yacenty

Kalkulator ESU

Polecane posty

luki15146    13

witam mam taki problem z kalkulatorem: cały czas chce żebym się zalogował aby móc korzystać z pełnej wersji, ale jestem ciągle zalogowany nie wiem o co chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

dzięki za zgłoszenie problemu - już jest poprawione


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green    3

Witam wszystkich,

 

Mam dwie zasadnicze uwagi co do obliczania ESU:

 

1) Do powyższej dyskusji wkradło się troszkę nieścisłości. Sposób obliczania ESU zależy w pierwszej kolejności od tego, do czego jest to potrzebne? - innymi słowy do jakiego działania i na jakim etapie.

 

Dla przykładu link podany przez Andrzeja2110 odnosi się do działania "Wspieranie gospodarstw niskotowarowych" ze starego PROW 2004-2006. Ostatni nabór był w 2006 r. Jeśli ktoś jeszcze rozlicza ostatni rok TEGO typu wsparcia albo ma spór z Agencją co do wyliczenia żywotności w poprzednich latach, to jest to dla niego właściwy kalkulator.

 

Inna jest natomiast tabela SGM w przypadku np. "Modernizacji gospodarstw rolnych" z obecnego PROW 2007-13 - ważne dla tych, którzy rozliczają plan rozwoju gospodarstwa załączony do zawartej umowy. - Link poniżej:

 

www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/185/185C/W-1_2_121_ESU_11_2010_blok.xls

 

Jeszcze inne współczynniki wchodzą w grę przy wyliczeniu wymaganego ESU przy rozliczaniu "starego" Młodego Rolnika z SPO "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego..." albo działania "Inwestycje w gospodarstwach rolnych". Tam tabela została określona w tekście tzw. "Uzupełnienia SPO" wprowadzonego rozporządzeniem MRiRW z dnia 8 września 2004. Problem nadal dotyczy wielu osób. Oto link do tekstu:

 

http://www.arimr.gov...el_SPO_0407.pdf

 

Zwracam uwagę na Załącznik nr 3 (strony 193-195 "Uzupełnienia" podanego w linku powyżej).

 

2) Druga sprawa, na której wagę wskazuje moje doświadczenie, jako prawnika zajmującego się sprawami sporów beneficjentów z ARiMR, to kwestia stanu faktycznego przyjętego, jako podstawa do dokonania stosownych wyliczeń.

Produkcja rolna ma charakter specyficzny, gdyż rozliczana może być dopiero w cyklu całorocznym. - Nierzadkie są natomiast przypadki, kiedy Agencja nie chce uwzględnić jakiejś części produkcji, która faktycznie była prowadzona w gospodarstwie, ze względu na wyniki kontroli na miejscu. Kontrola jest przeprowadzana w określonym, konkretnym momencie w ciągu roku.

Niestety zdarzają się przypadki, iż brak określonej uprawy w momencie przeprowadzenia kontroli jest poczytywany, jako dowód, że rolnik w ogóle danego wycinka produkcji nie prowadził. Dlatego warto uczulić wszystkich beneficjentów, aby niezależnie od dokumentacji wymaganej przepisami (np. faktury) starali się zawsze zgromadzić dodatkowe dowody (zwłaszcza zdjęcia), na wypadek gdyby ARiMR kwestionowała dane wpisane do tabeli ESU.

 

pozdrawiam

 

____________________

 

www.greenconsult.com.pl

 

Doradztwo Prawne dla rolników i producentów rolnych - dopłaty bezpośrednie, PROW i inne


GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może robię coś nie tak ale za każdym razem gdy wpisze cokolwiek w te 2 pierwsze pola to wyskakuje mi w tych dalej 0 nw czemu nic tak nie oblicze prosze o pomoc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dałeś mi linka na strone agencji gdzie napisane jest w tabeli ile jest czego w rejonach, a ja bym sobie chciał obliczyć sam dal sb. bo mi w tych polach Wartość SGM w roku bazowym i docelowym ciągle " 0 " wyskakuje jak wpisze cos w polu pow. upraw [...] roku bazowym i docelowym ;/////

 

EDIT : Juz mam skumałem to ;p pisze ile czego mam potem sciagam na PDF i obliczam sobie wszystko dodaje do sb. i wychodzi mi ile mam ;)

Edytowano przez RolnikMlody97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Niemoge się połapać z tym kalkulatorem esu. Mam 11h sadze 4h ziemniaków skrobiowych 2h kukurydza na ziarno i 5h pszenica ozima. Mieszkam w woj łódzkim i niewiem ile mi esu wyjdzie może ktoś by mi mógł pomuc

 

Dodam ze niemam żadnej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

w czym chcesz zebyśy ci pomogli?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego już nie będzie ESU więc nie masz co liczyć będzie SO

Tu masz link do niego http://www.***.com.pl/viewtopic.php?f=117&t=691#p12973

Wybierasz swój region i wpisujesz co trzeba a na dole wyskoczy Ci ile masz SO po przeliczeniu już, dla pewności przelicz przy mniej więcej aktualnym kursie euro

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kolego @ChiquitaB ten plik z linku jest tylko do odczytu, także nic tam nie wpiszesz ani nic nie wyskoczy na dole. Trzeba samemu wziąć kartkę, długopis i kalkulator do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

w dzisiejszych programach większość plików ściągniętych z internetu ma zablokowaną edycję i często trzeba wcisnąć jakiś przycisk aby móc te pliki edytować.

Po co pobierać pliki jak te dane można wpisać u nas na stronie - link na poczatku tematu i od razu wyskoczą informacje a później można sobie wydrukowac, albo zapisac do pdfa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj