Pytel123

Byki Z Firmy Sokołow S.A

Polecane posty

Pytel123    0

Witam zastanawiam sie nad zakupem bykow miesnych z firmy Sokołow S.A na umowe.;) Chcial bym sie dowiedziec cos na temt tej firmy i czy ktos z was juz bral te byki i czy sie to oplaca i na jakiej to jest zasadzie..?

Z Góry Dziekuje..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

ja osobiście nie brałem bo tyle nie chciałem co u nich minimum trzeba wziąść ale moj znajomy brał byczki po ok 100 kg i było to na zasadzie ze oni ci przywożą a ty już wczesniej ustaloną sume płacisz im na konto do dwóch tygodni. Z tym ze jak od nich weźmiesz to do Sokołowa musisz sprzedać a i musisz wziąść minimum 10 szt. nie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Ja brałem z Sokołowa w sierpniu 2008 a w sierpniu 2010 sprzedałem. Za cielaczka płaciłem 11-12zł/kg a z tego co wiem to teraz 14-15zł. Średnia waga wyszła 850kg. Naciskali mnie ze sprzedażą i jakbym przetrzymał do jesieni bo miałem taki zamiar to wziąłbym dużo więcej.

Najgorzej że stały luzem i stodoła tylko trzeszczała tak wariowali :D ale za to dobre miały umięśnienie.

PS. jak się nie sprzeda do nich to 500zł kary od sztuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hehe Daro20 mówisz, że w stodole trzymasz byki... ocieplałeś ją jakoś? Mam wolną dużą stodołę i zastanawiam się czy nie wstawić kilkanaście byczków. Martwi mnie tylko doprowadzenie wody zimą, przecież tam zamarznie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Normalna stodoła jak każda nic nie ocieplana tylko drzwi nowe zrobione na felc żeby przeciągów nie było :)

parę lat trzymam już w stodole i jest dużo lepiej niż w oborze bo mają lepszy apetyt i nie ma prawie żadnych wzdęć. Nie przeszkadza im nawet -30 :D

A sprawę wody to rozwiązałem w ten sposób że latem mają poidła a zimą puszczam w oborze w piwnicy wodę co idzie tą rurą co do poideł na głębokości 1,4m i mam kran w stodole i sobie poje wiaderkiem(na poidła dalej nie idzie bo jest zawór)a jak napoje to sobie spuszczam w piwnicy <_<

Jakby mi przyszło nosić około 30m to bym się chyba zarypał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z Sokołowa w sierpniu 2008 a w sierpniu 2010 sprzedałem. Za cielaczka płaciłem 11-12zł/kg a z tego co wiem to teraz 14-15zł. Średnia waga wyszła 850kg. Naciskali mnie ze sprzedażą i jakbym przetrzymał do jesieni bo miałem taki zamiar to wziąłbym dużo więcej.

Najgorzej że stały luzem i stodoła tylko trzeszczała tak wariowali :D ale za to dobre miały umięśnienie.

PS. jak się nie sprzeda do nich to 500zł kary od sztuki :)

Mam pytanie ile zarobiłeś na byku tak około ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Za 10 szt. wziąłem prawie 50 tyś. Odliczyli mi za cielaczki 15 tyś bo wziełem na kreche. To wychodzi 35 tyś. Na premiksy i zboże trochę dokupywałem to dokładałem ze świń. Dalej to sobie sami policzcie jak wychodzi i czy się opłaca :)

Jakby nie trzymał to i tego by nie było ;)

Ale za to a4 z 2003r stoi w garażu :D

 

Do Ejczbio są chyba jakieś tam poidła co nie zamarzają ;)

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

Ja mam umowę z Łmeat łuków i za byka w grudniu mi wyszło średnio 5200 zł. Z tym zakładem nie ma żadnego problemu, zadzwoniłem że są mi pilnie potrzebne pieniądze i kasę na koncie miałem po 4 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

z takimi kontraktami to wszystko jest dobrze dopóki nie ma upadków, podobnie zakłady robią ze świniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

wejdź sobie na stronę dobek.pl i tam jest coś o tym programie z SOKOŁOWEM.a co do opłacalności to każdy sam musi sobie policzyć, bo dla jednego się opłaca a dla drugiego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

My akurat prowadzimy fermę trzody(100 macior w cyklu zamkniętym), mamy też ok 60 opasów w starych budynkach a na wiosnę ruszam z budową bukaciarni na większą ilość sztuk.W tym kraju nie ma pojęcia opłacalności niestety, ale miejmy nadzieję, że ludzie(producenci rolni) przejrzą na oczy(i nie będą mówić ,że 6zł to dobra cena za byka, a 4 zł za świnie) i zacznie się to zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Oby tak bylo jak mowisz.Bo to juz zaczyna byc naprawde wkurzajace.Szczegolnie tak duze wahania cenowe ;[ Czy oni naprawde nie moga ustalic cen minimalnych <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dexter    1

Chciał bym jeszze zapytać Daro20, jakim areałem wspomagasz tą hodowle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszek181    0

Witam

 

Gdzieś wyczytałem że istnieje możliwość żeby sokołów zakupiło byczki do hodowli jak jest w rzeczywistości ? . Tak się składa mam do dyspozycji dwie stare obory (łącznie około 4000 m2) i myślę nad tematem. Bazą paszowa dysponuje, gorzej ze słomą. Ile max można wsiąść sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, czy któryś z kolegów posiada może numer do przedstawiciela ze Sokołowa lub z Łukowa którzy zajmuja sie kontraktacją? z góry dziekuje! pzdr


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Moim zdaniem kupienie cieląt przez sokołów to śliska sprawa ludzie się napalają a nie liczą się z konsekwencjami że jeżeli coś pójdzie nie tak mogą stracić dobytek swojego życia.Umowy ze Sokołowem są tak zagmatwane że nieraz można się przejechać. ale to jest moje prywatne zdanie , niech każdy robi jak sobie chce

 

667984698 to numer do łukowa do gościa od kontraktacji.

Opisał by ktoś jak wygląda kontraktacja z firmą z łukowa ??

Znaczy jakie warunki i czy wstawiają cielęta do stajnie i na jakich zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

pawel85 coś pójdzie nie tak ? czy masz na myśli padnięcie sztuki ? nie wiesz czasem jakie są konsekwencje przy padnięciu sztuki gdy podpisujesz umowę z nimi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj