zorzyk2

Agregat prądotwórczy.

Polecane posty

marzencia    6

hmm powiem Ci tak, dowiedz się czy dojarka nie ma czujnika spadku napięcia, bo jak ma to musisz dokupić regulator do agregatu, inaczej nie pomoże ani 10kw. u mnie jest bańkowa, śmiga jak cza ;) nasz jest w benzynie, a w trakcie pracu oświtlona jest obora, szopa, chodzi dojarka, w chłodni mieszadło i nawet nieraz się przedłużkę do domu zadaje jak jest potrzeba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ja mam agrovat-a 20coś kw na wom , oświetla całe gospodarstwo i dom -super sprawa B) najlepszy jest ten 1 agregat ,ale kup coś z zapasem mocy bo zawsze się może przydać ;) a co do czujnika spadku nap. to jak masz ustawione dobre napięcie na agregacie ,to możesz połączyć te kable omijając ten czujnik i nic się nie powinno stać ,ja tak robie i nic się nie dzieje :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja w tamtym roku kupiłem po tej letniej wichurze ale na WOM i spisuje się super... Moc to 18kW i spokojnie pociągnoł mi dojarkę przewodową na elektronicznej pulsacji + chłodnia i cała instalacja w oborze, stodołę i dom tylko że to był wydatek przeszło 6tyś. czy jakoś tak...

 

 

 

tak tylko gorzej jak przyjdą mrozy wyłączą światło a tu ciągnika nie można zapalić i wtedy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

@BUSTED@-że traktor może nie zapalić to chyba jedyna wada agregatu na wom ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

No właśnie to jest wadą tych agregatów na WOM. Ja gdy światło gaśnie to nie muszę chodzić po ciągnik tylko odpalam z akumulatora i chodzi. Kolega ma na WOM i jak gaśnie światło to musi specjalnie wycinak odczepiać.

A co do pomysłu z tym ominięciem to właśnie się nad tym zastanawialiśmy czy by tak nie spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Nie wiem jaką moc potrzebujesz, ale jak były te oblodzenia w zeszłym roku( ze Śląskiego jestem) to będąc akurat w markecie oglądałem agregaty, bo prądu nie było przez tydzień, akurat zebrała się grupka ludzi wtedy wokół agregatów i strasznie psioczyli na te chińskie co niby są po 4-5 kw trójfazowe itd agregaty, paru twierdziło, że taki agregat może chodzić max po 2-3 godziny i trzeba wyłączać, jeden nawet 2 czy 3 sztuki kupił bo wcześniejsze padały.

Nie zastanawiałeś się nad kupnem agregatu z wojska ? np. PAB-4 lub PAB-8 ( PAB-4 nie wiem czy jest trójfazowy), za rozsądne pieniądze masz porządny agregat, przebieg często bywa po 30-40 mth, a nie wiem czy one nie mają regulatorów napięcia od razu. Tu przykład masz ( chyba mogę).

 

PAB-8

 

http://www.amw.com.pl/rsm_product_info.php?cRsmPath=&rsm_products_id=128

http://allegro.pl/wojskowy-agregat-pradotworczy-8-kw-pab-8-sprawny-i1378039211.html

 

PAB-4

 

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-pab-4-z-wojska-i1360910761.html

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-pab-4-z-wojska-i1371861655.html

 

Ewentualnie są jeszcze mocniejsze wersje jak np PAD-16(zazwyczaj na podwoziu jednoosiowym)

 

http://www.mzmiuw.krakow.pl/index.php/agr-prad/164-pad16-3400

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-16kw-pad-16-i1364595210.html

 

Edit: Dodatkowa zapomniałem napisać, spróbuj przeciążyć te agregaty PAB/PAD a te chińskie, zobaczysz jakie przeciążenia (te wojskowe) są one w stanie wytrzymać ;)

 

http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-pad-16-16kw-igla-wancar-i1348768545.html

 

Tu masz faktycznie jak producent podaje, godzinę może być przeciążony do 20 kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

@drax@-nowe to nowe ,a do tego z wojska to strach się dotknąć {cały z metalu} a poza tym na nowy masz gwarancje .... :) a jak ci się ten z wojska popsuje to gdzie znajdziesz takiego wojskowego ''znachora '' ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym kupić agregat napędzany z WOM, ale niestety teraz to dla mnie zbyt duży wydatek. Może kiedyś. Nie muszę zasilać całego gospodarstwa, tylko jak pisałem dojarkę i zbiornik. Tylko do tego jest mi potrzebny.

 

O co chodzi z tym stabilizatorem, bo nie jestem zbyt obeznany w tego typu elektryce? W instrukcji jest napisane, że agregat chłodniczy ma moc 0,75KM co daje ok 0,55 kW a minimalne napięcia zasilania to 198V. Więc jak, takie agregaty z linku nie zasilą zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gwarancja trwa rok ,góra dwa a potem ?-do Chin po części ?-mam taki agregat z wojska już 7 bodajże lat (PAD-20) nigdy mnie nie zawiódł-konstrukcja prostsza od cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

te urządzenia są potrzebne w gospodarstwie że tak wyrażę się "od święta" ale gdy trafi się taka sytuacja to lepiej mieć... Taka inwestycja szybko się nie zwróci no ale. Osobiście uważam że lepiej że to stoi i jak będzie potzrebne to podjeżdżam traktorem i prąd jest. Jak narazie to ten agregat u mnie przepracował tydzień i przeszło rok stoi nie używany...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

O właśnie-podjeżdżasz ciągnikiem,trzeba ten ciągnik odpalić,podjechać ,podczepić (jak prądu nie ma to i pogoda pewnie pod psem ) a ja po prostu podchodzę,włączam i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
Dnia 22.12.2010 o 13:48, jaro napisał:

Gwarancja trwa rok ,góra dwa a potem ?-do Chin po części ?-mam taki agregat z wojska już 7 bodajże lat (PAD-20) nigdy mnie nie zawiódł-konstrukcja prostsza od cepa.

 

Ja kpiłem nawet bez gwarancji prosto wujek z Włoch przywiózł 5,5kW DIESEL z el. rozrusznikiem za 400€ i działa bezawaryjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja mam wszystko w szopie więc to jest kwestia odpalenia i podjechania a niekiedy wystarczy trochę przesunąć i już prąd idzie bez jakiegoś latania...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

u mnie są 4 traktory a więc zawsze się do agregatu wolny znajdzie :lol: u nas przez 3 lata zrobił ze 70 godzin ,a wracając do tematu-agregat jest potrzebny raz....na jakiś czas ,a więc nie widzę sensu kupowania wojskowego szrotu :D

 

 

'' O właśnie-podjeżdżasz ciągnikiem,trzeba ten ciągnik odpalić,podjechać ,podczepić (jak prądu nie ma to i pogoda pewnie pod psem ) a ja po prostu podchodzę,włączam i po krzyku. ''-wiesz wszystko zależy od ciebie ja podczepiam agregat w 4 minuty,a co do odpalania traktora ,to co to za filozofia ?.u ciebie to takie łatwe bo ci potrzeba np.5 kw taki agregat jest tańszy od takiego do ciągnika,ale popatrz sobie na ceny takich od 10kw w góre z silnikiem ,i na takie na wom....jak się przyjrzysz to będziesz wolał odpalić i podjechać traktorem niż płacić drugie tyle B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja uważam że lepiej jak agregat ma trochę większą moc niż jest potrzebna bo lepiej jak jest pewien zapas...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Cena w mojej okolicy takiego na WOM ok. 17kW to 7tys. Tylko nie widziałem jeszcze żeby komuś śrutownik był potrzebny akurat w tym czasie co prądu nie ma że całą moc wykorzystać. Przeważnie potrzebne jest te ok.6kW do przewodówki i z 1-2kW do konwiowej. Całej mocy i tak nie wykorzystasz, chyba że zleci się wieś żeby mogli się podłąćzyć :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja mówie o przypadku jaki miałem rok temu że cały tydzień prądu nie miałem więc to było mi potrzebne i tego się tyczyła moja wypowiedź w ramach ścisłości...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@szymanox-ja mam 3 ciągniki a agregat i tak wolę mieć z własnym silnikiem-gdybyś się dobrze wczytał to zauważyłbyś że mam agregat 20 kW i dlatego mam właśnie jak to sformułowałeś "wojskowy szrot"-ten wojskowy szrot został kupiony przy stanie licznika 260 mth,jest to agregat tzw. na wypadek "W" (z prądnicą zamiast alternatora-zgadnij dlaczego) - szczerze mówiąc to myślę że jak przeżył te jakieś 40 lat to i drugie tyle pociągnie :lol: -nie wiem jak teraz ale parę lat temu zapłaciłem za niego połowę ceny "ciągnikowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ten PAD-16 do napędu generatora wykorzystywał silnik podobny do tego w ciapku, chyba Andorii. Te maszyny nie do zdarcia. Sam kiedyś w wojsku ciągałem i obsługiwałem PAD-36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Mój sąsiad ma taki wojskowy na silniku andorii mówi że dobrze się spisuje tylko trochę lubi se chlapnąć oktanów... I stąd pytanie czy to prawda czy raczej nie??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Nie wiem dokładnie jaki typ ale mówił że se chlapnie ładnie chlapnie przy pracy...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

odradzam kupowanie agregatów na wom. Z bardo prostej przyczyny. Zwykle nie ma prądu w śnieżyce, wichury czy inne mrozy i oblodzenia a nie w słoneczne dni. Dlatego lepiej podejść do zwykłego agregatu, odpalić silnik i gotowe niż męczyć się z zapalaniem ciągnika jeśli na dworzu jest np -15 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem dokładnie jaki typ ale mówił że se chlapnie ładnie chlapnie przy pracy...

 

 

Jeżeli to PAD to pali bardzo mało-chyba że jest "wyciachany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj