Zaloguj się, aby obserwować  
ciapekc328

Owijarka samozaładowcza do 30tys

Polecane posty

ciapekc328    0

Poszukuję owijarki samozaładowczej w przedziale cenowym do 30.000. Jak byście mogli to udzielcie porady. Z góry dzięki za odpowiedzi nastawiłem się na sipmę ariadne ale prawie każda firma która produkuje prasy to i owijarki. A wy czym owijacie?


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

sluchaj ja robilem moim 3p owijarka samoaladowawcza metal fach i powiem ci ze jest super w 6 h owinalem 120 bel ;)

A owijarka nie psuje się ?


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek    0

ciapek owinela okolo 2000 bel i zadnej awarii jedyne co to noz od odcinannia foli ale to wujo cos popsul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

przy zakupie pamietaj aby miała stawiacz bel i najlepiej jakąś matę podłożoną w to miejsce gdzie bela spada z stołu owijarki ;) Ja nie mam owijarki ale jak miałbym kupować to kto wie czy bym sie nie zdecydował na zachodnią, wiem że na prow ma być ta ale ja na prow jak bym nie brał to wolałbym np. 15letnią claas(widziałem ostatnio, myśle że lepiej wykonana niż polska) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

A nie myślałeś o Pronarze to solidne bardzo owijarki nio i plus można "placki nią owijać sprawdzane już "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Najlepiej pracują owijarki na pasach. Bela nawet nieforemna ustawia się centralnie i jest prawidłowo owijana. Pożądanym wyposażeniem owijarki jest stawiacz bel, dlatego że belka jest układana na podstawie gdzie jest najgrubsza warstwa folii, a więc najmniejsze ryzyko jej przebicia. Tak ustawioną belę łatwiej jest też podebrać chwytakiem.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc328    0

damian23199 jaką masz owijarkę z tylnym załadunkiem czy bocznym


kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

przy zakupie pamietaj aby miała stawiacz bel i najlepiej jakąś matę podłożoną w to miejsce gdzie bela spada z stołu owijarki ;) Ja nie mam owijarki ale jak miałbym kupować to kto wie czy bym sie nie zdecydował na zachodnią, wiem że na prow ma być ta ale ja na prow jak bym nie brał to wolałbym np. 15letnią claas(widziałem ostatnio, myśle że lepiej wykonana niż polska) :)

 

 

Bez przesady, wolałbym nową polską jak 15 letnią claasa bo jak kupie nową to wiem że pochodzi, mam na to gwarancje a używana w każdej chwili się może sypnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nowa + gwarancja + awaria = serwis wymienia częsci bez kosztów

Stara + awaria = koszty ;)

 

Jakby tak każdy myslał to po co kupować w ogóle nowe polskie sprzęty ? Skoro i tak 15 letni claas pochodzi dłużej i bezawaryjnie...

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROTAJN82SA    0

A ja jednak wolał bym kupić używana zagraniczną w dobrym stanie niż metal-facha sąsiad w tamtym sezonie kupił taką nową i teraz cały czas na nią narzeka że folii nie obcina a stawiacz beli nie stawia i przy tym folie rozrywa.


John Deere 3350
Pronar 82 SA i ŁC-1650
Ursus C-360
Moje stadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Nowa + gwarancja + awaria = naprawa przez serwis, w sezonie jak masz bele do owinięcia a na serwis musisz czekać np 2 dni to co mi z takiej gwarancji

 

Mija rok gwarancja się kończy i dopiero zaczynają się cyrki, bo coś nawala a części zamienne są nie osiągalne i zaczynamy kombinować dorabiać i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najlepsze będzie jak zaczną z tymi kopiami (jak rozumiem wszelkie opłaty licencyjne zapłacone ?:D ) robić jak z chińskimi podróbkami-na kupę i spalanko :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@Ursusc385 - nowa to nowa, ale w twoich obliczeniach zapomniałeś o tym że gwarancja jest na 1rok, a moje zdanie takie że lepsza ta 15letnia od tej nowej :o Ta claas była chyba za 13tys, z bocznym załadunkiem, a nowo Polsko za ile kupisz?

A może stara + bezawaryjność = zyski, jak nie masz oka i kupisz aby była odmalowana wypicowana to i może się psuć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

ja się chłopaki nie znam może nie powinienem się odzywać ale sąsiad ma metal-facha z bocznym załadunkiem i tylko raz nią owijał na polu, po zapięciu do c360 nie mógł załadować beli na owijarkę ponieważ ona potrzebuje chyba wydajność hydrauliki 21l a c360 niestety tyle posiada i co się okazuje to jest za mało, a pozatym stawiacz bel nie stawia tych bel albo jak pier**l...e to aż przeleci na drugą stronę i znów leży :D i z nożem też miał jakiś problem, na filmikach podoba mi się praca mchale ale to chyba drogi gips , fajnie owija na tym filmiku

zapomniałem napisać że teraz normalnie zwozi bele z pola i owije je na miejscu tak jak na owijarce stacjonarnej niestety

Edytowano przez rutek22kret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@rutek, niech sąsiad weźmie instrukcje obsługi i ją porządnie przeczyta ze 4 razy. Jak dalej nie będzie wiedział jak ustawić maszynę, to potrzebny mu tłumacz :D, obsługa maszyny jest intuicyjna i prosta jak świński ogon ;). Ponad 2tys. bel owiniętych, kilka drobnych awarii, w większości z własnej winy. Stawiacz nie przewrócił może 50 bel, wada-zbyt delikatna budowa. Owijarka pracuje przy ferdku z dobitą pompą. Z nożem będzie miał problemy przy badziewnej folii i rdzy na nim. MChalle to inna liga i inny system owijarek i nie należy jej porównywać z metal-fachem.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

No być może tak jak napisałem że nie pracowałem nią to nie wiem ale nie używa jej wogóle jako samozaładowczej tylko jako stacjonarną :D też się go pytałem czemu, ja bym dotąd próbował aż by mi zaczęło dobrze iść heheh ogólnie nie chciałem nikogo urazić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Mnie nie uraziłeś, a maszyna jest stalowa ;) i jej to nie rusza. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie B) o twoim sąsiedzie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj