Pytel123

Byki Z Firmy Sokołow S.A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dejvido    0

Witam Panowie , tez mysle o byczkach z sokolowa , moj kolega ma 350 sztuk od nich o nie narzeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

no mój nie daleki sąsiad bierze po 90 cieląt i też nie narzeka ;) no i deko się rozejrzeliśmy no i najmniej to 10szt trzeba brać . byczek nie może osiągnąć wiecej niż 900kg . Jeśli bierze sie bez wkładu własnego można wejść w opcje kredytowania 7% w skali roku . koszt jednego byczka ok 1400-1600zł ;) , 20 miescięcy od dostarczenia cieląt . i ten cały kredyt spłaca się po sprzedaży tych byczków (tzn oni potrącają ). tak tłumaczyli ich przedstawicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

no mój nie daleki sąsiad bierze po 90 cieląt i też nie narzeka ;) no i deko się rozejrzeliśmy no i najmniej to 10szt trzeba brać . byczek nie może osiągnąć wiecej niż 900kg . Jeśli bierze sie bez wkładu własnego można wejść w opcje kredytowania 7% w skali roku . koszt jednego byczka ok 1400-1600zł ;) , 20 miescięcy od dostarczenia cieląt . i ten cały kredyt spłaca się po sprzedaży tych byczków (tzn oni potrącają ). tak tłumaczyli ich przedstawicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

tak kredytuje, bierzesz kredyt w pekao albo zastawiasz ziemią, odsetki i kapitał spłacasz po sprzedaży bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w jakiej wadze te byczki przyjeżdżają?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ja z sokołowem współpracuje od 2007roku dziś nawet był opiekun od nich podpisać następny aneks do umowy na nowy rzut gdyby nie brak miejsca wziąłbym się na większą skale a tak muszę się ograniczyć do 30sztuk cielaki można sobie samemu zorganizować jak przywożą to w grnicach 100kg ale u dobka czy janeckiego to ceny kosmiczne chętnie odpowiem na pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie jak wygląda sprawa spłaty zobowiązania mianowicie po dwóch latach ile wiecej musisz oddać licząc procenty ubezpieczenia prowizję itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

przystępując do programu "razem w przyszłość" dostajesz pare groszy więcej do ceny wyjściowej płacisz tylko odsetki jest to liczone według wiboru dla przykładu ja teraz zapłaciłem od 24000 tys za 540dni 2026zł nie ma prowizji ani ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank18    0

jest prowizja od kwoty 30000 było coś koło 500-600zl i cielaki muszą być ubezpieczone przynajmniej w przypadku kredytu w banku PKO SA nie wiem jak jest w banku spółdzielczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

jank skąd jesteś?ja cały czas mówię o pożyczce z sokołowa ,oczywiste jest że bank pobiera prowizje i jeszcze cesje umowy z zakładami umnie w spółdzielczym tak było ale nie było chętnych i zrezygnowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank18    0

chodzi Ci o te że sokołów finansuje cielęta a nie bank? bo pierwsze słysze.

jestem powiatu kieleckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

dokladnie, zabezpieczeniem jest twoja ziemia dla przykladu 1hektar 1,2 klasa według gsu w woj świętokrzyskim jest wart 25000 tys i zastawiając ten hektar to tyle dostajesz zaliczki na cielaki przyczym po zakupie tych cieląt spisywane są numery kolczyków i te cielaki musisz im oddać no chyba że padnie albo ubój z konieczności ale na to masz papier zastaw robisz u notariusza jeden raz na cały czas współpracy a nie na każdy rzut myślę że dobrze to opisałem jak nie to pytać jank gdzie zaopatrujesz się w cielaki mam jutro jechać do nowej słupi znasz temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank18    0

to nie wiedziałem o takim czymś p. Kwiecień nic takiego nie mówił, pod hipotekę to w spółdzielczym wiem że brali. Ostatnio trzy razy brałem od Korajdy , a o tych byczkach w nowej słupi czytałem w anonsach ogłoszenie i nic poza tym nigdy tam nie byłem.

W przypadku jak zdechnie cielak to trzeba oddać go do utylizacji papiery przedstawić w sokołowie i to wszystko. Odsetki są dalej naliczane od całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

moim zdaniem jeżeli się kupuje cielaki na kredyt to kupic na wlasna reke nie od firmy i sprzedać komu się chce jak urosna kilka lat temu tak zrobiłem jak swinie były po 3 zl teraz już swin nie mam a cielaki kupuje za gotuwke od kilku sprawdzonych posrednikow na pewno na sztuce jest taniej ok 300 zl niż od firmy ale każdy robi jak uważa a jeśli chodzi o kredyt to miałem agro kredyt w bs i nie trzeba było cieląt ubezpieczać i rozlozony na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wati    0

a czy zdarzyło wam sie sprzedać byka na lewo np,chorego co wtedy robi sokolów jak jeden byk sie nie zgadza kara 500 a są jeszcze inne konsenkwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj