Damian34

cielęta mięsne , byczki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damian34    0

Witam forumowiczów szukam takiej osoby co sprzedaje cielęta od krowy głownie mięsne, lub mieszańce mięsne nawiązał bym z taką osobą stałą współpracę żeby kupować do roku nawet z 30 sztuk a może więcej jak bym pogadał ze znajomym i dla niego tez jest taka może osoba na forum. Ja kupiłem ostatnio od PASONIA ale to jest handlarz i on już nalicza swoją marże, no są trochę drogie. Moze ktoś ma takie cielęta albo sprzedaje handlarzom a ja bym mógł dać trochę więcej niż handlarz a to i tak by było dla mnie mniej jak od handlarza. proszę o odpowiedź na forum. to wtedy będziemy negocjować co i jak. chodzi oczywiście o takie cielaki do 100 kg no maksymalnie do 120kg to to jeszcze jest do ugadania. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Tylko radze ci jak będziesz kupował to przed zakupem zobacz je na własne oczy lub na zdjęciu...bo już miałem taki przypadek że kupowałem cielaki przez internet i mi przywieźli krzyżówki hf z mięsnymi!!!!!Więc uważaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

To były simentale byczki były ładne tyko mi się wydaje ze za drogie a dałem za nie tak gdzieś 1350 zl za sztukę ok 100 kg każdy miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

Ale to są simentale czy jakieś mieszańce i po ile kilo mają jak sprzedajesz mario3004 a tak konkretnie to ile chcesz za kilo bo po 13,5 to mam od tego PASONIA takie po 100 kg to wychodzi te 1350 zl za sztukę a chciał bym taniej

albo mniejsze tak do 80 kg to wtedy bym dał te 13zl może więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Po pierwsze jak chcesz kupować to szukaj dostawcę jak najbliżej siebie bo transport cie zeżre (chyba że masz przyczepę do bydła lub koni), po drugie czysto rasowe po tyle lecą po ile kupiłeś ( zdarzają się droższe). Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

Kolego licz się z tym ze jak kupisz takiego kota do 100kg to musisz chodzić kolo nich jak matka, wiem co mowie bo sam w maju kupiłem 14szt mieszańców SM LM i musiałem ich pilnować i najlepiej to jak maja po 120-130kg bo już łapią się za jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

Kolego gelax88 co ty mówisz takie po 80 kg normalnie już jedzą pasze min. siano, ospę jakieś pasze granulowane a nawet kiszonkę tylko nie trzeba przesadzać z kiszonką bo dostaną rozwolnienia nie przyzwyczajony żołądek.

 

Kolego mario3004 wiem ze najlepiej było by z mojej okolicy ale tu nikt nie zajmuje się sprzedażą małych cieląt a ja jestem z wielkopolskiego powiat turek centrum polski można powiedzieć

a po drugie to jak ten pason sprzedaje po tyle a jest juz posrednikiem to co on nic nie zarabia

 

Kolego mats91 wstawię ale nie wiem kiedy bo stary aparat mi padł a kiedy coś kupie to nie wiem planuje jeszcze w tym roku ale oni na swojej stronie maja zdjęcia to tak wyglądają tyko jeden był gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Ja oglądałem zdjęcia i były fajne...i jak je przywieźli to też były fajne dopiero się przekonałem po 4 miesiącach... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kolego gelax88 co ty mówisz takie po 80 kg normalnie już jedzą pasze min. siano, ospę jakieś pasze granulowane a nawet kiszonkę tylko nie trzeba przesadzać z kiszonką bo dostaną rozwolnienia nie przyzwyczajony żołądek.

 

Kolego mario3004 wiem ze najlepiej było by z mojej okolicy ale tu nikt nie zajmuje się sprzedażą małych cieląt a ja jestem z wielkopolskiego powiat turek centrum polski można powiedzieć

a po drugie to jak ten pason sprzedaje po tyle a jest juz posrednikiem to co on nic nie zarabia

 

Kolego mats91 wstawię ale nie wiem kiedy bo stary aparat mi padł a kiedy coś kupie to nie wiem planuje jeszcze w tym roku ale oni na swojej stronie maja zdjęcia to tak wyglądają tyko jeden był gorszy

 

Bez przesady 80 kg to zdecydowanie za mało aby podawać kiszonki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Chyba zasadniczo, zależy na jaką się partie trafi ..... i większość chorób tych cielaków bierze się z transportu więc są nie do wykrycia przy zakupie dopiero po 1-2 miesiącach wychodzi np płuca a ile to kosztuje takie leczenia i jak cielak nierośnie chorując to każdy wie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Bo wezwałem weterynarza i on powiedział że to nie jest mięsny byk i również moi koledzy i znajomi to potwierdzili...mięsny byk musi mieć umięśnione nogi i wgl....a te były chude i mi jeszcze 2 po przywiezieniu zdechły... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

Bo po przywiezieniu zaraz na drugi dzień trzeba wezwać weterynarza i podać antybiotyki albo samemu kupić i podać i wtedy jest duże prawdopodobieństwo ze nie zdechną a jak u mnie był weterynarz to tez mówił ze jak do innych jeździł to oni mówili ze pierwszy raz jak kupili i nie szczepili to tez im po dwa lub więcej zdechło no i teraz wszyscy szczepią a one są mięsne tylko może się zdarzyć ze któryś tylko jest trochę gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

mats91 może dawać im jeszcze mocznik co? ;) 80kg to kotek i nie opowiadaj bajek wszystkim ze sam je :) kolego ja po przywiezieniu miałem problem taki ze miały biegunkę i kasłały (kaszel był wirusowy bo z powietrza i samo przeszło)biegunka jest zawsze bo w transporcie to wszystko im się miesza w żołądkach no i zmiana żywienia ja dawałem (kobylak)zioło i żaden teterynarz ci nie pomoże bo mam w rodzinie jednego i mówi ze to jest najlepsze czyli sprawdzone domowe sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

No nie wiem rób jak chcesz i mów co chcesz moje jadły siano i ospę z granulkami odrazu a nawet kęsy kiszonki z kukurydzy tez, tyko troszeczkę jak już mówiłem wcześniej.

A co ty gadasz o tym weterynarzu chyba na niczym sie nie zna, nie wie nawet ze istnieje taka choroba jak grypa transportowa objawiając się kaszlem i biegunkami a nie leczona prowadzi do zapalenia płuc i zgonu zwierzęcia trzeba trochę poczytać o transporcie małych cieląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

Człowieku myślisz ze weterynarz ci wyleczy ;) wyciągnie kasę a jeśli chodzi o zdrowie cielaków to trochę wiem bo już od 24l hodujemy opasy ps nie udawaj takiego co się zna bo źle ci to wychodzi:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

Człowieku myślisz ze weterynarz ci wyleczy ;) wyciągnie kasę a jeśli chodzi o zdrowie cielaków to trochę wiem bo już od 24l hodujemy opasy ps nie udawaj takiego co się zna bo źle ci to wychodzi:lol:

No jak chcesz tak rób ale ja swoje wiem a po drugie żeby zaszczepić profilaktycznie antybiotykiem to nie potrzebny ci weterynarz tylko kupujesz butelkę antybiotyku odpowiedniego a jakieś 50 zł i wystarcz ci to na dwie może nawet na trzy partie cieląt po 10 szt i spisz spokojnie. Bo wtedy żadnego grypska nie złapie a jak ci coś złapie to nawet ci antybiotyki nie pomogą a na pewno nie jakieś ziółka.

HEHE:D także co z tego ze ty hodujesz jak gówno wiesz. Bo niby taki wielki hodowca a ja się nie będę chwalił ile ojciec hoduje lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

Kolego sympatyczny zrozum ze żaden antybiotyk nie pomoże, czy to takie trudne? Jeśli zwierzak jest w stresie i jeszcze tak nim buja i jedynie jakieś 300km to żaden z antybiotyków nawet z twoich wynalazków nie zadziała nawet szczepienie przed transportem, no może ewentualnie złagodzić wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj