adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

bartus16    10

haha tymi drzwiami i tymi biegami to mnie gosciu rozbawiles hahaha :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
tak to ciekawe co takiego dziwnego jest w t-25??????????

Choć mam ten ciągnik już wiele lat to i tak wole c330 w T25 dziwnych jest wiele rzeczy nóżka od gazu niewygodna trzęsie jedzie się naprawdę jak na kogucie o biegach to już nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36O    1

Moim zdaniem zwykle c-330 są lepsze od"c-330M". c-330M maja wady;/ odkreca sie sruba w skrzyni przez ktora siada cała skrzynia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
oj wezcie wczoraj caly dzien jezdzilem u c-330 to jest taki dziadowy ciagnik jak nie wiem biegi jakos dziwacznie wchodza nogi sie trzyma na jakis kawalkach blachy :angry: ale niektorzy nazywaja to podloga wogole do bani nie polecam nie polecam i jeszcze raz nie polecam ...

 

hahaha biegi w C330 dziwaczne <lol2> lepiej popatrz na tego swojego ruska !!! tam to jest dopiero helikopter :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

oj wezcie juz nie zaczynajcie na nowo tematu co lepsze c-330 czy t-25 ja tylko wyrazilem swoje nieprzychylne zdania na temat c-330 i tyle


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
oj wezcie juz nie zaczynajcie na nowo tematu co lepsze c-330 czy t-25 ja tylko wyrazilem swoje nieprzychylne zdania na temat c-330 i tyle

Koleś jesteś za mocny....tak jakby porównywać mercedesa z maluchem..hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jaki "mocny "co to zanczy???????!!!!!!!!!!!! a z tym porownaniem to sporo przesadziles!!!!!!


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
jaki "mocny "co to zanczy???????!!!!!!!!!!!! a z tym porownaniem to sporo przesadziles!!!!!!

jak nie wiesz o co chodzi to Ci nie bede tlumaczyl... ok to jakbys porównywał audi z mercedesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

bo pewnie nie masz az tak duzego zasobu slownictwa zeby mi to wszystko wytlumaczyc i juz nie zaczynaj na nowo bo juz raz dostales bana od @ marcina974 za komentarze pod moimi zdj :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

hehe...prostych wyrażen sie nie tlumaczy a poza tym wolałbym tego nie tłumaczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ludzie wy to jak male dzieci, zaraz poleca bany i bedzie spokoj

 

@kposy juz miales jedengo bana widze ze chcesz jeszcze a po za tym i tobie @bartus16 nic nie brakuje :)

W temacie piszemy o 330 i 330M- porownujemy te dwa ciagniki a nie co lepsze t25 czy 330 o ile sie nie myle to mamy taki temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
bo pewnie nie masz az tak duzego zasobu slownictwa zeby mi to wszystko wytlumaczyc i juz nie zaczynaj na nowo bo juz raz dostales bana od @ marcina974 za komentarze pod moimi zdj :angry:

 

No bo UrsusCzesio zainterweniował i bany sie posypały, a teraz do rzeczy czy ja wiem czy rusek jest zły jak dla kogo dla jednego lepszy dla jednego zły ja w nim dziwnych rzeczy nie widzę chociaż inni widzą :):) ale luzzz drzwi nie są dziwne co wy gadacie jeździcie raz na 5 lat T25 i gadacie dla mnie super chociaz uklad kierawniczy to dla mnie największa wada, przecieki to miałem ostatnio 3 lata temu a traz sucho ciapki nie są liche jednym chodzą lepiej drugim gorzej, jeździłem kilkoma to w tych starych kabinach nie podobało mi sie troche wiało ale jeździłem jednym po kapitalce z nową kabina to już inna bajka jak dla mnie C330 = T25 ale z obciążnikami, Bartus16 lepiej nie prowokuj ursusomaniaków bo czasami się pozegnamy i co wtedy taka koleżeńska rada :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Znalazłem kilka fotek Ursusa C-330-3P

 

http://img221.imageshack.us/img221/6230/c3303pim3.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/6005/c3303p2ey4.jpg

 

Podobno nie weszły one do seryjnej produkcji ponieważ skrzynia i most sie sypały. Choć wg. mnie to była głupota robić 330-3P prościej było wyprodukować 360-3P która na pewno by się lepiej sprzedawała. Jeśli coś więcej o niej wiecie to piszcie. :lol:


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Tak sie złożylo że mam c355 z 1975 roku. W 1975 roku wlasnie zaczeto produkcję c355M i skonczona produkcje zwyklych c355 Ciągnik byl kupowany w Pgr takze nawet nie wiem czy to c355 czy c355M czy da sie jaos je rozróżnic czy są wogóle jakieś różnice??

 

Co to wogole znaczy M??


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Z tego co wiem to ruznią sie tylko skrzynią i dlatego c-355M jest szybsza od zwykłej c-355 lub c-360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7
Tak sie złożylo że mam c355 z 1975 roku. W 1975 roku wlasnie zaczeto produkcję c355M i skonczona produkcje zwyklych c355 Ciągnik byl kupowany w Pgr takze nawet nie wiem czy to c355 czy c355M czy da sie jaos je rozróżnic czy są wogóle jakieś różnice??

 

Co to wogole znaczy M??

 

Ten temat już chyba wystarczająco wyjaśniłem :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-355M-...al=25&st=20

 

Z tego co wiem to ruznią sie tylko skrzynią i dlatego c-355M jest szybsza od zwykłej c-355 lub c-360 :)

 

Nie pisz bzdur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
Ten temat już chyba wystarczająco wyjaśniłem :)

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-355M-...al=25&st=20

Może ty rozwiejesz moje wątpliwości dotyczące tego jaki mam sprzęt, c360 czy c355? Za tym, że jest to c360 przemawia to że: na tabliczce jak i w dowodzie wbity jest 80 rok., tylne obciążniki mam w kształcie pierścieni, zegary jak w c360. Natomiast za tym, że jest to c355 przemawia: miekki przód i w konsekwencji koła 18 i rolniczy zaczep oczkowy. Jest jakaś różnica pomiędzy tymi ciągnikami widoczna gołym okiem dzięki której dowiem się w 100% jaki to ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7
Sam nie pisz bzdur :angry: przeczytaj sobie komentarze http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-355-m-image46331.html

 

A na jakiej podstawie uważasz te komentarze za wiarygodne?

Ludzie myślą, że jako 30-tka w wersji M jest szybsza od zwykłej (co jak najbardziej jest prawdą) to taka reguła jest dla innych maszyn. Literka M to po prostu skrót od modernizacja.

 

Druga sprawa to na jakiej podstawie uważasz, że C-355M może być szybsza (silnik ten sam, skrzynia identyczna, atak identyczny, koła napędowe tej samej średnicy). No pytam skąd? Bo ktoś tak napisał, tak? Ja te informacje podaję po sprawdzeniu. Mogę dać nr do mechanika, który od 30 lat robi głównie 30-tki i 60-tki oraz ich poprzedniki. Przez warsztat mu się przewinęło ok. 12 C-355M. On jest nawet trochę zwariowany na tym punkcie. Miałem dwa miechy praktyki w Ursusie i pracownicy też to potwierdzają, materiały archiwalne Ursusa jakie mam również. Do tego chłopskie rozumowanie. Owszem C-360 były już szybsze, bo tam na korbowym było już 2200, a reszta ta sama (przełożenia).

 

I sorki, że się trochę uniosłem :)

 

Może ty rozwiejesz moje wątpliwości dotyczące tego jaki mam sprzęt, c360 czy c355? Za tym, że jest to c360 przemawia to że: na tabliczce jak i w dowodzie wbity jest 80 rok., tylne obciążniki mam w kształcie pierścieni, zegary jak w c360. Natomiast za tym, że jest to c355 przemawia: miekki przód i w konsekwencji koła 18 i rolniczy zaczep oczkowy. Jest jakaś różnica pomiędzy tymi ciągnikami widoczna gołym okiem dzięki której dowiem się w 100% jaki to ciągnik?

 

Podeślij mi jak możesz na mail (w profilu masz) zdjęcie tabliczki tego ciągnika i sam ciagnik. A tak wstępnie to popatrz na tabliczkę na bloku silnika (czy masz S 4002 (C-355) czy S 4003 (C-360). Symbol silnika powninen być też wybity (właściwie napisany) na tabliczce głównej. Obciążniki są mylne, bo jedne i drugie pasują i tu i tu (zakładają jakie znajdą). Zaczep oczkowy można spotkać w C-360, bo znam parę osób, które sobie przerabiały i gościa, który przerabiał. Prosty powód - ten oczkowy jest solidniejeszy od grzebienia. Nie miękki przód, tylko okrągła oś (miękki przód miały tylko 40-tki). Chyba, że masz 40-tkę ostro przerobioną :) Sprężynek w zwrotnicach nie masz? Ta okrągła oś była stosowana do 78r. Trudno mi powiedzieć czy można łatwo oś płaską zmienić na okrągłą - nie spotkałem takiej przeróbki.

pozdro :)

 

nie pisz posta pod postem

Edytowano przez tommy66692
laczenie postow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
Podeślij mi jak możesz na mail (w profilu masz) zdjęcie tabliczki tego ciągnika i sam ciagnik. A tak wstępnie to popatrz na tabliczkę na bloku silnika (czy masz S 4002 (C-355) czy S 4003 (C-360). Symbol silnika powninen być też wybity (właściwie napisany) na tabliczce głównej. Obciążniki są mylne, bo jedne i drugie pasują i tu i tu (zakładają jakie znajdą). Zaczep oczkowy można spotkać w C-360, bo znam parę osób, które sobie przerabiały i gościa, który przerabiał. Prosty powód - ten oczkowy jest solidniejeszy od grzebienia. Nie miękki przód, tylko okrągła oś (miękki przód miały tylko 40-tki). Chyba, że masz 40-tkę ostro przerobioną :) Sprężynek w zwrotnicach nie masz? Ta okrągła oś była stosowana do 78r. Trudno mi powiedzieć czy można łatwo oś płaską zmienić na okrągłą - nie spotkałem takiej przeróbki.

pozdro :)

 

Ok. Spróbuję zrobić jakieś foty i Ci podesłać ale jedynie komórką bo aparatu nie mam.

Dzięki i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

ja mam c355 z 1975r i c 360 z 1981r obie były kupione jako nowe 55ątka jest szybsz a zarazem słabsza szybsza jest b ma inne wałki w zwolnicacach jak znajde katalogi części to wam dokładnie napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Widzę, że muszę tu lekko wkroczyć i wyklarować raz a dobrze:

C-355 od C-360 (tych pierwszych do 78r.):

- C-355 ma 45KM mocy znamionowej przy 2000 obr/min wg DIN, a C-360 52KM przy 2200 obr/min

- C-355 ma tylne obciążniki tzw. meduzy, a C-360 pierścieniowe

- C-355 ma koła z przodu 18-tki (cztery śruby), a C-360 ma 16-tki (sześć śrub)

- C-355 ma odśrodkowy filtr olejowy (wirówka, bąk), a C-360 ma puszkowy z wymiennym wkładem

- C-355 ma zaczep rolniczy oczkowy, a C-360 ma tzw. grzebień

- C-355 ma zegary jak C-4011, a C-360 każdy wie smile.gif

- C-355 ma kierunkowskazy przednie inne (wąskie)

 

 

W swojej mam przednie kola na 6 śrób, kierunkowskazy wąskie, filtr oleju puszkowy, tylne obciazniki pierscieniowe i zegary od szescdziesiatki a reszta to jak napisales. Sam juz nie wiem co myslec moze niektore czesci sa powymieniane wkoncu ciągnik wywodzi się z PGR.


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

Przemek15 po robie Ci zdjęcia silnika z mojej C-360 i powiesz mi od czego on jest bo ma odprężnik zapewne był bak zamiast filtra ale teraz jest filtr i na filtrami paliwa jest napis zetor silnik kupiłem od gościa który ma firmę i ten silnik pracował w koparce wcześniej.


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj