Skocz do zawartości
adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

Farmer21    1

@milanreal1 mi się wydaje że ursus c345 nie został wprowadzony do produkcji tylko powstał prototyp ale pewny nie jestem:-)

milanreal1    290

No łatwo sie domyślić ze to prototyp. Tylko chciałem się dowiedzieć jaki miał silnik itd.

Wiadomość z agroFakt.pl

UrsusCzesio    304

Silnik na pierwszy rzut oka jak w 330 ale przy dłuższym przypatrzeniu był dłuższy 3 cylindrowy a nie żadne podobne do 4011 nic z tych rzeczy. Powiekszony blok c330 i tyle ;[

255    95

345 to wersja eksportowa ursusa 4011 a 342 to 3 cylindrowa wersja 328. Czy słyszał ktoś o ursusie 356?

milanreal1    290

Kontynuacja C-342, 4 cylindry 56KM. Z fotek ciekawiej wygląda niż oryginalne C-360 z ta straszną kabiną.

milanreal1    290

Prototypów to chyba więcej było niż seryjnej produkcji :D Ale wielka szkoda że niektóre z nich są tylko na papierze, czy zdjęciach...

zenon385    14
Napisano (edytowany)

Witam. Zdziwiło mnie z lekka to co dziś zobaczyłem bo nie wiedziałem że taki Ursus jest. Więc ma ktoś jakieś info na temat ursusa 3110 DT ? miał chyba szybka skrzynie bo sypał ok 50km/h stara maska kabina też tył raczej się różnił nie zdążyłem się przyjrzeć napęd 4x4 Myśle że sympatyków powinno to zainteresować proszę o sugestie. Pozdrawiam

Edytowano przez zenon385

zenon385    14

Był dokładnie taki jak pisano w linku kolegi wyżej :) ciekawa konstrukcja 130 km to tak optymalnie skusiłbym się na takiego. Szkoda że w większości nie montowano perkinsa te ciągniki miałyby wtedy lepsze przełożenie. No i skrzynia też z lekka inna o ile się nie mylę tylko mało jest takich..

Grabcio    23

130 km to on ma z dołożoną turbiną a w wersji standardowej ma nieco ponad 100 km.

MariuszW    0

Znalazłem informację o następującym prototypie: Ursus 202

Wpisanie tego hasła w wyszukiwarce nie przynosi żadnych sensownych winików.

Ciągnik ten widać bardzo dobrze w „Dzienniku Telewizyjnym” 29.12.1984, kiedy to zaprezentowano prototyp Ursusa 202:

http://www.youtube.com/watch?v=Py-k71BM2CU#t=0m32s

(od 0:32)

Edytowano przez MariuszW

mekiss    28

gdzies czytalem o ursusie c356 i to nie c360z silnikiem perkinsa ,tylko o prototypie ktory powstal pewnie razem z c342, to pewnie do niego byl ten silnik ,niestety nie ma zadnych informacji na temat tego prototypu, znalazlem ,mozecie sobie poczytac ,o tym prototypie i nie tylko ;[ http://www.fergusony.rolniczeforum.pl/index.php?view=article&catid=8%3Aursus-modele&id=5%3Akulisy-licencji-dla-ursusa&option=com_content&Itemid=7

Edytowano przez mekiss

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ludwik1977
      Witam wszystkich użytkowników forum. Mam jedno pytanie do wszystkich czy ktoś zna lub widział na pokazach model URSUS 3120 HL i coś może powiedzieć o wadach i zaletach byłbym wdzięczny
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Patryk3600
      Witam i proszę o poradę. Wiosną mam zamiar kupić ładowacz czołowy 3 sekcyjny i mam wybur, lepiej go kupić do Ursusa c360 czy massey fergusona 255? Będzie on robił prace takie jak: ładunek/rozładunek okrągłych bel słomy (120x120cm), ładunek obornika na rozrzutnik, i kilka prac z szuflą takich jak przewiezienie drzewa i piasku. Podajcie proszę plusy i minusy. Z góry dziękuję
    • Przez Mariusz123456
      Witam. Potrzebuje kupic najlepiej uzywany badz zlece wykonanie plugu do mojego ursusa 1614. Najlepiej z jakims atestem lub homologacja o ile jest cos takiego. Potrzebuje to na wlasny uzytek bo mam prawie 2 km do asfaltu a gmina nie odsnieza bo droga jest prywatna itp. Dodatkowo uslugi.

Ps. Jakie sa stawki za odsniezanie bez faktury? Chodzi o drogi i parkingi. 
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje