Skocz do zawartości
ursus1634

Żniwa 2007

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
ŻNIWA
MarcinPykuS    62

Ja jestem zadowolony...a plony były takie...:

- 5 ton pszenżyta z hektara

- 4 tony pszenicy z hektara

- 1.8 tony jęczmienia z hektara - mogło być dużo dużo lepiej...ale ważne że chociaż tyle było... :) :)

Suchy    0

Ja gdzieś przeczytałem że w województwie lubelskim ten rok może zostać uznany za dobry bo średni plon z hektara wynosił około 3t. Ja też jestem a tego województwa ale jak u nas tyle by było to byśmy sie zapłakali z rozpaczy.

Pszenica ozima ok. 5.5 t/ha

Pszenżyto ok. 6t/ha

Jęczmień jary ok. 4.5-5 t/ha

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pszenica ozima 7 ton pszenżyto ozime ok. 6, 6.5, rzepak ozimy 2,5 , jęczmień jary 4 do 5 owies ponad 5 woj podlaskie

Wiadomość z agroFakt.pl

maciek    27

rzepak 1,9 t gradobicie mogło być koło 3,5

pszenica 5,1 mogło być 5,5 jakby nie ten grad choć na niektórych kawłkach było koło 7

kukurydza około 7,5 suchej

buraki cukrowe ok.70 t/ha dokładniej napiszę jak zabiorą koło 10grudnia :lol:

stasiex    23

W tym roku wszędzie mieliśmy łubin na przyoranie.

Ale nic nie pobije naszych zbiorów sprzed dwóch lat - z 8 ha prosa zebraliśmy 700 kg (średni plon powinien wynosić około 2 t/ha).

TumeK    9

ja raz zebralem ha 17 ton kukurydzy;P wynik bajka szkoda ze 50 % :lol: wilg

a tne rok klasuje sie miedzy 11- 14 ton z naciskiem na 13-14;]

piecewo    0

jęczmień jary 5,5tony z hektara

pszenżyto ozime 3tony

mieszanka 5 ton

grzyby szalały że ho ho

and    0
jęczmień jary 5,5tony z hektara

pszenżyto ozime 3tony

mieszanka 5 ton

grzyby szalały że ho ho

co do grzybów to racja, bo zima była późna, oziminy się rozrosły (już lepsze były te siane w późniejszych terminach), a niestety ochrona fungicydami nie wszędzie jest na włsciwym poziomie, przynajmniej u nas- żadna :)

ąle za to kukurydza urosła na 3,5 m ;)

Jarolek19    0

tegoroczne żniwa były bardzo chojne dla nas pszenica ozima sypneła ok 8T z hektara , rzepak 5.5 t z hektara

jęczmień 6T z hektara jednym słowem ładnie sie powiodło w tym roku

MACGYVER    0

U mnie zboża zimowe bardzo dobrze sypały z jarymi było beznadziejnie tylko pogoda w żniwa była banalna raz deszcz raz sucho i na zmiane. A o ulewach nie wspomnę.

dyczkowski    3

U mnie pszenżyto 4-5 ton z ha, owies 4 tony.Ogólnie jestem zadowolony, tylko że jest jeden problem....juz we wrześniu miałem magazyny pozamiatane :(

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie w tamtym roku żniwa były lepsze zboża było tyle że nie mogło się zmieścić w stodole

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie w tamtym roku żniwa były lepsze zboża było tyle że nie mogło się zmieścić w stodole, w tym roku trochę słabiej sypały zboża

stasiex    23

U nas świetnie bo... żniw nie było.

Na obu polach, które obecnie uprawiamy, rosła mieszanka łubinu z gorczycą, więc w sierpniu wszystko przejechaliśmy Orkanem i zaoraliśmy. A za rok pszenica, proso i ziemniaki.

lukotek    3

pszenica ozima TONACJA - 8 t/ha

pszenżyto WITON - 5,5 t/ha

jęczmień JUSTINA - 5,5 t/ha

burak cukrowy - 77 t/ha

mogło być lepiej (10-20%) gdyby deszcz po czerwcowej suszy spadł 2 tygodnie wcześniej

Piotras    2

U nas nie ciekawie conajmniej od 30 do 50 % mniej efekt przymrozki wiosenne.

Znajomy z 9 ha wymłucił 6 ton przenicy masakra.

jeepslaw1    1
U mnie plony były słabe przynajmniej o jeden rozrzutnik mniej niz w tamtym roku. A sypało mi:

1,5 ton żyta na hektar

3tony owsu

3 tony pszężyta.

Ahaa. niezle... :D

Tomasz1515    1

u nas to kompletna beznadzieja można powiedzieć, kosił u nas kolo bizonem który tak kosił że zaje*ały mu sie sita i prawie całe zboże wyrzucał z tyłu, skapnął sie dopiero ze coś jest nie tak jak otworzył zbiornik by zajrzeć, powiem tak: facet nam wyj*** ponad 2 tony zboża na pole jeżdżąc jak głupi i na końcu powiedział: ciesz sie że masz skoszone :angry: myśleliśmy ze gościa normalnie żywcem przepuścimy przez ten kombajn, po drugie to to ze prawie ciągle padał deszcz i jak w końcu nadeszły jakieś dni pogody to okazało sie że ponad 1/3 pszenicy wymłócił nam deszcz, masa pszenicy leżała na ziemi, jak ludzie wjechali w pole kombajnami to masowo zaczęli sie topić, jednym słowem żniwa 2007 to była normalnie: POEZJA ! ! !

Edytowano przez andrzej2110

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?