Skocz do zawartości
MiRol

Pronar 82A a Pronar 82SA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pronar
marcin974    25
Witam,ja też ok.240 zł. A ile do JD? <_<

ale jeszcze ciekawe czy da rade samemu zmienic w JD ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Ferdek07    63

He he 240 zł to taniej jak do starego mf 255 <_< , a propo alternatora, ciekaw jestem czym jeszcze poza kabiną różni się pronar od belarusa, czy te alternatory są polskie czy ruskie? Jak jest z oponami akumulatorami przewodami chydraulicznymi itp bo te chyba są Polskie, co w tych belarusach takiego dobrego poza ceną bo nie chce mi się wieżyc żeby ruscy coś lepiej poskładali jak Polacy

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin974    25
He he 240 zł to taniej jak do starego mf 255 <_< , a propo alternatora, ciekaw jestem czym jeszcze poza kabiną różni się pronar od belarusa, czy te alternatory są polskie czy ruskie? Jak jest z oponami akumulatorami przewodami chydraulicznymi itp bo te chyba są Polskie, co w tych belarusach takiego dobrego poza ceną bo nie chce mi się wieżyc żeby ruscy coś lepiej poskładali jak Polacy

z wezami i rurkami w pronarze to 5 min dobrej roboty i spoko (potrzebne 50cm zwyklego weza) i w niektorych miejscach trzeba podlozyc -nie bede wnikal w szczegoly ;)

Kontakt 661995047

Olik    0

A mi sie zdawało, że mają krzyżowy :/

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

marcin974    25
nowe 82A to mają teraz przód stożkowy?

mają taki jak 82SA ja ro mowie Carraro :D

Kontakt 661995047

sebe1033    73

masz podnośnik na wzór boscha monoblock na 2 siłowniki w pionie a nie na jeden i zamiast 3,4t masz 4,5 ,skrzynia otrzymujesz 14/4 synchro zamiast 18/4 zwykła

marcin974    25

1 i R nie mają synchro... 2,3,4 mają

Kontakt 661995047

mariusz80    11
Nie narzekam,zmieniłem tylko alternator.Ma blokadę ,hamulce mogły by być lepsze,ale ogólnie jest OK.Przynajmniej na części mnie stać. ;)

Dlaczego zmieniłeś alternator ??? i na jaki ???

te nowe różnią się tym że sa ma monoblok, zsynchronizowaną skrzynię i o 1 tone większy udźwig podnośnika. sa jest droższy o 5 000pln. a spalanie jest takie same i wogule to dobre ciągniki. wiem coś o tym bo mam takiego pronarka:)

kristoph34    0

82sa różni się jeszcze tym od 82a że 82sa ma wałek przekazu mocy i blokadę kół załączaną na klawisz a nie jak ma to miejsce w 82a na "wajche". Poza tym sterowanie i sam podnośnik jest inny tzn. ma większy udźwig. Chyba to tyle bo takie podzespoły jak napęd, typ maski, typ tylnego zaczepu i inne pierdoły to można przy zakupie dowolnie konfigurować.

Uziu92    1786

Witam wszystkich

to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc :)

te dwa ciagniki sie roznia takimi rzeczami jak :

pronar 82sa ma 2 silowniki pionowe 4,5 t udzwigu

blokade tylnego mostu zalaczana elektrohydraulicznie

WOM zalaczany elektrohydraulicznie wiekszy zbiornik paliwa

inna skrzynie 14/4 synchronizowana

82a nie ma synchronizacji i ma 18/4(jak sie nie myle)

to chyba wszystko

pozdrawiam :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawidek223
      Witam,
      Panowie dzisiaj był u mnie elektryk i robił podgrzewanie świecy , podgrzewanie działa już tylko jest mały problem na desce rozdzielczej nie działa kontrolka od świecy między innymi nie działa też od długich świateł ,co świeci od paliwa ,od ciśnienia oleju w układzie kierowniczym, od kierunkowskazów dla przyczep  mówił że mogą być żarówki w zegarze po palone  ,dodam jak zjedliśmy pod kierownicą plastki to z lewej strony. Jak jest stacyjka na podłodze leżał jakiś przerywacz BPK-1  i były 4 kabelki podłączone obok leżało 6 kabelków dodam też że luzem leży niebieski kabel z suwką plstikową odłączony. zrobiłem zdjęcia dla uwagi

• Przez Mikołaj
      Witam problem jest z podnośnikiem gdy mam podpięty np pług do podnośnik drga podskakuje a gdy zgasze ciągnik to opandnie, 
    • Przez Konrad2510
      Witam mam taki problem, przybywa mi oleju w silniku, płyny z chłodnicy nie ubywa to co może być przyczyną kiedyś gdzieś czytałem że może być pompa hydrauliczna zwalona i może ciec do silnika. Dodam że podnośnik chodzi bardzo dobrze rozsiewacz 1,5nawozu plus rozsiewacz i ładnie trzyma, co może być przyczyną?
    • Przez Danek123
      Witam mam pytanie jak powinny iść tarcze sprzęgłowe w Pronar 1025A?????
    • Przez CrEAtivE82

wyżej schemat biegów: w/g producenta z instrukcji
      Liczba biegów: w/g producenta
      - przód
      - tył
      2x2x4=16
      2x1x4=8

1, reduktor używany jest tyko przy postoju??
      2, jak wygląda zmiana na wsteczny? czy tak: zatrzymanie zmiana na reduktorze i wio??
      3, jak oceniacie ze stopniowanie tej skrzyni? w pracach polowych transporcie?