adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

krzysiek1979    324

To wygląda na jakiegoś ulepa ,dzwignia reduktora centralnie pod siedzeniem jak w 80-ce .Rama ochronna bardzo niska -powinna być wysoka aby coś chroniła podczas wywrotki .Gdzie dzwignie przy kierownicy od gazu ,wzmacniacza i womu -pewnie zwalona org kabina z zegarami a ten kokpit to rzeżba .

Edytowano przez krzysiek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

super, a co ta 335 z bułgarskim silnikiem dołożonym w Grecji ma wspólnego z 345 ?

T-25 czy Ursus c 330 - strona 2 - MASZYNY ROLNICZE I URZĄDZENIA - Forum  Rolnicze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    432

Tak naprawdę sprzęt tylko dla kolekcjonera, na długi okres zamrożenia kapitału, szkoda go do pracy, bo części do skrzyni nie będzie, a tak naprawdę straci tylko na wartości, o ile będzie kiedyś zainteresowanie taką historią. 

Fajniejsza, chyba byłaby tylko pełna  dokumentacja od samego vigusa, razem z testami, żeby zobaczyć co tam wymyślono, czy ściągnięto z innej konstrukcji, bo samego ciągnika szkoda rozbierać z celu poznania budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    432

Artykuł o powstawaniu ciężkiej serii

https://www.trucks-machines.pl/samochody-ciezarowe/historia/2317-kolumbowie-rocznik-20-i-ich-ciagnik

 

Ciekawostka z artykułu:

,,Jerzy Górski skonstruował także 12-biegową, półautomatyczną, hydrostatyczną skrzynię przekładniową, którą przebadano i opatentowano w wielu krajach. Konstruktor wspomina, że do celów badawczych powstały nawet dwa prototypowe ciągniki z przekładnią hydrostatyczną, jednak decyzją Rady Technicznej ten wariant skrzyni został odrzucony z uwagi na wysokie koszty wdrożenia do produkcji."

Ciekawe jaka to była skrzynia i czy wiadomo coś więcej na jej temat?

 Jeszcze się okaże, że mogliśmy mieć swojego powershifta 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Źródła pomijają fakt produkcji takiego modelu , rzeczywiście elementy np. osprzętu silnika są krajowe.

 

 

Zrzut ekranu (141).png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

Na tractordata jest opisany ciągnik Massey Ferguson 231. Był on produkowany w latach 1989-1999.

Ursus w ramach zakupu licencji na ciągniki MF zobowiązał się do spłaty w gotowych ciągnikach. Model 231, to jeden z wielu z serii 200, prawdopodobnie wersja na rynek północno amerykański.

Numer seryjny z tabliczki znamionowej S10035 wskazuje na rok produkcji 1991.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
    • Przez Axd529
      Czy taki tester z linku sprawdzi się to pomiaru kompresji w ursus c360, 385? Lub może ktoś ostatnio kupował, jaki polecacie kupić?
      https://allegro.pl/oferta/tester-miernik-cisnienia-sprezania-kompresji-diesel-0-70-bar-max-full-15151462107
      https://allegro.pl/oferta/miernik-cisnienia-sprezania-silnik-diesla-16-cz-14673369015
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj