Gość Profil usunięty

Uprawa pod ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limusine    9

Ja w tym roku złamałem moją c360 i mam teraz belarusa. Ciekawe jak sie bedzie sadziło ;o Zamierzam kupic do niego wąskie kapcie cos jak 230/9.5/r44 ;d Z rozstawem nie ma problemu bo tam przednia jak i tylna os mozna regulowac. Zobaczymy co to bedzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Tylko że afalon ma 90 dni karencji i należy o tym pamiętac.

a afalon z commandem nie ma karencji. Przynajmniej tak mam w wytycznych z piorin-u. Chore są ta przepisy nieraz.

 

ja teraz robię na 70 cm ale od przyszłego roku 75. Widział ktoś w realu jak ten bomet-formiarka się zachowuje w polu? Bo na filmie to może być. A chcę to kupić.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

no logiczne. Obsada musi być zachowana. W każdej sadzarce masz możliwość regulacji odległości.

 

@pestka ile dałeś za remprodexa? Bierna czy aktywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

@pestka ile dałeś za remprodexa? Bierna czy aktywna?

 

remprodex ma tylko bierne obsypniki.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

co do Afalonu...

 

AFALON DYSPERSYJNY 450 SC - (<<STARY<<)

Zezwolenie MRiGZ. Nr 245/97z dnia 23.12.1997 r. ważne do 30.10.2011

 

 

,,Zabieg wykonać bezpośrednio przed wschodami roślin ziemniaka, po uprzednim obredleniu i

 

zabronowaniu pola. Nie wykonywać zabiegu na liście ziemniaków.

 

-Zalecana dawka: 2 I/ha

 

W celu poszerzenia zakresu zwalczanych gatunków chwastów można stosować łącznie ze środkiem Command 480 EC

 

Afalon Dyspersyjny 450 SC 1 l/ha + Command 480 EC 0,2 l/ha.

 

Mieszaniną środków opryskiwać nie później niż 3 dni po posadzeniu bulw ziemniaka odmian

 

wczesnych i podkiełkowanych i nie później niż 10 dni po wysadzeniu bulw ziemniaka pozostałych odmian; na wilgotną glebę, po uprzednim obredleniu i zabronowaniu pola.

 

Po zabiegu nie wykonywać żadnych uprawek mechanicznych.,,

 

KARENCJA 90 DNI

 

 

 

 

AFALON DYSPERSYJNY 450 SC - <<NOWY>>

Zezwolenie MRiRW nr R-57/2010 z dnia 16.06.2010 r.

 

nie ma już łącznego stosowania z Command 480 EC

ziemniak

 

Termin zabiegu: Zabieg wykonać bezpośrednio przed wschodami roślin ziemniaka, po

 

uprzednim obredleniu i zabronowaniu pola. Nie wykonywać zabiegu na liście ziemniaków.

 

Zalecana dawka: 1,5-2,0 l/ha.

 

 

KARENCJA 90 DNI

Edytowano przez fito1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Kurde szkoda ze az 90 dni karencji nie mozna pryskac na młode pyrki :D czy nic nie powinno być ludziom :D ?? A co Ty saszeta juz opryski kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co do Afalonu...

 

 

 

 

AFALON DYSPERSYJNY 450 SC - <<NOWY>>

Zezwolenie MRiRW nr R-57/2010 z dnia 16.06.2010 r.

 

nie ma już łącznego stosowania z Command 480 EC

ziemniak

 

Termin zabiegu: Zabieg wykonać bezpośrednio przed wschodami roślin ziemniaka, po

 

uprzednim obredleniu i zabronowaniu pola. Nie wykonywać zabiegu na liście ziemniaków.

 

Zalecana dawka: 1,5-2,0 l/ha.

 

 

KARENCJA 90 DNI

witam pana kierownika

w książce co ksero od was dostałem na stronie 306 są podane herbicydy i command z afalonem nie ma podanej karencji. A sam afalon ma 90 dni. Sencor i jego odpowiedniki 42 dni.

 

 

Ja opryski kupuję jak potrzebuję. Nie jestem taki bogaty żeby mieć na zapas :(

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

Panie Sebastianie zapraszam do mnie po nowe ksero:) zalecenia ma Pan już nieaktualne, a te co mamy niby aktualne również są już częściowo nieaktualne, w świecie środków ochrony roślin dzieje się bardzo dużo....

- co do karencji, jest 90 dni...czytamy etykietę -instrukcję i nieważne kto gdzie co jak napisze, jest 90 dni,

 

mała poprawka co do łączenia

 

w etykiecie C O M M A N D 480 EC mamy:

1. ZIEMNIAK

Dla zapewnienia najlepszej skuteczności działania środka zabieg wykonać po ostatnim

obredleniu - na około 7 dni przed ukazaniem się pierwszych wschodów roślin ziemniaka.

Środek stosować łącznie ze środkiem Afalon Dyspersyjny 450 SC.

Zalecana dawka:

Command 480 EC 0,1-0,2 l/ha + Afalon Dyspersyjny 450 SC 1 l/ha

 

w związku z tym, mimo że w etykiecie nowego Afalonu nie ma o łączeniu to rejestracja Commanda z 2008 roku dopuszcza taką możliwość, więc można łącznie stosować te dwa środki , jednakże pamiętamy o karencji 90 dni......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

A my jak opryskamy pokażę się po miesiacy znow zielsko to bierzemy motyczki z 7 osób i wszystko wywalamy w wiadra i na przyczep i na kupe i pznije jak mamy kopac nie ma duzo ale zawsze sie gdzies trafi kosiarke rotacyjna i jazda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

To wy dobzi jestescie motyczką :o nie lepiej wydac wiecej na opryski :D? Są naprawde skuteczne nie ma zielska :) chyba ze to wasz sport :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu miałem trawę pod kolana w ziemniakach, teraz jak pryskam pole czyste do zbiorów. Polecam pryskanie na trawę, zwróci się z nawiązką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

czy Linurex 500 SC(odpowiednik Afalon'u 450 EC) można stosowac z Command'em 480 EC PS co oznaczają te literki na koncu SC/EC oznaczają??

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Te symbole 2-literowe na końcu nazwy oznaczają formę w jakiej występuje oprysk czy jest to ciesz, czy granulat czy pył itp.

EC-płynna jednorodna forma użytkowa do stosowania jako emulsja

SC-stężoną zawiesiną cząstek w cieczy, przeznaczoną do rozcieńczania wodą


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Zamienniki to teraz naturalne zjawisko.Wszystko podrabiają to i Command-a tez na pewno.Ale porównanie między oryginałem a zamiennikiem jest.Co oryginał to oryginał. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Mam taki problem przedwschodowo przyłożyłem lorda linurexem 2l/ha i teraz gdy ziemniaki mają około 15 cm idzie strasznie proso czy tam jak kto woli chwastnica. Az po bokach redlin zielono ma to teraz około 4 cm i tu zachodzi moje pytanie czym i w jakiej dawce to zniszczyć? Myślałem o Fusilade forte w dawce około 1.5l/ha ale to troche drogie może znacie jakieś tańsze środki, mam też jakąś starą buletke po środku Targa tylko nie czytałem czy to bierze proso ale na butelce jest 89zl/l a nie 120 jak fusilade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Proso czy inne jednoliścienne -AGIL albo AGILL dokładnie nazwy nie pamiętam ,odpowiednik selektu, 1l-kosztuje ok97.5zł , dawka 0.8 na ha zabije wszystkie jednoliścienne, chyba że są zbyt zaawansowane to 2x0.6 lub 1x 1.5l ,a jeżeli ziemniaków nie ma na powierzchni to glifosat oczywiśćie czyli randap, klinik, rofosat lub inny zamiennik 2-3l na ha wystarczy


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj