Skocz do zawartości
Thomas2135

Agregat prądotwórczy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pablo16    13

Może masz racje że ten coś za tani. A mam jeszcze jedno pytanie bo rozmawiałem z sąsiadem zwrócił mi uwagę na to że one nie mają zabezpieczenia przeciw przeciążeniowego i że ponoć w jakiejś tam wsi 2 takie już poleciały. Jak z tym jest?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z opisu wygląda, że jest tylko zabezpieczenie różnicowo-prądowe. Jak przekroczysz moc znamionową to zaczną się nagrzewać uzwojenia, dlatego masz na nim pomiar prądu, żeby tego pilnować. W przypadku zwarcia coś nie wytrzyma, pytanie czy przewód czy prądnica. Za 60 zł można kupić wyłącznik nadprądowy, powinien załatwić sprawę.

danielhaker    803

Mi się coś pomyliło czy ten agregat rano kosztował 4700 brutto? I w opisie aukcji było napisane że promocja ze względu na otwarcie nowego sklepu? Teraz kosztuje tyle co inne.

pic2ek    5

chłopaki jak wam się za bardzo z tymi agregatami nie spieszy, to poczekajcie koło 7 dni to moze i ja będę miał dla was jakąś ciekawą propozycję. tylko własnie za jakis 7-8 dni.

Pablo16    13

Nic się nie pomyliło rano właśnie kosztował jeszcze 4799 brutto i że promocja do końca listopada z powodu otwarcia sklepu. No cóż wichury teraz trochę były prądu nie było tu i tam także i u mnie to sklepy muszą korzystać z okazji.

racha    2

Witam potrzebuje agregatu o mocy ok 150kw na allegro jest z silnikiem wola henschel turbo za 26,5 tys bez przebiegu czy ktoś coś może mi powiedzieć jak wygląda użytkowanie takiego agregatu jak silnik w zimie zapala co z awaryjnością jak prądnica czy wytwarza odpowiedni prąd do napędzania silnika ok 80-90 kw żeby go nie palić jakie spalanie i ogólnie czy brać pod uwagę coś takiego czy myśleć nad czymś z zachodu używanym z silnikiem deutza albo perkinsa proszę o pomoc 

agregat bedzie pracować ok 200 może 300 godzin rocznie w sezonie zimowym nie stać mnie na nowy za 100k czy nawet droższy a potrzebuje go na przyszłą zimę ze względu na ograniczoną moc przydzieloną z elektrowni będzie służył do napędzania systemu sztucznego naśnieżania pompa 80-90 kw i armatki ok. 50kw z elektrowni mam przydział 80kw ale dopiero na styczeń 2017 a to i tak za mało żeby cały system uruchomić bo potrzeba mi ok 200kw a teraz przydział jest 40 kw więc agregat taki by mi rozwiązał problem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz obojętnie jaki. Tak czy inaczej będziesz miał za niego zapłacone, a jak się rozleci to kupisz następny. A jak nie masz pieniędzy na nowy, to bierz kredyt. Turyści go bez problemu spłacą.

racha    2

wiem że spłacą tylko nie chce nowego bo i tak zrobienie systemu naśnieżania to są ogromne koszty a agregat będzie pracował do póki nie zbuduje i podłącze stację transformatorową pytanie czy taki agregat nie będzie mi palił silników 3 fazowych bo nie wiem dokładnie jak to jest ale jakoś te przebiegi prądu muszą być odpowiednie bo inaczej się silnik może spalić a pompa ok 100k kosztuje a armatka jedna ok 60k i nie chce sobie tych maszyn popsuć i jeszcze ile na godzinę taki agregat będzie palił przy obciążeniu ok 140kw czyli ponad 90% mocy maksymalnej

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy tej mocy zużycie paliwa wyniesie około 40l/h, zależy od stanu silnika. Poza tym 150kW może być za mało uwzględniając prąd rozruchowy silników. Należałoby wstawić agregat o mocy 200kW. A silnika żadnego Ci nie spali, ponieważ jest on najlepszym obciążeniem dla agregatu. O to się nie martw.

racha    2

no to dzięki a nie chce argegatu 200 kw bo to silniki v12 to mnie to przeraża jakoś rzędowa 6 do mnie bardziej przemawia a pompe uruchamia się falownikiem to chyba nie jest taki straszny strzał dla prądnicy a dziękuje za odpowiedź

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się