Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik111392

Ile macior na 7-8ha???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzeznik13    287

To zależy jakie masz zabudowania. Jak masz pełno pomieszczeń i te 7ha to śmiało myślę że 4 maciorki czyli 80 tuczników rocznie, tak średnio. Ale teraz się w trzodę pakować to podpisanie na siebie wyroku. Sam trzymałem bardzo dużo trzody po przekraczało 100 na rok, ale zlikwidowaliśmy z tatą i ustawiamy się na hodowle byków. Trzoda to studnia bez dna, posłuchaj się rady i się w to nie pakuj, ale co do utrzymania to 4 maciory śmiało możesz trzymać.

Pozdrawiam Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

To zależy jakie masz zabudowania. Jak masz pełno pomieszczeń i te 7ha to śmiało myślę że 4 maciorki czyli 80 tuczników rocznie, tak średnio. Ale teraz się w trzodę pakować to podpisanie na siebie wyroku. Sam trzymałem bardzo dużo trzody po przekraczało 100 na rok, ale zlikwidowaliśmy z tatą i ustawiamy się na hodowle byków. Trzoda to studnia bez dna, posłuchaj się rady i się w to nie pakuj, ale co do utrzymania to 4 maciory śmiało możesz trzymać.

Pozdrawiam Kamil

 

 

Jeśli wszyscy przejdą na opasy to z bydłem będzie to samo co z trzodą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

No może kolego @mario3004 dobrze mówisz, ale na moim terenie nie mam praktycznie nikt bydła, tylko spółka po byłym PGR, ale i tak oni mają krowy. Wiec nie będzie nawału, bydła potrzeba i płacą dobrze za nie, ale natomiast trzody też potrzeba, ale nie płacą dobrze za nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

rzeznik13 "Sam trzymałem bardzo dużo trzody po przekraczało 100 na rok". 100 tuczników rocznie to bardzo dużo?? Teraz to mnie trochę rozbawiłeś bo co mają powiedzieć ludzie co sprzedają 3000 4000 rocznie? Ja doszedłem w tym roku do 800 sztuk sprzedanych tuczników wszystko cykl otwarty pasze praktycznie pełnoporcjówki. Próbowałem cykl zamknięty i też z bykami próbowałem ale przy bydle to max dużo roboty. Są święta i nie chcę pół tego czasu spędzić w oborze przy bydle. W lutym na tydzień na narty śmigam i nie narzekam. A co do tego że kto trzyma świnie się biedzie wywinie to myślę że nadal obowiązuje wiadomo raz jest lepiej raz gorzej ale ogólnie jest zawsze na plusie he. A co do tematu to powiem Ci kolego tak że jeśli masz kupę kasy na [początek i trochę budynków to możesz śmiało wstawić 400 prosiaków kupić pasze i tuczyć bo na 7 ha z maciorami się bawić myślę że nie warto. Ja mam 16 ha i 800 zboże raczej sprzedaję bo po co śrutować i marnować czas i pieniądze na prąd. Każdy robi jak uważa i ja to szanuję każdy jest kowalem własnego losu. Wszystkiego najlepszego na święta koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze kiedyś sprzedanie 100 tuczników na rok dostarczało już zysku a obecnie chcesz być na plusie to ciągle zwiększasz hodowle a dochód na podobnym poziomie, ojciec nie raz powtarza ze za sprzedanego tucznika mógł kupić 200 litrów ropy a dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek723    0

na 8 ha to jak chcesz koniecznie maciorki to chociaz 12 bo mniej to szkoda robic zysku bedziesz mial grosze, ja mam 15 ha teraz 24 maciorki a do 40 bede porobowal dojsc w najblizszych trzech latach tylko ze wiadomo pasze bede kupowal albo zaczne wieksze ilosci prosiakow sprzedawac. a drugie wyjscie jak masz budynki a malo ha to wstaw nawet 3o maciorek i nie tucz tylko prosieta sprzedawaj tez jest wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

tak tak - teraz to pomysły wielkie plany biznesplany a jak cena trzody spadnei to znów bedzie jeden z drugin płakał jak to mu sie źle dzieje i jaki to rząd zły jest bo nie chce sztucznie ceny windować


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

na tej powierzchni lepiej mieć 24 maciory a nawet więcej i prosiaka sprzedać, nawet po 100zł, jak kilkadziesiąt tuczników, przy tej ilości tuczników zwykle jest tak że jak je masz to cena leci w dół bo i zakłady już takie ilości na kontakt nie są zbyt łase, i będą szukać dziury w całym, jeśli mówisz serio, to rozeznaj rynek, bo to nic się porwać i potem tucznika po 3zł sprzedać, wiem przerabialiśmy ten temat, rzeczywistość jest brutalna,

 

powiedz jeszcze jakimi budynkami dysponujesz, czy chcesz z tego żyć, czy robota po godzinach

 

tak tak - teraz to pomysły wielkie plany biznesplany a jak cena trzody spadnei to znów bedzie jeden z drugin płakał jak to mu sie źle dzieje i jaki to rząd zły jest bo nie chce sztucznie ceny windować

no racja, ale do walki ze zmowami cenowymi też się nie kwapią, pewnie gdybyśmy My umówili się, że poniżej 4,50 nie sprzedami to ruszyli by nan nas z pałami, ale że oni zbijają w dół to OK, przecież to oni są konsumentami naszych tuczników, więc o czym mowa

w okresach lat 90 sprzedawaliśmy tuczniki drożej jak w tym roku, przy o wiele większym ich pogłowiu w kraju a mieliśmy jeszcze dotowany przez UE import z UE, że o nakładach nie wspomne

po 2 nie czujesz że ktoś cię robi w konia jak idziesz do sklepu i kupujesz kiełbasę po kilkanaście złotych której się jeść nie da na zimno, lub po 20 parę którą można już zjeść, a jak odstawiasz tuczniki to po ile? kości z tego tucznika idą za większe pieniądze niż nieraz kg jego wagi żywej

po 3 inspekcja weterynaryjna, co kontrola w rzeźni to reorganizacja, kucie ścian, itd., bo się inspektor zmienił, a ten ma całkiem inna wizję dot. przerobu w zakładzie, i papierów nie podpisze, to też trzeba przyznać, że chore, jedną z rzeźni w okolicy zamknięto z powodu"pokrywania się drogi wjazdowej z wyjazdową", było jeszcze kilka uchybień, ale tego nie dało się obejść

żyjemy w dziwnym kraju, no i odchodzę od tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro85    0

ja na 14 ha hoduje obecnie 16 macior i 87 tuczników 2 lata temu gdy były dobre ceny to było ok 30 macior i ok. 110 tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj