zorzyk2

Agregat prądotwórczy.

Polecane posty

zorzyk2    56

Problem nie dotyczy mnie, tylko mojego znajomego. Otóż ma on agregat prądotwórczy 16KW mocowany na TUZ i napędzany od WOM-u. Mimo tej mocy znamionowej nie jest w stanie zasilić schładzalnika i dojarki przewodowej równocześnie. Moc zainstalowanych silników wynosi ok 4KW. Ciągnik nie odczuwa żadnego obciążenia, a próba włączenia drugiej maszyny z tych wymienionych powoduje, że wywala mu zabezpieczenia na niej. Przy zasilaniu z sieci wszystko gra, a zasilane z agregatu pojedynczo też pracują Pytałem się go o kabel zasilający , z odpowiedzi wygląda na wystarczający ponieważ kiedyś zasilał nim dużą, leżącą dmuchawę do siana, przewód nie grzeje się, tylko poradziłem mu by nie użytkował go w stanie zwiniętym(długość przewodu - kilkanaście m). Nie miałem możliwości sprawdzenia tego namacalnie, a problem znam z opisu. W czym może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie takie to i 16 kW-jak to mówią napis wszystko wytrzyma biggrin.gif -nie sugeruj się za bardzo moim zdaniem-jestem w trakcie spożywania sporych ilości C2H5OH biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

witam :)

moim zdaniem wina nie lezy po stronie agregatu pradotworczego lecz schładzalnika do mleka.elektryk który podłaczał mi agregat uprzedzał zeby podczas jego pracy nie właczac schładzalnika poniewaz agregat ma spore wachania napiecia czy tam natezenia ( nie jestem elektrykiem :) ) i bedzie wywalało zabezpieczenie.

niech Twoj znajomy sprobuje podpiac inny silnik ok 10-12 kW i okaze sie czy moj tok myslenia jest prawidlowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to spróbuj na te 4 kW innych urządzen powłączac i bedziesz wiedzaił czy to wina schładzialnika czy nie. bo ja to przed kupieniem agregatu przerabiałem calą instalacje i pamietam ze z baniakiem tez był jakiś kłopot i coś tam elektryk kombinował :)

 

jutro zapytam ojca o co chodzi moze to akurat tu lezy problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Też przymierzałem sie do zakupu agregatu, ale po wizycie w sklepie sprzedawca powiedział, że ten agregat nie może zasilać urządzeń które posiadaja elektronikę. Jak to jest w rzeczywistości? Czy są jakieś agregaty co potrafią zasilać urządenia elektroniczne? Jak tak to czym się różnia od innych? Chodzi mi o to aby zasilał schładzalnik, a to jest urządzenie które chodzi na elektronice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

A czy moc agregatu to nie przypadkiem 16kva? To jest tzw. moc bierna i nie jest to tyle samo co 16KW

Dodatkowo urządzenia an rozruch mogą pobierać chwilowo nawet dwukrotnie większy prąd

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Agregat z systemem AVR (stabilizacja napięcie) choć tak do końca to też nie można. U mnie w firmie ostatnio podłaczaliśmy kotłownie pod agregat i mamy żmijkę która podaje trociny do zasobnika elektryk ją podłączył przez urządzenie które chroni silnik gdy nie ma jednej fazy i przy próbach włączenia ów dziadostwo zadziałało i musieliśmy je odłączyć. Różnicówka przy agregacie będzie wywalać gdy będzie zwarcie. 16kva x 0,8= 12,8kW też nie powinno chyba że mało A daje ten agregat. musiał by elektryk pomierzyć ile silniki biorą rzeczywiście A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też przymierzałem sie do zakupu agregatu, ale po wizycie w sklepie sprzedawca powiedział, że ten agregat nie może zasilać urządzeń które posiadaja elektronikę. Jak to jest w rzeczywistości? Czy są jakieś agregaty co potrafią zasilać urządenia elektroniczne? Jak tak to czym się różnia od innych? Chodzi mi o to aby zasilał schładzalnik, a to jest urządzenie które chodzi na elektronice :)

 

 

 

no pewnie ze tak. ja moge podpinać pod agregat cały dom czyli pełno elektroniki i reszte gospodarstwa. pierwsze o czyms takim słysze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dodatkowo urządzenia na rozruch mogą pobierać chwilowo nawet dwukrotnie większy prąd.

 

Obstawiałbym duży prąd rozruchu potrzebny do uruchomienia agregatu w schładzalniku (to jest sprężarka która startuje prawie pod obciążeniem).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czy moc agregatu to nie przypadkiem 16kva? To jest tzw. moc bierna i nie jest to tyle samo co 16KW

Dodatkowo urządzenia an rozruch mogą pobierać chwilowo nawet dwukrotnie większy prąd

Moc generatorów podaje się w KVA, ale jest to tzw moc pozorna. Moc bierna ma jednostkę VAr.

@Zorzyk

Czy zabezpieczenie generatora reaguje w momencie włączania silnika? Jaki rodzaj zabezpieczenia jest tam zastosowany? Przy wyłącznikach nadprądowych mogą pojawić się problemy przy rozruchu silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Problem może być z zabezpieczeniem różnicowym a dokładniej z brakiem dobrego uziemienia jednego z silników.Ja mam agregat na WOM 16kVA i w tym samym czasie zasilam chłodziarkę do mleka 1100l.-4 kw, pompę próżniową-2,2 kw, wyciąg obornika-1,5 kw i wszystko chodzi tak jak trzeba.Próbowałem kiedyś zasilać silnik 7,5 kw i nie było problemu.Jest coś takiego jak zabezpieczenie zaniku fazy i to może stwarzać problemy bo napięcie zadziałania może być wyższe niż deklarowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Generator chodzi normalnie, w ciągniku brak zauważalnej zmiany obciążenia, a zabezpieczenia strzelają na schładzalniku. Co do mocy, to tak mi powiedział. Jeśli to 16kVA, przy sprawności 80% będzie, to te 12,8, o których piszecie - i tak jest duży zapas mocy. Tu nie można równocześnie zasilać obu urządzeń, nikt nie uruchamiał ich jednocześnie.

Zaraz popytam dokładniej - niestety brak kontaktu.

Już nawiązałem kontakt.

Dokładnie to jest tak , że silnik schładzalnika ma 2kW, pompki tłoczącej mleko 0,5kW, dojarki 2kW. Te zabezpieczenia włączają się na dojarce i w momencie włączenia schładzalnika w dojarce zaczyna strzelać zabezpieczenie, tzn. głosowo "psztyka" pojedynczy moduł przy module trzech zblokowanych bezpieczników(nie widziałem tego na oczy ni nie wiem co to jest, jaki typ, zabezpieczenia). Reszta chodzi normalnie. Dojarka samodzielnie pracuje. Typ i parametry agregatu będę miał podane trochę później.

 

Parametry agregatu AGROWAT SINCRO , typ FT2MBS, prod:Italiano

napięcie 231-400V

prąd 40 -23,1A

Moc kVA -16 S1, tak mi podano przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Specjaliści od prądów - odezwijcie się!

Do tych co mają zapchane skrzynki, zróbcie trochę luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Trudno jest rozwiązać taki problem na odległość nie mając tego agregatu i silnika przed sobą. :lol: Spytaj go o ten silnik, przy którym wywala zabezpieczenia - 1 faza w trójkąt czy trzy w gwiazdę, czy przewód PE jest podpięty pod obudowę, czy posiada zabezpieczenie przed pracą na jednej fazie i dokładny typ tego zabezpieczenia przy agregacie.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Posiadam taki sam agregat od kilku dni, i jeszcze nie był uruchamiany. Więc wypowiem się z tego co mi elektryk tłumaczył. Jest wyświetlacz z cząstotliwością Hz i trzeba utrzymywać żeby nie spadało to poniżej 50 Hz, to znaczy regulować obrotami ciągnika. Niech ktoś na ciągniku obserwuje te wskazania i reaguje je obrotami ciągnika. Taka moja rada, ale nie poparta doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwsze zasadnicze pytanie: czy agregat jest prawidłowo uziemiony? Drugie pytanie: jaki rodzaj zabezpieczeń jest na tym silniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy w mijającym roku i latach poprzednich z powodu wichur wiele razy brakowało prądu. Ostatnio wczoraj. O ile krowy da sie wydoić z użyciem beczkowozu, to nie mam jak schłodzić mleka. Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić agregat prądotwórczy. Musiałby zasilać 1 fazowy zbiornik na mleko,  3 fazowy silnik dojarki, chyba 0,3kW i  silnik hydroforu 1,1 kW, oczywiście niejednocześnie. Sugerując się danymi technicznymi powinien wystarczyć. Czy takie agregaty jak w linkach poniżej w cenie do 1000zł będą wystarczające. Jak jest z ich jakością? Użytkuje ktoś podobne?

 

Agregat 1

 

Agregat 2

 

Agregat 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A zastanawiałeś nad agregatem podłączanym do ciągnika na wałek WOM.

Takie agregaty maja swoje plusy ale zależy co kto lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

my już ponad 3 lata mamy schwarzbach werkzeuge, podejżewam, że to coś w podobie tych co pokazałeś. ma on 7kw jedno gniazdko na siłę i 3 na 220. niestety nie ma on stabilizatora i przy chłodni idzie tylko mieszadło, gdyż ma czujnik spadku nap., to samo jest z termą, dojarka idzie bez problemu, no i cała instalacja w oborze. dorabialiśmy dodatkowy przełącznik z osobnym zerem żeby czasem się nie nałożył generator z prądem z sieci.

 

kupiony był w praktikerze za 3tys, wtedy był to jedyny w marketach w krk. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

ja w tamtym roku kupiłem po tej letniej wichurze ale na WOM i spisuje się super... Moc to 18kW i spokojnie pociągnoł mi dojarkę przewodową na elektronicznej pulsacji + chłodnia i cała instalacja w oborze, stodołę i dom tylko że to był wydatek przeszło 6tyś. czy jakoś tak...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6896

Za 1tys. nie kupisz na WOM. Ja mam taki podobny jak na 1 linku tylko że większy i innej firmy. Mój ma 5,5kW i w dodatku DIESEL i śmiało mogę oświetlić oborę, wypychać obornik i chłodnię na mleko włączyć. Jedyna wada to że brakuje mu z 0,5kW żeby przewodówkę ruszyć. Konwiową to bez problemu ciąga a jak się podłączy przewodówkę to po sekundzie rozłącza

@marzencia twój dałby radę ruszyć przewodówkę? Mam okazję zamienić na większy właśnie 7kW tylko że benzyna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj