ursus1634

Żniwa 2007

Polecane posty

Matey    885

U mnie conajmniej t/ha rzepaku została na polu przez kombajny, pszenica nawet nawet, owies ładnie sypnął ale i tak dużo poschodziło na polu (nie koszone w termin) a jęczmień to masakra poprostu.. Z 2ha mieć +/- 2t..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenżyto było ładne, lecz sypało już gorzej... +/- 5,5tony /ha. Na dołkach lepiej na górkach gorzej ale średnia wyszła nam 5,5t/ha więc nie jest najgorzej.

 

Pszenica bardzo dobrze sypała, tam gdzie dałem troche za dużo nawozu i sie pokładła w załamach 6t/ha, na reszcie jakies 4,5-5t/ha

 

Mieszanki tak jak co roku, 4-4,5t/ha.

 

Już po żniwach mam, lecz jeszcze do cięcia na usługach jest troche. Pogoda nie pozwala wyjechac :)


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
u mnie jest do bani z 1 h zyta w tamtym roku byly 2 przyczepy 4 z zakladkami a w tym roku tylko jedna

To się chłopie ciesz-u mojego kolegi z 2,4 ha zebrano +/- 1 tonę żyta !Facio załamany-i słomy mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja słyszałem że jeden w okolicy wysiał 300kg na ha i tyle omłócił :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Wy przynajmniej coś macie a jak będzie taka pogoda to niektórzy u nas nic nie zbiorą bo od 1.08 leje codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Jare są beznadziejne, pszenica jara to tylko dała 3t/ha nie wspominając już o wtórnym zachwaszczeniu (bo pszenica niska i rzadka). Jęczmień jary kosiłem wczoraj to lepiej nie mówić taki słaby.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik912    0

U mnie zniwa wyszły niezle tzn. zyto to było takie złe ze szkoda gadac pszenzyto jeszcze nie jest zle w zeszlym roku było mniej a jare są super :) Pozdro dsla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3
u mnie jest do bani z 1 h zyta w tamtym roku byly 2 przyczepy 4 z zakladkami a w tym roku tylko jedna

jeszcze nie widzialem żeby żyto dało 10 ton z ha jak piszesz jak nie lepiej bo przyzcepy 4 z zakladkami zalezy jakmimi to moze wejsć dobrze ponad 5 ton

umnie pszenica 4-4,5tony czyli kiepsko ale dopiero 2/3 skoszone

owies około 4 tony

rzepak 2,3tony a

jeczmienia jarego jeszcze nie kosiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie pszenżyto ok.6t/ha, nawet nie spodziewałem się takiego plonu po tym roku. Mieszankę jarą jutro tnę ale jak będzie 4-4,5t/ha to będę się cieszyć, dużo odmłódków puściła :)

Co do żyta to nie wiem jak w innych regionach ale u mnie w okolicy sypie słabo(1-2t/ha)bo gdy zakwitło to akurat te mrozy wyskoczyły, w tym roku nie było tego pylenia żyt co co roku tworzy niemal chmury. Pozostałe oziminy zakwitły później i są niezłe.

Słyszeliście że tylko 3 państwa na świecie odnotowały urodzaj??!!!!W europie tylko Polska, tak to wszędzie susza albo powódz itp.Wczoraj w telewizji tata to wysłuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

A u mnie to inaczej niz u większości z was: ozime słabo (za to duuużo słomy), zaś jare nad podziw dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

plony dobre z tendencją do słabych jak na moje warunki oczywiście. a więc:

pszenica ozima 4t/ha, pszenżyto ozime 5t/ha, jęczmień ozimy 3t/ha (dramat, zazwyczaj zbieram koło 5-6 ton), żyto 3t/ha, jęczmień jary jeszcze gorzej ale coś koło 3t/ha. Nadwyżki nie będzie - chyba wszystko pojdzie na produkcję własną jeśli świnki będą w cenie...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landwirt    0

mam tylko pszenżyto i jak na moje słabe gleby to średnio wyszło 5t/ha maksymalnie na jednym polu było 6,37t/ha

a słomy jak na lekarstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

pszenica jara 5 ton/ha


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pszenzyto 5 ton z ha

pszenica 7,5t ale miałęm tylko 60 arów

żyto 4t

mieszanka owies z jeczmieniem 3 t z ha słomy w brud rok jakn nigdy udany na moich piskowych zagonach:P

kukurydza wyrosła na 3m na kiszonke sorgo roznie srednio 2,5m

trawa to juz trzeci pokos zebrany dobry rok nie ma co


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

u mnie pszenżyto 4 ,5zha . jeczmień ozimy 5 ton z ha . pszenica 5ton zha . jeczmień jary 4,5t z ha


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
u mnie pszenżyto 4 ,5zha . jeczmień ozimy 5 ton z ha . pszenica 5ton zha . jeczmień jary 4,5t z ha

 

u mnie podobnie tylko pogoda TROCHE PRZESZKADZAłA W KOSZENIU Z RESZTA JAK U WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

jak tak czytam wasze wypowiedzi to nie wiem co sam mam napisac bo u mnie dał rzepak 3,6 t/ ha a pszenica ok 7 / ha i powiem że było i lepiej we wcześnijszych latach nie licząc zewszłego bo rzepak i sypnoł po 4 / ha a pszenica po 9 / ha no ale to mało kiedy jest aż tak urodzajnie u nas ( pomorskie , iły gniewskie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

przenica ładnie sypała owies też nie najgorzej z 2ha miałem 8 ton


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A więc tak...pszenżyto około 5 ton z hektara, pszenica 4 tony z hektara, tylko jęczmień zawalił bo sucho było...a dał niecałe 2 tony z hektara... :P

 

Z ogólnych zbiorów jestem bardzo zadowolony... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufo    0

U mnie to ladnie rzepak sypnął około 5 ton z hektara poza tym pszenica 7 t z ha i pszenżyto 6 ton z ha i kukurydza moze tez ladnie sypnie w tym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

pszenica ozima 5,1 tony odmiana rywalka średnio z 9 hektarów ale na 2 kawałkach i miejscami było blisko 7 a na jednym kawłku 4,5 i tak wyszło, pszenica siana po kurydzy i burakach w 2 giej połowie listopada.

rzepak 1,9 tony :) gardobicie 23.06

kukurydza sie dobrze zapowiada pewnie za jakieś 3 tygodnie żniwa

buraki jak opryskiwałem na chwoscika 10.08 to juz takie były jak do kopania w niektórych latach więc myśle że może być ponad 60t/ha ale to napisze w grudniu jak przyjadą zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Średnie ale lepsze niż w tamtym roku

Żyto 2,5t/ha

Pszenica 4t/ha

Pszenżyto 3t/ha

Jęczmień 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie plony były słabe przynajmniej o jeden rozrzutnik mniej niz w tamtym roku. A sypało mi:

1,5 ton żyta na hektar

3tony owsu

3 tony pszężyta.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj