adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

kposy    1

to powiedz mi czemu mercedes 124 byl lepszy od w115???

Czemu bizon rekord lepszy od bizona ZO56??

Przy produkcji trzeba cos unowoczesnic i tak zrobili z c330....poprawili i wyszla c330M a mianowicie

- wzmocnione łożyskowanie w skrzyni biegów i w tylnym moście;

- zmianę przełożeń zwiększającą prędkość ciągnika o ok. 8%;

- wzmocniony tłumik wydechowy.

PS:nie wiem skąd sie wzielo ze c330 ma wytrzymalszą skrzynie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja uzytkuje dwie 30 jedna m-ka druga zwykla i osobicie uwazam ze m-ka jest lespza lepiej mi sie nia jedzi, i sie mniej psuje moze spowodowane jest to ze roznica wieku wynosi chyba 13lat


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
to powiedz mi czemu mercedes 124 byl lepszy od w115???

Czemu bizon rekord lepszy od bizona ZO56??

Przy produkcji trzeba cos unowoczesnic i tak zrobili z c330....poprawili i wyszla c330M a mianowicie

- wzmocnione łożyskowanie w skrzyni biegów i w tylnym moście;

- zmianę przełożeń zwiększającą prędkość ciągnika o ok. 8%;

- wzmocniony tłumik wydechowy.

PS:nie wiem skąd sie wzielo ze c330 ma wytrzymalszą skrzynie???

Bodajże,na początku po modernizacji trapiły ją awarie i stąd te opinie. Jednak lepszy jest C-335(rarytas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
Bodajże,na początku po modernizacji trapiły ją awarie i stąd te opinie. Jednak lepszy jest C-335(rarytas)

 

nie wiem jakie awarie! bo u mnie we wiosce sa 3 mki i wcale nie nawalaja czesciej jak c330 ( w sumie prawie wcale sie nie psują )

PS: I ten i ten ciągnik jest udany tyle ze m-ka jest troche poprawiona...co do c335 to nie wiem bo sie nie spotkalem ale pewnie dobry:)

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Jestem posiadaczem ursusa c-330 M, i nie jestem z niego zadowolony. Bardzo często się zakleszcza na biegu nr 4 ale i na innych się zdarza. W podnośniku było już kilka awarii, popsute to coś od regulacji hydrauliki co jest na błotniku-kupowałem to w agromie a za nic nie mogę sobię przypomnieć jak to się fachowo nazywa :angry: , ogólnie na 4 w bronach za wolno a na 5 za szybko a c-330 szło na 5, a najgorsze to, że po przebiegu 2700 mtg już widać, że niedługo czeka ją remont ;) Nigdy nie pracowała w pługu itp. w bronach też bo nie da się nią, zawsze wymieniane oleje na czas, wygląd ma super a w gruncie rzeczy to nic ciekawego. Mój dziadek miał c-330 z 71 i przetrzymała bez remontu 5000 mtg po ciężkich pracach no i osatnio po 23 latach od pierwszego remontu zrobiliśmy jej następny bo szła na sprzedanie. Ogólnie lepiej mi się wydaje kupić zwykła c-330. We wsi ma koleś jako główny traktor ma 8000 mtg i remot ok. 10 lat temu ale jak na nią patrzę to jak złom co się porusza a on dalej wszystko nią robi bezawaryjnie. Ja żałuję, że sprzedałem tą starą a nie nową ale sytuacja prawna mi na to nie zezwalała-po prostu nie była na mnie zarejestrowana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek7211    0

Mam takie małe pytanko czy ktoś wie gdzie 330m ma inne tryby ze szybciej jedzie czy w tylnym moście czy w zwolnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Jestem posiadaczem ursusa c-330 M, i nie jestem z niego zadowolony. Bardzo często się zakleszcza na biegu nr 4 ale i na innych się zdarza.

 

Zakleszczanie to nie tylko w M'kach i normalnych też sie często zakleszcza mi też. Jak pracował w żniwa całe dnie to z raz na trzy dni sie zakleszczał /


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Moja 330 jest z 1982 roku i puki tylko tata ją użytkował nigdy się nie zakleszczyła ;) Ale za moich czasów to 2 lata temu 2 razy :D I zawszę sie tata ze mnie śmieje z tego powodu.No ale cóż to chyba z pośpiechu się zakleszczyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No mi tylko 1 (słownie jeden) raz się zakleszczyła na 3ce. Ściągnąłem na szosowe i 5 wrzuciłem i było OK.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0

c330m ma więkrze przełorzenia na zwolnicach tylko o jeden zabek więcej na mniejszym kole zębatym:) fakt skrzynia jest niedopracowana kleszczy sie to prawda ale ogólnie ciagniczek niczego sobie ale jednak wole ciapka bez symbolu ,M, mam takiego rok produkcji 1973 i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja też nie narzekam na c-330 nigdy się nie zakleszczyła (rok pr.1980) tylko raz się dzwignia zmiany biegów urwała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
ja też nie narzekam na c-330 nigdy się nie zakleszczyła (rok pr.1980) tylko raz się dzwignia zmiany biegów urwała...

 

 

To masz chłopie niezła siłę. :rolleyes: :( :rolleyes:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koluniokarol    12

moj brat cioteczny ma c330m z podajrze 1987roku (moge sie mylic) a pozostala ona mu i wojkowi po dziadku jak zmarl. dziadek mial ja od nowosci i tata opowidal ze nigdy zadnych problemow z nia nie bylo (jezdzil na niej czesciej niz dziadek i lepiej sie na niej zna od brata i wojka)


''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ale skrzynia bardziej awaryjna B)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
Ale skrzynia bardziej awaryjna B)

Tu sie nie zgodze...na jakiej podstawie tak sadzisz? w m-ce masz tez wzmocnione lozyskowanie w skrzyni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ja nie wiem jak tam jest z tymi skrzyniami ale wiem tyle ze jeden szanuje drugi nie :) I u jednego i m'ka i zwykla beda pieknie chodzic a u drugiego obie beda sie sypac. B)

 

Mam zwykla 330 i nigdy nie byla skrzynia ruszana B) Ty @kposy masz m'ke i twierdzisz ze ona jest lepsza, ja mam zwykla i twierdze ze jest lepsza-wnisoek-kazdy chwali to co ma :)

 

Ale powiedzenie ze "m'ki sa dobre i juz" to mnie nie przekonuje.Po za tym to wzmocnione lozysko to jest + ale 330m jest szybsza i to chyba dlatego.Ja moge powiedziec ze zwykla 330 jest dobra i juz.Ale dla mnie kazda 330 to jest dobra maszyna i nie wazne czy to m'ka czy zwykla.Bo to jest 330 i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ok masz racje...ale nie wiem dlaczego sie mowi ze sa gorsze skrzynie jezeli skrzynie sa te same co w zwyklych c330...

A mowie ze c330m jest lepsza to i pewnie dlatego ze mam i dlatego ze byla troche poprawiona ... no bo po co by robili mke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

ok masz racje...ale nie wiem dlaczego sie mowi ze sa gorsze skrzynie jezeli skrzynie sa te same co w zwyklych c330...

A mowie ze c330m jest lepsza to i pewnie dlatego ze mam i dlatego ze byla troche poprawiona ... no bo po co by robili mke jezeli c330 nie miala by wad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Poprawiona to ona nie byla na lepsze tylko jest szybsza i w tym jest to "m" B)

 

Byly rozne opinie a to ze m'ki robione byly z odpadow po zwyklych a to ze sa lepsze bo z lepszego materialu B) Tyle ze ja zadnej z tych opinii nie wierze-dla mnie 330 to 330 i nie wazne czy m'ka czy nie-to jest dobry ciagnik i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj