Danny12334

Cykl otwarty czy zamknięty

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żaden rolnik nie napisał by że w obecnej chwili opłaca się chów trzody chlewnej :lol:

 

 

Ja z całą powagą mogę napisać, że na dzień dzisiejszy chów świń się opłaca. W moim przypadku. Nie wiem dlaczego ludzie sprzedają prosiaki na rynkach za bezcen.

Odbiorcy odbierają od ojca warchlaki po 7zł/kg 18-25kg

Tuczniki 3.9zł/kg żywej masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Tu się zgodzę z Hubertem bo mamy takie same ceny tyle, że tuczniki poszły po 4,3 :) Może super rarytasów nie ma ale jeszcze nie zbankrutowaliśmy :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panie @Avendrionie niezła cena. Co prawda ten kurs poszedł po 3,9zł ale to z przymusu bo musieliśmy zwolnić miejsce. Ceny w okręgu to 4zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Chodzi o te rarytasy...brak ich ale trzeba być optymistą bo może akurat sprzeda się po 6 zł :rolleyes: na mięcho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

Opłaca wam się bo sprzedajecie prosiaki głupiemu chłopowi teraz po 150 zł szt gdzie cena na targu jest około 60-70 szt i nie myślcie ze to jakieś odpady bo większość rolników już szczepi prosiaki na wszystko co trzeba i są naprawdę dobrej jakości. I jest tak ze taki hubertojdana i avendrion się bogacą a ludzie co od was kupują są coraz biedniejsi no ale to ich sprawa jak się nie chce robić przy prosiakach gdzie wzeszłym roku przy tanich paszach można było wyprodukować ładne prosie za 70zł a sprzedawało się za 250 a głupi chłop się cieszył ze ładne kupił niby z fermy-naprawdę panowie myślcie troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Przemek rację masz tylko w jednym, że na targu można kupić naprawdę ładne prosiaki. Mięso takiego prosiaka odchowanego od maciory którą karmił chłopek na wsi ziemniakami, rożnymi odpadkami itd jest o niebo lepsze od takiego którego ja czy Avendrion produkujemy.

Reszta z tego co napisałeś świadczy o słabym rozeznaniu na rynku.

 

http://www.portalhodowcy.pl/minrol/wyk.php?typ=1&wsk=352

 

Spójrz na ten wykres.

Co roku są podobne tendencje. W tym roku tak samo jak i w poprzednich latach najbardziej opłacalnym miesiącem pod względem ceny będą czerwiec lipiec sierpień. Co roku początek i koniec roku to słabsze ceny, ale nie trzeba kończyć żadnej szkoły aby zobaczyć to!!

Nie wiem po panikować...kupujcie prosiaki raz do roku tak aby sprzedać w wyżej wymienionych miesiącach, wtedy nie będziecie stratni i nikt nie będzie narzekał że to się nie opłaca.

Opłacalność należy liczyć na przełomie kilku lat a nie podpierać się zyskiem bądź stratą z jednego roku.

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

Hubert ale dlaczego ty tego polskiego chłopa masz za takiego ciemniaka-jest masa dobrych gospodarstw które produkują prosiaka na takich paszach jak ty i nie jest nic gorszy od twojego tylko ze nie mają dużych ilości i dlatego muszą sprzedawać na targu. Co do cen masz racie ale wiesz osoba która utrzymuje się tylko z trzody będzie miała ciężko wyżyć robiąc tylko jeden rzut w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Przemek to kup teraz 300 sztuk prosiaka w jednym przedziale wagowym, wiekowmy, i takiej cenie na targu. Proszę próbuj. Jakoś nie jesteśmy związani z tymi ludźmi kontraktami, a przyjeżdżają i kupują żaden jeszcze nie zbankrutował. Tak jak mówisz w tamtym roku nawet się sprzedawało po 11 zł za kg a kolejki były większe jak teraz ale ludzie wiedzieli co kupują.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert ale dlaczego ty tego polskiego chłopa masz za takiego ciemniaka-jest masa dobrych gospodarstw które produkują prosiaka na takich paszach jak ty i nie jest nic gorszy od twojego tylko ze nie mają dużych ilości i dlatego muszą sprzedawać na targu. Co do cen masz racie ale wiesz osoba która utrzymuje się tylko z trzody będzie miała ciężko wyżyć robiąc tylko jeden rzut w roku.

 

 

Źle mnie Przemek zrozumiałeś. Ja sam osobiście wolę świniaka z rynku, od zwykłego rolnika kupić i przeznaczyć na mięso. Rożnica w jakości mięsa tego co ojciec wyhodują a tego co sprzeda rolnik jest sporo na korzyść rolnika.

Racja..jeśli ktoś utrzymuje się tylko i wyłącznie z tuczu jest mu ciężko, nie tylko dziś ale i zawsze, bo musi kupić własną pasze prosiaki itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

Zgadza się panowie ale jeśli ktoś potrzebuje 50 co jakiś czas to nie pchać się w tzw fermowe bo można na targu kupić dużo taniej-np teraz można za 70zł kupić prosie w wadze 20-25 kg-ile by u was takie kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomnóż przez 7zł i Ci wyjdzie ile by kosztowało.

 

Szczera prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach mało opłacalna jest produkcja czegokolwiek w małej skali. Czy to trzoda, mleko, byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A możesz Hubert zdradzić ile kosztuje wyprodukowanie jednego prosiaka u ciebie? Tak orientacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A możesz Hubert zdradzić ile kosztuje wyprodukowanie jednego prosiaka u ciebie? Tak orientacyjnie.

 

StasiekS widzę, że tylko przeglądasz ostatnie posty danych tematów nie zagłębiając się w meritum rozmowy. W innym temacie z tematyką Trzody Chlewnej pisałem tuż przed Twoimi postami.

Napiszę jeszcze raz.

 

Koszt wyprodukowania 1 tucznika, począwszy od narodzin do sprzedaży uwzględniając wszystkie wydatki, koszty związane z lekarstwami, premiksami, wteterynarzem to 250-270zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale mi chodzi o warchlaka do 30 kg na sprzedaż a nie tucznika do ubojni. Jaki jest koszt wyprodukowania takiego warchlaka w twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

tomaszs88 masz racje 20 kg to tak 100zeta z kompletem szczepień

 

Hubert rozumie ze sprzedajecie prosięta? W jakiej cenie? Dużo macie loch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprzedajemy tygodniowo 200szt warchlaka 18-25kg (jeżeli ktoś sobie życzy to może być i 30kg) w cenie 7zł/kg

Odstawiamy też 50szt tucznika tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj