skoko

Jaki ciągnik do 85(KM) i do max 300 000zł

Polecane posty

skoko    0

JD 5R w standardzie 150tys bardzo tanio a czy dobry ?? ciekaw jestem jak wyniesie z turem czy np muszę nowego tura brać nie mogę używki kupić i aby zwrócili z dotacji (modernizacji)tak samo cena ciągnika mogę kupić maszynę do 5 lat od produkcji ale to bd używka a co o takim JD sądzicie ten DF nie głupi tylko że większy od JD a charchary ja nie szukam.80(km)posiada i jest o wiele wiele tańszy od standard fendta


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Pamiętaj, że lista opcji do serii 5R nie jest wcale tako mała. Jak dołożysz do niego tura i przedni podnośnik z WOM i jeszcze parę pierdółek to wyjdzie ci około 220 tys, + - 10 tys zł netto.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

bardzo dobre myślenie lux ogar:)

więc podejdę do klimatu czy taki JD będzie zły za 220tys w tej opcji znajdzie się lepszy ciagnik za ta cene no i ciągnik wyjdzie mnie ta kase to do modernizacji dodam kombajn i będzie lux czego widocznie teraz bardziej bym chcial niz ciagnik za który tylko zaplacę więcej a będzie gorszy niż ten JD jeszcze za własne zgarnac wieksza pożyczkę i dokupic opryskiwacz sadowniczy a ten JD jak mowicie i do tura dobry i w porzeczke i w pole na taki areał co 3 gary to nie 4:) czy będzie dobry wybór 5r zamiast tego vario co stoi na max wypos co mi potrzeba 294,600 netto zł (PLN)

 

WIĘC JD bo kombajn kosztuje 75tys

zatem 300tyś - 75tyś =225tyś więc za 225tyś muszę znaleźć ciągnik z tym wszystkim co mi potrzeba do szczęścia a musi jeździć bez odpoczynku poprostu będzie pracował czy JD będzie dobry za tą kwotę coś lepszego może niż takie JD DOCHODZI MI ŻĘ JEŚLI JD to i będą wąskie koła /.

 

czy jest lepsza wersja od serii 5r o tych mocach i jak wypada cenowo?????????? :D


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Może być jeszcze 6130, ale cena zaczyna się od około 163 tys zł netto. Ja bym rodził ci jednak JD 5080R, za te pieniądze to uzbroisz go w wiele przydatnych dodatków.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

główne przemyślenie fendta odstawiam.nie nada się

będę rozglądał się za dobrą wersją JD tak max z full co może być do 225tys netto

za claasem i za DF,jesli chodzi o JD dobre rabaty dają jeśli ma się gadkę to za free wyjdzie np.bajer w kabinie i tyz lub wom a to juz jest +

claasy mają silniki JD tylko nie wiem jak wypadnie cenowo w takiej wersji na pewno DF będzie najtańszy

liczy się to z większą ilością sprzętu a DF też chyba nie jest głupi jutro jadę ogarniać wniosek aby dopisali 2-3 (km) więcej bo np class ma 86(km) a JD (87km) jeśli się mylę poprawcie

 

 

jeśli chodzi o 5r nie głupi ciągnik i wjadę w porzeczkę jeśli wezmę węższe koła:D


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

o ile wiem to claas ma silnik johna ale dopiero od mocy około 100km?

@danielhaker - twoja wypowiedz była chyba do mojego posta? więc mój post był stwierdzeniem na post @skoko myślał o sadowniczym 80km, a moje stwierdzenie miało się właśnie do tego, pisał wcześniej już nie pamiętam ile ale coś ponad 20ha ma pola co nie ma tam malin pożeczek itp, więc stwierdziłem że sadownik nawet 80km nie poradzi sobie z tyloma ha uprawy np. zbóż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

więc gadalem dzis z servisantem od korbanka najechał na drodze mówił mi że Fendt jest lux naj naj ciągnik ale 300 a te 200 to też dobre ale to nie to. popatrzał na mój sad itp i powiedział że dwu seta nie da rady to jest ciągnik do orania do agregatu do tura taki sobie są lepsze ale powiedział że za trzy setke warto dać te pieniądze powiadał jeszcze że lepiej jak by co jak się nie ma kasy to brać tego classa niż MF (fergusony są lipne do 100km) odradził MF na start nawijał jeszcze że sprzedali 4 ciągniki classa w roku i zrezygnowali z tej marki sprzedali oczywiście takie do 100km

polecał mi CIĄGNIK VALTRA mówił że ma silnik identyko jak w Fendt'cie że jest lux ciągnik polecał bardzo ''sizu''

pytałem także o inne case NH odpowiedział słowem ""SZŁAM jedno i drugie drugiego podruba""

posiadają niedaleko mojej gminy sprzęt używany agregaty itd w super stanie i bardzo tanio.

po tej gadce wyszło tak ahaa jeszcze dodał DF agrofarm.

FENDT VALTRA CLASS DF

a na koniec dodał że nie wie dlaczego ale ludzie wolą MF od JD :) ale na start odradził mi MF lepszy Class a Valtra nie do zajeżdżenia co powiecie na to??

nie mogę znaleźć dealera valtry zobaczyc itp i classa


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
habra    0

Fendt nie głupi sprzet i pochodzi ładne pare lat jak ja BYM wziął moim zdaniem fendt a john deere duzo pala a ten fendt 3 cilindry ale to twój wybór

Edytowano przez nasil90
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

więc gadalem dzis z servisantem od korbanka najechał na drodze mówił mi że Fendt jest lux naj naj ciągnik ale 300 a te 200 to też dobre ale to nie to. popatrzał na mój sad itp i powiedział że dwu seta nie da rady to jest ciągnik do orania do agregatu do tura taki sobie są lepsze ale powiedział że za trzy setke warto dać te pieniądze powiadał jeszcze że lepiej jak by co jak się nie ma kasy to brać tego classa niż MF (fergusony są lipne do 100km) odradził MF na start nawijał jeszcze że sprzedali 4 ciągniki classa w roku i zrezygnowali z tej marki sprzedali oczywiście takie do 100km

polecał mi CIĄGNIK VALTRA mówił że ma silnik identyko jak w Fendt'cie że jest lux ciągnik polecał bardzo ''sizu''

pytałem także o inne case NH odpowiedział słowem ""SZŁAM jedno i drugie drugiego podruba""

posiadają niedaleko mojej gminy sprzęt używany agregaty itd w super stanie i bardzo tanio.

po tej gadce wyszło tak ahaa jeszcze dodał DF agrofarm.

FENDT VALTRA CLASS DF

a na koniec dodał że nie wie dlaczego ale ludzie wolą MF od JD :) ale na start odradził mi MF lepszy Class a Valtra nie do zajeżdżenia co powiecie na to??

nie mogę znaleźć dealera valtry zobaczyc itp i classa

bardzo zorientowany ten serwisant skoro twierdzi że silniki Valtra ma takie same jak Fenndt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

nie na fendta pchać się nie będę wezmę jeszcze troszkę sprzętu więcej powiedział mi szczerze valtra da rade :D

tylko że mi sie nie podoba class ma lux w srodku a valtra tak ubogo ale powiedział ze zapier.....to mnie nakręciło:D

JD to inna bajka.

popatrzał na mój areał miał czas gość z servisu do sąsiada przyjeżdzał naprawiać MF i spędził dziś ze mną wiele czasu zapewne więcej niż z nim

no i powiedział że jak mnie na trzy sete nie będzie stać znaczy że nie będę miał tyle koni co potrzeba to abym brał coś z tych trzech ciągników na pierwszym polecił mi valtre później classa i df

 

o JD powiedział tyle co powiedział ludzie pchają się bo dają rabaty ale i tak do nich przychodzą po MF

ale MF to szit szczerze powiedział nie da rady na tym areale co mam.

 

 

zapytał ile mam lat ja 21 on że musi być dobry silnik nie może sie sypać i powiedział fendt lux abym się starał na trzy sete i będzie zapier... a jak nie chcę pchać kasy tak samo i ciągnika w polu to abym valtre brał tak samo chodzi tylko bardziej ubogo i inna skrzynia ale tydzień i się da przyzwyczaić.

ta valtra ma dać rade lepiej niż JD 5R ciekawe nie miałem jak gadać o JD bo powiedział tyle co wiedział

 

A FENDT PIERWSZA KLASA

ja mam 15 h na siebie no i co z tego wezmę 55km-75km

we wniosku wpiszę z 90

 

b0gdan

 

 

fendt ma silniki sizu tak samo jak i valtra sprawdziłem to :)

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Fendt ma silniku SISU, ale tylko w jednym modelu, tym który jest niby kiepski :P wszystkie inne to Deutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak już to Sisu :P ale tylko seria 200 bo większe mają siliniki marki Deutz!


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

kiepski jakoś polecał dobry typo szczerze powiedział jaki fendt i MF to lipa ale nie mogę tego pisać////////////////mi powiedział że są lux że ma też i MF ale ma tak jak by chińską podrube tego sizu silnika a pierwsze słyszę że deutz produjuje silniki słyszałem o iveco perkins tym sizu jeszcze jakieś zachodnie ale deutz nigdy - deutz to kojarzy mi się z marką ciągników lamborghini same DF

 

jak się mylę popraw


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

hehe żyje w takim i na taki jaki mi potrzebny ciągnik mocą nie tracę czasu na oglądanie od 100(km) i nie jestem zainteresowany kupnem takiego postarałem się o taki areał jaki jest i muszę do niego wybrać ciągnik max do 85-90 mało jaki ma 85km zaczynają się od 86-88 km

tak nie wiadomo jak :)

nie wiedziałem że deutz produkuje silniki bo nie jest mi to do niczego potrzebne tak jak i te sizu czy iveco perkins to wiem znam na wylot bo mam w 3P B) nie kręce się w takich rzeczach :)

JA SZUKAM KOGOŚ KTO SIĘ ZNA I MI DORADZI JA MOGĘ CI DORADZIĆ W cross W SPORTOWYCH SAMOCHODACH DOBRYCH MAREK subaru,amg to w czym się obracam na czym się zjadło zęby,NO I W DZIEWCZYNACH KTÓRA BĘDZIE MASOWA CZY BĘDZIE SKAKAĆ CZY BĘDZIE LEŻEĆ OBŁOGIEM JAK POLE SPOJRZĘ I WIEM :P w takich opcjach jest jedno spostrzeżenie ''NIE MA ŻE BOLI -TO MUSI IŚĆ:D''

WIESZ LEPIEJ POWIEDZ MI JAKI CIĄGNIK BĘDZIE DOBRY tylko tego oczekuję :rolleyes:

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

a 85 taki ciągnik mo powiedział bo gadaliśmy do max 90koni

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

nic nie mówił o serii N

mówił mi o tej serii A 85- czy 82 jakoś tak już nie pamiętam ale chyba wiecie jaka


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no tak Valtra A jest super, a MF 44** ma taki sam silnik ale z Chin i jest do d*py :D bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przecież Valtra serii A to to samo co MF 4400 i Polmot H.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

przekazuje co mi powiedział gdybym posluchal tak jak trzeba pojechał bym zakupił i tyle ale pisze tu aby sie dowiedziec szczerej prawdy


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

ta valtra a ma silnik 3 cylindrowy to juz lepiej wźiąśc n-ke albo agrofarma 410 ale cena napewno w full wypasie nie bedzie 225 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

jest ktoś z okolic białej gdzie znajdują się dilerzy DF valtry w tym rejonie class to w zambrowie

mamy JD Zetora znajdę coś blisko aby zajechać wbić do takiego ciągnika i przetestować chodzi mi do 90koni

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj