adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

bartek1992    145

https://youtu.be/hxean-NEx-s pierwszy raz o takim czyms słysze w zetorze


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Niedawno dorwałem instrukcję Ursus 1374 i 1674. Ursus 1374 różni się jedynie mocą silnika. Jest to Perkins 1106D-E66TA typ PJ75183 o mocy 95,5 kW i maksymalnym momencie 587 Nm i udźwigiem podnośnika 5500 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

nie 360 i nie seria U, to prawdopodobnie pozostałości modelu 356
Rzadko spotykane polskie maszyny rolnicze i prototypy. - Strona 2 - Tematy  ogolne - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Czy to 356 nie wiadomo, ale bardziej obeznani piszą, że albo to nie jest, bo szczegóły nie odpowiadają do końca, albo było kilka wersji o tej samej nazwie....

https://retrotraktor.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=2665&hilit=prototyp+43

Silnika s-43 

nr silnika: 0021

moc: 60/2200

są też zdjecia skrzyni (obroty 540/1000 itp). 

Mam nadzieję ze właściciel się nie obrazi, ale ze względu, że to rzadkość:

 

 

158a49d1ea883787med.jpg

7733eb43b1cae2a2med.jpg

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

ciężko powiedzieć, bo chyba poza tym zdjęciem nie ma żadnej dokumentacji tego modelu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

W sumie teraz ważniejsze dla takich egzemplarzy, albo je zachować, albo przynajmniej zrobić dokładną dokumentację fotograficzną. Spisać historię itp. Juz zawsze będzie ich mniej i będą w coraz gorszym stanie. 

Przykre jest to, że po długich latach wypływają poprostu maszyny i po nich poznajemy namiastkę historii.  A przecież ktoś to zaprojektował, wyprodukował, poskładał, testował. Pewnie istniała ogromna dokumentacja dotycząca różnych prototypowych egzemplarzy, czy "ulepów" z testowym podzespołami. Tyle, ze to wszystko poszło na opał, w śmietnik, czy nie wiadomo gdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Prototyp ciągnika ciężkiego opracowanego w ZTS Martin sterowany radiowo. Jak widać ciągnik bazuje na wspólnej rodzinie prototypów: Ursus 944, 1244 i innych

https://www.facebook.com/100037391565131/videos/1008930473289352/

 

Prototyp Ursus 1954 z Ciechanowa:

https://www.olx.pl/d/oferta/ursus-1954-turbo-1-wlasciciel-CID757-IDM776C.html#9eae04630c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

gdzie dziś są dostępne oryginalne części, bo sam napis i logo na rzemieślniczym wyrobie w ładnym opakowaniu to nie wszystko


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Raczej zostały tylko zakłady w stylu Chełmna gdzie produkowano dla ursusa i kontynuują produkcje części zamiennych z lepszym czy gorszym skutkiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
8 godzin temu, niesmiertelny88 napisał:

Hej. Jak nazywa się sprzedawca oryginalnych części do Ursusa?

Sieć sklepów "Jacek Mocny" chwali się jakością części porównywalną z oryginałem. I ma prawa do brandowania swoich wyrobów logiem Ursusa, bo pewnie o to pytałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Do sprzedania nie daleko 

https://www.olx.pl/d/oferta/ursus-c-355-super-c-360-CID757-IDOTgxJ.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

To nie jest prototyp, tylko jedna z wersji eksportowej i to w dodatku bardzo brzydka.

Parę dni temu, był na sprzedaż składak z przekładnią od Zetora 25 i silnikiem z Ursusa, 3 cylindrowym S-313.  

To nie jest prototyp, tylko jedna z wersji eksportowej i to w dodatku bardzo brzydka.

Parę dni temu, był na sprzedaż składak z przekładnią od Zetora 25 i silnikiem z Ursusa, 3 cylindrowym S-313.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maurer_1986    0

Bałkańska wersja eksportowa ursusa c360 z kabiną chyba z IMT lub Rakovica 65. Z przednim napędem Carraro zamontowaną przez włoskiego dealera.

obraz_2022-06-06_102817534.png

obraz_2022-06-06_102840427.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj