ArekD23

DF 410 czy Case JX85

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ArekD23    0

Czesc. Witam wszystkich. Zastanawiam sie nad wyborem miedzy DF 410 a Case jx85. Nigdy nie mialem stycznosci z tymi ciagnikami i prosze o pomoc. Ktory uwazacie za lepszy pod wzgledem wykonania,awaryjnosci,spalania. Jakie wyposarzenie polecacie. Dodam ze posiadam okolo 10h i planuje powiekszenie gospodarstwa. Z gory dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Ja ci polecil DF napewno mniejsze spalanie,lepsza skrzynia niz w case,Wieksza skretnosc jak w case,Ogolni jestem z DF ale pewnie case yjdzie cie taniej niz DF,ja bez wachania wybrałbym DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

na co powiększać tu trzeba rzucać jak dopłat obszarowych mają nie dawać

Zapytam dlaczego? Chyba sam nie wiesz. Przecież pisze wyraźnie że chce powiększyć gospodarstwo. Mi ojciec przepisze w marcu 12,75ha w tym 4,3 TUZ i już wydzierżawiłem ponad 10ha, planuję kupić JD 6520 i się rozwijać.

Ja polecam ci Deutza albo Lambo R3 (wbrew różnym opiniom to jest to samo a tańsze ok 2 tyś zł).

Mam Lamborghini GP90 (poprzednik R3) - jest to ciągnik oszczędny, praktycznie bezawaryjny (przepalony kabel masowy i wytarty wałek napędu ale z mojej winy) a ma 2700MTH jest użytkowany na 40ha z pługiem unia tur 4+1*45 agregatem 2,7 i siewnikiem poznaniakiem 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

na co powiększać tu trzeba rzucać jak dopłat obszarowych mają nie dawać

 

Zapytam dlaczego? Chyba sam nie wiesz. Przecież pisze wyraźnie że chce powiększyć gospodarstwo. Mi ojciec przepisze w marcu 12,75ha w tym 4,3 TUZ i już wydzierżawiłem ponad 10ha, planuję kupić JD 6520 i się rozwijać.

Ja polecam ci Deutza albo Lambo R3 (wbrew różnym opiniom to jest to samo a tańsze ok 2 tyś zł).

Mam Lamborghini GP90 (poprzednik R3) - jest to ciągnik

oszczędny, praktycznie bezawaryjny (przepalony kabel masowy i wytarty wałek napędu ale z mojej winy) a ma 2700MTH jest użytkowany na 40ha z pług

unia tur 4+1*45 agregatem 2,7 i siewnikiem poznaniakiem 3m.

 

to morze uwas sie oplaca ale jak bys mieszkał tam gdzia ja inaczej bys gadał na wiosne przyszła woda zalala wszystkie łąki jakie miałem była super trawa a teraz tylko rzeżucha ropa droga jedyne co mnie ratuje to tylko dopłaty mleka mało poniewarz połowa QQ mi wugniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Co to wogóle za model Jx85 bo chyba obecnie takiego niema są Jx80 i Jx90...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

w sumie kolego zależy ile chcesz $$ wydać na ten ciągnik bo zapewne po nowym roku go chcesz kupić więc trochę drożej będzie i bez promocji:/ ja bym polecał DF ale już ze skrzynią z rewersem bez sprzęgła a jeżeli zwykły mechaniczny to wtedy jx80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekD23    0

Kolego ,,MgrLukash,, jak nie wiesz to nie pisz pier**l i nie zawracaj glowy.Zobacz czy jest taki model Casa a potem sie wypowiadaj.Wracajac do tematu nie mam chodowli ani nie sieje zboz ani burakow.Gospodarstwo mam przystosowane do uprawy warzyw typu kapusta.kalafior.Do tej pory mam MF 255 i C-330.Pewien kolega napisal po co mi ciagnik okolo 100km na 10h. Gdy by mi nie byl potrzebny nie kopowal bym go.Nie prosze o pomac w sprawie czy mi sie to oplaca czy ni tylko ktory bedzie sie lepiej sprawowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego DF możesz lepiej wyposażyć a jak goły ma być no to w tedy cene patrz bo będą one miały to samo w sobie tylko silniki inne a oba z tego co czytałem info na forum to super silniczki:) Nie którzy po prostu nie rozumieją ze jak ktos ma warzywo na 10h i maszyny specjalne do niego to one mają zapotrzebowania na moc nie raz większa od niektórych dużych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

dealer CASE powiedział mi 150 tyś brutto za full opcje za model JX 95 więc jaka różnica będzie między tym DF co w temacie? Chodzi mi o wyposażenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekD23    0

Super....Wreszcie ktos kto to chwyta...na razie jeszcze nie posiadam takich maszyn ale kto wie moze bedzie jakis kombajn do kapusty albo cos w tym stylu.Na dzien obecny taka moc glownie potrzebna jest mi do ciagniecia tonazu. Bo niestety poczciwy MF255 nie zawsze sobie radzi gdy jest troche mokro a przyjdzie mi wyrwac 5ton kapusty z pola pod gore nie liczac masy platformy okolo 1,5tony razem 6,5tony jak latwo policzyc to naprawde jest nie wesolo.wsumie jakies tam specjalne wyposarzenie nie jest mi potrzebne glownie chodzi mi o uciag.a nie mam zamiaru kupowac ciagnika na 3lata ani uzywki zeby go non stop naprawiac.wiec chce zainwestowac a do wydania mysle tak okolo 170tys.

 

DF 410 85km w podstawowym wyposarzeniu ,,CHYBA,, szerokie opony rewers mechaniczny kosztuje 136tys. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Z tym, że jeżeli chcesz kupić a na pewno po nowym roku to musisz się po nowym roku pytać o ceny bo teraz nikt nie wie jakie ceny narzucą i wtedy pytać o to który ciągnik wybrać. A do 170 tys na pewno coś fajnego się znajdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

siema...mi w Gądkach w październiku wycenił 410 full na 131 800...czyli wiecie o co loto a jak masz tańszy to możesz sb coś fajnego wziąść np:turan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj