowca, 0 kur** wyobrazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

@UrsusCzesio no może i jest zajechany ale jak już to wole 7211 niż 62xx co do zachodnich ciągników to jednak wole zetora sprawdzonego niż jakiegoś zachodniego trupa a z częściami naprawde jest kłopot wiem bo wója ma case jakiegoś z przodkiem i części w pobliżu nigdzie nie może do niego dostać

@filip94lemken może i pociągnie więcej od 60tki bo jest cięższy i posiada przedni napęd ale wole 7211


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Twoja wypowiedź jest bardzo super Real. zetor 6211 ta sama konstruckja co 7211 moc zapewne niższa bo może być inne ustawienie pompy wtryskowej lub cakiem inna pompa. Bo jednak od tego i od tego do C-360 części do silnika pasują... Wiec nei wiem czemu miał by sie psuć jeżeli w ciagnikach siada pewna rzecz w większosci to jest wada fabryczna konstrukcji a skoro są takie same to ten gosc ze wsi ma trupa

 

Z tymi częsciami do zachodnich to też pic na wode moze i drogie ale jakosć nie porównywał bym tutaj...

 

Akomfort większy niz w C-360 to chyba każdy ciagnik innej marki ma o niebo lepszy

Oj chyba troche więcej tych różnic. 6211 ma mniejsza pojemność silnika, ten sam skok tłoka, ale srednica tłoka jest mniejsza. Chyba 102mm, a w zetorze 7211 105mm. Jak ktoś wie dokładnie to niech mnie poprawi.

@filip94lemken nie potrafisz przekonywać bez brutalnego słownictwa i wyzwisk?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my mieliśmy na sprzedaż zetora 7711 z dołożonym przodem i szybką skrzynią pewnie nie jeden oglądał na allegro:D przed świętami przypyliło na gwałt gotówkę bo już case stoi na podwórku i poszedł za35tys z 90r był ale ładnie sie pracowało i nie narzekaliśmy na niego:) Teraz JX śmiga aż miło i to jest komfort:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no my jak braliśmy TD5050 to też 7211 był na sprzedaż, ale długo nie trzeba było bo po miesiącu kupiec się trafił... polecę ci 7211 tylko tego sprowadzanego, jak mój, zupełnie inny komfort pracy niż w krajowym i też jakość wykonania jest inna niż a krajowym <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

@zetorek1607 Dlaczego sądzisz że w sprowadzonym zetorze jest większy komfort ?? Wiem że w niektórych były montowane siedzienia pneumatyczne ale niewiem czy we wszystkich, sprowadzone zetory na allegro są w kiepskim stanie przynajmniej wizualnym bo technicznie niewiadomo .Zobacze co będzie ciekawego na wiosne jak trafi się zadbany sprowadzony zetor to może i będzie stał u mnie na podwórku <_<


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Oj chyba troche więcej tych różnic. 6211 ma mniejsza pojemność silnika, ten sam skok tłoka, ale srednica tłoka jest mniejsza. Chyba 102mm, a w zetorze 7211 105mm. Jak ktoś wie dokładnie to niech mnie poprawi.

@filip94lemken nie potrafisz przekonywać bez brutalnego słownictwa i wyzwisk?

 

 

 

podaj mi nr w ktorym jest jakies wyzwisko, skoro jestes taki lagosny i bojazliwy to niewiem jak sobie poradzisz w zyciu, tyle z mojej strony, a co do zetora, to wole zajechac sobie do czech i za 20 tys mam taki ze mucha nie siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Np post nr 40. Tylko wychwalasz swoje racje jakby inni żółtodziobami byli. A o to jak sobie w życiu poradzę to już moja sprawa i sadzę że nie będzie źle. W każdym razie jakiś szacunek powinien być, mamy XXI wiek i nie pochodzimy z ciemnogrodu.

A co do zetora to nie każdy miesza blisko granicy że może sobie kupować tańsze maszyny za granicą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Np post nr 40. Tylko wychwalasz swoje racje jakby inni żółtodziobami byli. A o to jak sobie w życiu poradzę to już moja sprawa i sadzę że nie będzie źle. W każdym razie jakiś szacunek powinien być, mamy XXI wiek i nie pochodzimy z ciemnogrodu.

A co do zetora to nie każdy miesza blisko granicy że może sobie kupować tańsze maszyny za granicą.

 

podaj osobe ktora jest tam wyzwana, napisane jest kur** 0 wyobrazni, to takie wyzywajace? normalne ze to twoja sprawa, a co do ciagnika i zółtodziobów to zadne slowo takie nie padlo, a myslisz co taki zetorek za maly na 10 ha ? po co mieszkac blisko granicy nawet 200km od granicy bierzesz lawete i za transport placisz 1000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No skąd. Na 10 ha większy ciągnik absolutnie nie jest potrzebny. A do takiego jeżdżenia nie jestem przekonany. Może być i tak że zrobię te 200km, zapłacę za lawetę i nie znajdę nic ciekawego. I nie cytuj poprzedniego posta :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj