adikpl1

Ursus- prototypy.

Polecane posty

locke    293

Tak?To zobacz na rok produkcji swojego ciągnika i rok powstania konstrukcji...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Miałem go okazje widziaec na zywo na polagrze pamietam jak byl oblegany jak wzbudzal podziw wsród rolnikow miala to byc nowa jakosc ursusa jak tlumaczyl jakis facet z ursusa jak pytalismy wtedy z ojcem,a ciekawe co stalo sie z tym prototypem czy ktos to kupil czy na zyletki poszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon_98    0

Mój ojciec ma silnik s 314 prawdopodobnie z ursusa c 356 i zastanawia się nad sprzedażą. Za ile mógłby taki pójść???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

To zależy od stanu...

Mógłbyś podesłać mi fotki tego silnika? Wydaje mi się, że w C-356 były te same silniki co w serii U-x1.

Jeszcze rok temu miałem kontakt z właścicielem tego traktorka. Prócz silnika miała też zmodyfikowaną skrzynię. WOM był niezależny od hydrauliki :)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Były wysyłane 4x4 właśnie do włoch.Już nie jedna przewinęła się przez portale aukcyjne.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Jestes tego pewien ze byly tam wysylane jako 4x4, bo wydaje mi sie ze jakby to byl orginal z Ursusa to zawsze jakis procent trafilby na krajowy rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Gdzieś tu pisali na forum ze dwa,trzy lata temu o tym.I mówili że fabrycznie wychodziły.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Szkoda że u nas ich nie sprzedawano, na pewno wielu rolników by chętnie kupiło kiedyś taką 60 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

@damo zapewne na RT znalazłeś? W tym artykule jest mowa o skrzyni przekładniowej typu "timat" z serii U-x10

 

@Fircyk81 C-335M To nie prototyp, a eksportowa wersja C-330M.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26
Napisano (edytowany)

pawelll48 znalazłem przez przypadek obiecałem dobrej znajomej że zrobię pręzętację taką jak profesor raczy lubieć a każdy ma podany ściśle okres na którem ma bazować (tylko polskie patenty) jeśli posiadasz jakieś ciekawe informację na temat prototypowej serii U X10 to z chęcią poczytam... W razie W podaję meila...damo.90@tlen.pl

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Jakby ktoś wiedział gdzie znajduje się ten Ursus to prosiłbym o kontakt bo kolega chciałby go kupić do kolekcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To niech kupi rzeczy które były zrobione z tego ciągnika.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Wiem że odświerzam temat ale podrzuce link do artykułu o prototypach c336 i c 340:

 

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=447

 

tutaj troszeczke o serii U:

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=216

 

tutaj notka o czteronapędowym ciągniku inżyniera Habicha twórcy innych prototypów ursusa

 

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=156

 

PS. Wybaczcie ewentualne błędy i nieoznaczone linki ale pisałem z telefonu:)

A i jeszcze nie w temacie ale coś o pomysłowości załogi PGRu

 

www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=425

Edytowano przez CamilloVII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16341224    0

info od pracownika z ursusa zrobiono niby 3 takie sztuki miały byc zniszczone ale niewie gosciu co z nimi sie stało

Edytowano przez 16341224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jesli to była kooperacja  ursusa ze steyerem to na 100% musiały byc te ciągniki zniszczone...  przecież steyer nie zostawił by sobie od tak swojej konstrukcji na pastwe chętnych konkurentów... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no sa identyczne... jesli nie wszedł do produkcji to pewno go steyer zabrał i przemalował na swoje barwy zmienił tabliczkę i poszedł jako steyer lub case... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

nawet jesli robili by identycznego tylko pod swoja nazwa to byc moze cos by się zniego nauczyli ietraz Ursus by całkiem inaczej stał a tak skad mieli cos ulepszac jak nie bylo za co a tak by ktos to kupował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj