Zaloguj się, aby obserwować  
solek01

O ile VAT

Polecane posty

solek01    208

O ile wzosnie VAT na nawozy i SOR od nowego roku??

Jakie sa teraz stawki a jakie beda bo nigdy na to uwagi nie zwracalem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Sprzedaż produktów rolnych: zboża (oprócz owies), rzepak, kukurydza, mleko, ziemniaki, buraki i inne - 5%

Sprzedaż produktów rolnych, żywe zwierzęta: świnie, bydło mięsne i mleczne - 8%

Nawozy - 8%

Środki ochrony roślin - 8%

Pasze z zakupu - 8%

Paliwo - 23%

Energia elektryczna - 23%

Usługi rolnicze - 8%

Pozostałe usługi - 23%

Usługi weterynaryjne - 23%

Materiały budowlane - 23%

Maszyny i urządzenia rolnicze oraz części - 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

solek01 widzę, że też uległeś propagandzie używając słowa "tylko".Wzrost vat-u z 7 na 8% to stanowi wzrost kwoty vat o 14,28%. Tyle więcej trzeba wyłożyć w pozycji vat by potem to odzyskać.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Temat jest o Vat to kolega danield28 na pewno się nie pomylił. Skoro mówimy już o ryczłcie to wzrośnie do 7 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Sprzedaż produktów rolnych: zboża (oprócz owies), rzepak, kukurydza, mleko, ziemniaki, buraki i inne - 5%

Sprzedaż produktów rolnych, żywe zwierzęta: świnie, bydło mięsne i mleczne - 8%

Nawozy - 8%

Środki ochrony roślin - 8%

Pasze z zakupu - 8%

Paliwo - 23%

Energia elektryczna - 23%

Usługi rolnicze - 8%

Pozostałe usługi - 23%

Usługi weterynaryjne - 23%

Materiały budowlane - 23%

Maszyny i urządzenia rolnicze oraz części - 23%

 

tu nie do końca się zgodzę, ponieważ druga pozycja "żywe zwierzęta: świnie, bydło mięsne i mleczne" to tak zwana żywność nie przetworzona, ostatnio dowiadywałem się w US i stawka na tego typu żywność wyniesie od 1 stycznia 5%!! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

To jak będe na zasadach ogólnych i będe sprzedawał byki do rzeźni(handlarza) to ile będe oddawał do US?? Bo teraz jest 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Po pierwsze Martinezo nie ma takiej możliwości aby vat wyniósł 5 % , ponieważ jakby nie było podwyżek rządowcyh to czekałaby nas inna podwyżka ale tylko do 7 % ze względu ,że skończył się okres przejściowy w którym stawka wyniosła 3 % i na pewno Unia nam by tego nie podarowała...

 

Po drugie Lukaszjarm na zboża i rzepak dotychczas była 3 % stawka, pomyliło Ci się z ryczłtem chyba...

 

To jak będe na zasadach ogólnych i będe sprzedawał byki do rzeźni(handlarza) to ile będe oddawał do US?? Bo teraz jest 3%

8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Marian892 ale to i tak dużo nic nie zmienia wzrosną także inne stawki na środki do produkcji rolnej ale i tak dla ciebie liczy się stawka netto.

 

Lukazrajm radzę ci zajżeć kilka postów wyżej tam jest wypisane jakie stawki będa. A co do ryczałtu to wyniesie on 7 % a za 3 lata 6,5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

ile w końcu wynosi od 1 stycznia VAT na zwierzęta żywe?????

Na ryczałcie 7%, ana ogólnym 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj