Michufarmer

Niezawodny Volkswagen Passat

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Silniki 1.9 tdi na pompowtrysku albo z common rail trzeba wiedzieć że są bardzo czułe na jakość paliwa, a jeśli nastąpi awaria przez złej jakości paliwo to i koszty naprawy są ogromne.

Silnik VW na pompowtryskach należy do najtańszych w naprawie.Czasy gdy jedna sztuka kosztowała ok 2 tyś zł minęły bezpowrotnie i dzisiaj bez problemu można nabyć za podobne lub minimalnie większe pieniądze komplet nowych.Jeśli do niskiej ceny dodać stosunkowo wysoką trwałość,przekraczającą 300 tyś km to nie ma się czego bać.Koszty naprawy pompy w silniku 2,5 gdzie najczęściej usterka dotyczy elektroniki są dużo większe podobnie jak i większe jest ryzyko powstania tej usterki.

Pompowtryski są najoszczędniejszym rodzajem zasilanie diesla i silnik w nie wyposażony zużywa co najmniej 10% mniej paliwa jak adekwatny mocą,wyposażony w pompę.Zakładając że jest to 0,5 l/100km daje zarobić właścicielowi nie mniej jak 20 zł na każdy przejechany tysiąc km co daje oszczędność co najmniej 6 tyś zł,w stosunku do innego diesla przy przebiegu gwarantującym żywotność pompek.Nowy komplet mamy więc za darmo i dodatkowo 2-tyg wczasy dla całej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sa oszczedne, ale dzisiejsze generacje CR potrafia jeszcze lepiej wykorzystac energie zawarta w paliwie :D

gdyby do tego dolozyc stara norme toksycznosci spalin z jaka pracowal PD okazalyby sie o kolejne 10% oszczedniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodyrolnik2   
Gość mlodyrolnik2

golf 2 generacji posiadl silniki TDI ale o pojemnosci 1,6litra 80KM 154NM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

golf 2 generacji posiadl silniki TDI ale o pojemnosci 1,6litra 80KM 154NM

Był taki silnik,wyposażony w turbinę i intercooler,niestety nie był to jeszcze silnik z wtryskiem bezpośrednim.

@brzozak2,PD są wyjątkowo oszczędne(pomijam gorszą kulturę pracy).Jednak przegrały walkę z CR z momentem wejścia normy euro 5,gdyż PD nie jest w stanie obsłuzyć wymaganego przepisami DPF-u.Cóz CR jest w stanie wygenerować więcej cykli podawania paliwa na suw niż PD i dostarczyć paliwo potrzebne na wypalenie zatykającego się filtra DPF,czego PD nie potrafi.

Co do norm,jest to jakaś brednia,skoro silnik spełniający tą wyższą pali więcej od poprzednika.Skażenie środowiska to przecież nie tylko spaliny,ale rosnące ryzyko katastrof ekologicznych przy koniecznym wzroście wydobycia.No ale cóż lobby naftowe,wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

a które dzis nie sa?

 

w golfie mk2 nie bylo silnika z wtryskiem bezposrednim.

moze i wytrzymywaly 500 k km, tylko, ze wszystkie jezdzace maja juz dawno ten przebieg za soba :D

nikt od paru lat nie produkuje wolnossacych diesli, wiec jak mozna osbie takiego kupic? ostatnim produkowanym (z tego co mi wiadomo) byl VW caddy z silnikiem sdi i nikomu takich silnikow nie polecam ;)

 

 

Miałem na myśli golfa III,zgubiłem jedną kreskę;D. Natomiast w jaki sposób kupić auto z wolnossącym?Kupić sobie używke(np. golfa V) dla młodego gniewnego porażka, emerytowi co potrzeba więcej??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Golf5 z silnikiem 1,9 sdi jest nie do kupienia,a na 2.0 szkoda kasy.Celuj w polo,jeśli szukasz tego motoru.tam 64 konie jakoś sobie radza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sorry,myślałem że ten emeryt o którym wspominałeś to ty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja kiedys jezdziłem audi 80 93r.2.0 benzyna 115km.Palił mi na krótkich trasach (koło domu)9 litrów, a od trzech lat jezdze a3 1,9 tdi 130 km i przy takiej samej jezdzie pali 6,2 ropy, więc różnica spora, a przyspieszenie i osiągi dużo lepsze niż w benzynie, na tą chwile przejechane jest 200 tyś bez żadnej awarii, polecam ten silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A ja pytałem o różnicę w osiągach Audi A6 2.5 TDI i 2.8-gościu twierdził że objeżdżał benzynę jak chciał...

To jest bardzo ciekawe co napisałeś... Miałem Passata B4 2.8 VR6 174 KM to taki 2.5TDI to se mógł pomarzyć żeby mnie w lusterku zobaczyć... Wiesz no czasem mówiłem leć leć bo wiem ze miski stoją, albo czasem krajobraz się oglądało.. a potem taki cieszy się jak dziecko ze VR-a wyprzedził... A co największe zaskoczenie moje było po kupnie to ze jak spokojnie się jechało i tak do 120km/h to spalanie poniżej 8l/100km no ale jak sie jechało tak normalnie jak na te auto przystało to max 13 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Właśnie o to chodzi że gościu próbował mnie wyśmiać (taki wiejski cwaniaczek-no ale @jaro na język nie choruje więc nie do końca mu się to udało :D )-gdy powiedziałem że średnio pali mi 10 l-ogólnie rzecz biorąc wiem jedno-w rzeczywistości diesel nie pali tak mało a benzyna tak dużo jak to się ludziom wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Niestety porównanie Mondeo do Passata nie jest możliwe,gdyż w 10 roku użytkowania wszystkie egzemplarze tego pierwszego zżarła korozja,a to co jeszcze się porusza przeszło nie mniej jak dwa remonty kapitalne nadwozia i jeden pozostałych elementów.W tym samym czasie tj. po 10 latach właściciel Passata ma prawo stwierdzić ze jego pojazd nareszcie jest dotarty. ;) co objawia się powiększeniem luzów montażowych o 0,001 mm,wzrostem mocy i zmniejszeniem spalania przy prędkości 180km/h, do poziomu zużycia paliwa przez Mondeo pracującego na wolnych obrotach. ;)

P.S.10-letnie Mondeo ma tylko to wspólne z "flotą", ze jest spławiane przez kolejnych mechaników gdyż nikt nie jest w stanie zagwarantować miesiąca bez niespodzianek.

Nie miałem do czynienia z Mondeo którejkolwiek generacji, jednak mimo tego, jakoś nie jestem przekonany w prawdziwość tego co piszesz o tym aucie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ciekawe dlaczego gro osob (czyli wszyscy co nie maja VAGa) jest takich glupich i nie jezdzi passatami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bo jeżdżą jedyną słuszną marką czyli... każdy wg własnego uznania, ale do mnie mniej 1KM/10kg nie przemawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Ja kiedys jezdziłem audi 80 93r.2.0 benzyna 115km.Palił mi na krótkich trasach (koło domu)9 litrów, a od trzech lat jezdze a3 1,9 tdi 130 km i przy takiej samej jezdzie pali 6,2 ropy, więc różnica spora, a przyspieszenie i osiągi dużo lepsze niż w benzynie, na tą chwile przejechane jest 200 tyś bez żadnej awarii, polecam ten silnik.

wiesz jednak to roznica 15km.

tak ogolnie to jezdzilem tym autem z silnikiem 2.0 115 km i to jest dobry pocisk ale ze wiekszosc ludzi nie potafi jezdzic benzyniakami i mula silnik nie przekraczajac 2500obr/min to i sie nie dziwie ze maja kiepskie osiągi.

 

dodam ze silnik audi 1.8T 150km w A6 jest boski do agresywnej jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

A jaka jest różnica między TDI SDI i zwykłym D ?

TDI-disel z turbiną

SDI-disel wolnosący, straszny muł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@tommy-a te 150 KM to nie jest troszkę mało jak na auto tej wielkości co A6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobra zeby bylo jasne:

 

tdi - diesel z turbina i zasilany bezposrednim wtryskiem paliwa,

sdi - diesel wolnossacy (bez turbo) i zasilany bezposrednim wtryskiem paliwa,

d - diesel wolnossacy i zasilany paliwem z komora wstepna.

 

@jaro to jest przynajmniej 2 razy za malo :) , do mini coopera to ewentualnie moze byc, choc tak jak pod 200 w nim jest, to juz sie robi fajnie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W a6 150 km to chyba budzi agresje i nerwowe ruchy tylko u kierowcy. CO do passata dobre auto rodzinne czy na taksówke. Dość trwałe, dlatego 10 letnie egzemplarze mają często gęsto po 300 tys km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

czy muł? nie ma chociaz turbodziury ale wiadomo ze nie jest doladowany i takich osiagow nie bedzie miał :)

wracajac do tematu to passata cenia za to ze jest dosc duzo miejsca na tylnej kanapie w porownaniu do A4, wersje po liftingu sa ładniejsze ale kurde u nas co drugie auto to passat? troche monotonne

 

@tommy-a te 150 KM to nie jest troszkę mało jak na auto tej wielkości co A6 ?

wiem troszke to za duze auto ale i z tego da sie co nie co wyciagnąć B)

nie orientuje sie jakie tam byly klekoty ale spotkalem sie z opinia ze diesel 130km lepiej radzilby sobie w tej budzie niz ta banzynka-pytajac dlaczego? bo to diesel ;[

mamy maniakow na tym swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj