yacenty

Kalkulator ESU

Polecane posty

yacenty    3838

Witam,

od dziś udostępniliśmy Wam drodzy AgroFotowicze darmowy kalkulator ESU.

Jest on dostępny pod adresem: http://www.agrofoto.pl/kalkulator_esu/

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ale co to jest i o co w tym chodzi

 

Nazwa ESU jest skrótem od angielskiego i oznacza europejską jednostkę wielkości ekonomicznej. Za pomocą ESU określa się roczny dochód gospodarstwa. 1 ESU równa się kwocie 1200 euro.

Aby skorzystać np; z premii na młodego rolnika gospodarstwo które przejmujesz musi posiadać 4ESU.

Takie coś znalazłem na AF, ale dobrze by było jakby to ktoś przetłumaczył z polskiego na nasze. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Aby skorzystać np; z premii na młodego rolnika gospodarstwo które przejmujesz musi posiadać 4ESU.

ojj żeby tylko to trzeba było mieć mi wychodzi ponad 15 a i tak raczej młodego rolnika nie dostane... areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli posiadam produkcję zwierzęcą i wszystkie zasiewy np. pszenica ozima jest przeznaczona na paszę dla krówek to przy wyliczaniu ESU wpisują uprawę owej pszenicy czy to już zawarte w krowach... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszak007    0

Zaciekawiło mnie bardz ze przy wyliczaniu wystarczy posiadac tylko np 0,1h uprawy ziół pod osłonami i spełnia sie kryterium.Ciekawe jakie to maja byc zioła ?Najlepiej pewnie konopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Bardzo dobry pomysł, a przede wszystkim PRAKTYCZNY nie trzeba "latać" po necie i szukać kalkulatora ESU. A co najważniejsze działa, w przeciwieństwie do niektórych. 5 za pomysł 6 za wykonanie. :o


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ale o co ci chodzi?

 

w każdym razie nikomu nie chcę na odcisk nadepnąć, jesli tak to przepraszam

 

po prostu mam nadzieję że ktoś z rządu przeglądnie ten temat i pomyśli : "ku*de ludzie nie tylko ze zboża żyją i mniejsze powierzchniowo gospodarstwa też mogą mieć sporą nadwyżkę, i może nie wypada przed nimi drzwi zamykać".... wiem marzycielem jestem :o

 

w końcu mam podobną nadwyżkę przy 12 ha (z dzierżawami) jak 55 ha w Wielkopolsce (20 pszenica jara, 20 jęczmień jary i 15 kuku) dziwne co nie??

 

 

ogólnie fajne wykonanie, "exela" nie trzeba odpalać, jestem za

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A teraz pytanie, czy do wniosku na mgr liczą się łąki, qq na kiszonkę? Chyba tego się nie liczy, przynajmniej nie było w zeszłym naborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w każdym razie nikomu nie chcę na odcisk nadepnąć, jesli tak to przepraszam

 

po prostu mam nadzieję że ktoś z rządu przeglądnie ten temat i pomyśli : "ku*de ludzie nie tylko ze zboża żyją i mniejsze powierzchniowo gospodarstwa też mogą mieć sporą nadwyżkę, i może nie wypada przed nimi drzwi zamykać".... wiem marzycielem jestem :o

 

ogólnie fajne wykonanie, "exela" nie trzeba odpalać, jestem za

skoro ktoś takie współczynniki podał to tak jest

zamiast 10 ha pszenicy sadzisz hektar pomidora czy innego i masz tą samą wartość ekonomiczną gospodarstwa

hektar pszenicy jak patrzyłem jest mniej wiecej tyle wart co jedna maciora :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

skoro ktoś takie współczynniki podał to tak jest

zamiast 10 ha pszenicy sadzisz hektar pomidora czy innego i masz tą samą wartość ekonomiczną gospodarstwa

hektar pszenicy jak patrzyłem jest mniej wiecej tyle wart co jedna maciora :)

 

 

 

wiem jak była niskotowarówka, to nijak nie chciało wyjść mniej niż 13 esu jak nie policzyć pola, kombinowałem przy tym i nic, tylko wyświetlało wysokotowarowy;) :o a teraz z powodu wymogu średniej krajowej aż mi się ciśnienie podnosi jest człowiek inż. rolnictwa i tu kłoda na starcie

 

ogólnie patrząc jest to jakaś płaszczyzna do porównania gospodarstw, w miarę dobra, bo kryterium obszarowe jest tylko jakie takie do porównań gospodarstw o tym samym profilu produkcyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

wartoś smg w roku bazowym to jest rok 2004? a docelowy to ten w którym chcemy wyliczyc co i jak


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zależy pod co liczysz, jak pod np MR to za bazę bierzesz 2010, jak pod nowy MGR PROW to trzeba już pewnie liczyć 2011, a docelowy to ten kiedy kończysz inwestycję.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak i co z tym ESU jęli mi rok bazowy wychodzi 17,18 a docelowy 21,46 z 10 ha produkcji mlecznej to na jaką moc ciągnika itp mogę liczyć?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

jeżeli posiadam produkcję zwierzęcą i wszystkie zasiewy np. pszenica ozima jest przeznaczona na paszę dla krówek to przy wyliczaniu ESU wpisują uprawę owej pszenicy czy to już zawarte w krowach... ??

przyłanczam sie do pytania co z uprawami typu kukurydza na kiszonkie łąki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamildz4    0

Witam.

Może mi ktos powiedzieć jak wpisać facelie błękitną w kalkulator ESU?

Czy w zioła czy może w te na cele kosmetyczne?

Dodam że sprzedaje ją w centralach nasiennych.

A może wogóle w oleiste ją wpisać?

Pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jest, tylko nie ma linka u góry bo są ważniejsze rzeczy

trzeba wejsc przez link jaki jest w 1 poście tego tematu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj