zorzyk2

Agregat prądotwórczy.

Polecane posty

Karpiu    0

Stary weź bo te nowe to nie wypał sam miałem 1 to po 2 miesiącach padł.

A kupiłem takiego wojskowego to jest maszyna.

Nie ugniesz go niczym.

 

disel oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Wiem że temat stary ale potrzebuję pomocy odnośnie jakiej mocy potrzebny mi agregat a nie czy do ciągnika czy z własnym silnikiem. Grzebałem troszeczkę na internecie i tam było że muszę pozliczać moc urządzeń a więc silnik od pompy w dojarce przewodowej 3 fazy 1,5 kw silnik od pompy mleka w dojarce 0,55 kw silnik mieszadła 1 faza 0,017kw i chłodnia mleka 2,9kw oraz grzałki w myjce ponoć 2x2kw tak więc na 3 fazy moc jest 1,5+0,55+2,9=4,95kw a na 1 fazę 2x2kw+0,017kw=4,017 kw+oświetlenie. I problem dalej jest taki że agregat musi być odpowiednio większy aby to wszystko dał razem pociągnąć tymbardzej że są jakieś przeliczniki jeśli silniki są połączone w gwiazdę i jeśli w trójkąt i ni w ząb nie wiem o co biega z tym połączeniem i w jaki sposób jest to u mnie zrobione. Tak więc mógłby ktoś pomóc?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

A ha czyli jednak ciągnikowy tak jak myślałem na początku bo mój starszy gadał właśnie że są nie takie duże z własnym silniczkiem ale mi się od razu wydawały one za małe ewentualnie o tym myślałem http://allegro.pl/agregat-generator-pradotworczy-diesel-7-5-kva-3-f-i1954474203.html ale on jest jednak za mały. No dobra dzięki za poradę a niedługo pewnie przyjedzie kuzyn i mi zmierzy jaki mam pobór i wtedy się pomyśli dalej w czym wybierać bo doić ręcznie 21 krówek to troszkę sporo. Dzięki za odpowiedź :)


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Może masz racje że ten coś za tani. A mam jeszcze jedno pytanie bo rozmawiałem z sąsiadem zwrócił mi uwagę na to że one nie mają zabezpieczenia przeciw przeciążeniowego i że ponoć w jakiejś tam wsi 2 takie już poleciały. Jak z tym jest?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z opisu wygląda, że jest tylko zabezpieczenie różnicowo-prądowe. Jak przekroczysz moc znamionową to zaczną się nagrzewać uzwojenia, dlatego masz na nim pomiar prądu, żeby tego pilnować. W przypadku zwarcia coś nie wytrzyma, pytanie czy przewód czy prądnica. Za 60 zł można kupić wyłącznik nadprądowy, powinien załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

chłopaki jak wam się za bardzo z tymi agregatami nie spieszy, to poczekajcie koło 7 dni to moze i ja będę miał dla was jakąś ciekawą propozycję. tylko własnie za jakis 7-8 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Nic się nie pomyliło rano właśnie kosztował jeszcze 4799 brutto i że promocja do końca listopada z powodu otwarcia sklepu. No cóż wichury teraz trochę były prądu nie było tu i tam także i u mnie to sklepy muszą korzystać z okazji.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

trzeba do niego by zrobić przekładnie walcowa żeby obroty zmniejszyć z tych 850, żeby mógł ciągnik pracować na obrotach jałowych bo tak to szkoda paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Myśle zastosować go do C360 3P. Obroty wom przez skrzynie na 5 biegu można uzyskać 1300 przy 2200obr silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

i co będziesz przez biegi i to jeszcze na takim wysokim gazie stosował ten agregat? taniej przekładnie walcowa z zejść z tych obrotów na 300 i ciągnik będzie chodził na wolnych obrotach, chyba ze masz pola roponośne gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kolego jak wojskowy to orginalny z silnikiem a nie przeróbka

pad-8 ci wystarczy, sam takiego uzytkuje, były z silnikiem ify V4

i c-330.

I napewno mniej spala niz ta 60-tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja chce tego 16kW i myślę co zrobić by go podpiąć do mf 255. Pojadę może w weekend to zobaczyć bo to z 15 km ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

jakbyś kolego mógł mi poźniej coś napisać po zobaczeniu tych agregatów to byłbym bardzo wdzięczny. A propo obrotów to 1300 ma przy 2200 obrotów silnika tak pisze w instrukcji ciągnika, tzn że 850 obrotów wom będzie miał gdzieś przy 1400 obrotów silnika

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jeśli miałbym brać to tylko 16kw.I niech nikt nie wierzy w takie gadki że wojskowa prądnica o mocy 8 kw pociągnie 10 kw silnik - morze i pociągnie ale bez obciążenia a jak dostanie dobre obciążenie to albo wywali zabezpieczenie albo co gorsza po prostu się spali i będzie po zawodach . Ja od 6 lat mam agregat 16kw napędzany od WOM -dałem za niego 8600 zł a teraz taki sam można dostać za 5500 zł.Miałem z nim trochę problemów - był już przezwajany a przepracował nie więcej niż 50 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Ale 16 kV - 14 kW czy może lepiej ten większy 18 kV - 16kW tak jak w temacie?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

przecież jest napisane na aukcji że są tylko dwa typy

 

8kW (10kva)

16kw (20kva)

i po co się chwalić przeliczaniem mocy biernej, czynnej i pozornej

Edytowano przez ariss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Jaki agregat dieselka około 40kW?

Firmy jakiejś dobrej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Koledzy mam pytanie czy agregat 22kVH na wom z różnicówką bedzie działał z instalacją cztero przewodową (trzy fazy + zero).Agregat ma wyjście na pięć bolców więc pewnie trzeba zrobić przejsciówkę na cztery . Tylko co podłaczyć pod maśę -przewód N czy PN a może zmostkować. Czy przy takim połączeniu różnicówka w agregacie nie będzie wybijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wszystko zależy od instalacji, ale jeżeli w instalacji 4-przewodowej gdzieś masa jest podłączona pod obudowę silnika lub w gniazdku uziemienie zmostkowane z zerem to nie będzie działać.

 

Najprostszym sposobem jest zmostkowanie różnicówki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj