Skocz do zawartości
marius21

Tabela zabiegów wykonanych opryskiwaczem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Tabela
marius21    0

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak powina wyglądać i jakie informacje zawierać tabela zabiegów wykonanych opryskiwaczem. Jeśli ktoś ma i mógłby zeskanować i wrzucić przykład byłbym wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Wujek google nie gryzie, na szkoleniach dawali takie zeszyty do ewidencji zabiegów.

4

http://piorin.gov.pl/index.php?pid=734

- Strona z wzorami

http://piorin.gov.pl/cms/upload/ewid3.pdf

- sam wzór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    2

a takie moje pytanie to trzeba bardzo starannie wypełniać bo zaniedbałem troche te druki :o

czy przy kontroli jakiejkolwiek beda sprawdzane jakieś zapiski??? jeśli można wiedzieć to jakie trzeba wypełniać starannie

pytam z czystej ciekawości bo jestem zielony w tych sprawach a przejmuje gospodarstwo i dobrze by było to prowadzić od początku :)

 

jeśli ktos moze mi pomóc to serdeczne dzięki bede wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

ewidencje zawsze mozna wypelnic z data wsteczna to nie ksiazka leczenia zwierzat tam juz nic do tylu nie zrobisz to slowa odeerowca na szkoleniu ;)

 

przechowywac ja trzeba 2 lata takze wypelnij od 2008 roku i jest w porzadku

 

 

od stycznia trzeba miec tez ewidencje na stosowane srodki biobojcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    2

a to co wpisze w tej ewidencji musze mieć np. faktury czy ulotki po opryskach

czy oni patrzą czy coś jest robione tylko ??

jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    483

Z tego co pamiętam, to ewidencja jest wymagana, gdy ktoś korzysta z programów rolno środowiskowych np poplony. Poczytajcie dokładnie wymogi wzajemnej zgodności. Chyba, że coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy programach rolno srodowiskowych obowiazuje ewidencja zabiegow ale agrotechnicznych , a ewidencja srodkow ochrony roslin obowiazuje wszystkich ,co do odzywki i mocznika to raczej nie bo to nie sa srodki ochrony roslin tylko nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

Art. 71. 1. 97) Posiadacze gruntów lub obiektów magazynowych, gdzie prowadzone są zabiegi ochrony roślin, prowadzą ewidencję tych zabiegów.

 

2. Ewidencja, o której mowa w ust. 1, zawiera:

 

1) nazwę rośliny, produktu roślinnego lub przedmiotu;

 

2) 98) powierzchnie uprawy roślin lub obiektów magazynowych;

 

3) powierzchnie, na których są wykonywane zabiegi ochrony roślin oraz terminy ich wykonywania;

 

4) nazwy zastosowanych środków ochrony roślin i ich dawki;

 

5) przyczyny zastosowania środków ochrony roślin.

 

3. Ewidencja powinna być przechowywana co najmniej przez okres 2 lat od dnia wykonania zabiegu ochrony roślin. (dla potrzeb PIORiN, ale dla ARMiR już 5 lat....)

 

 

 

 

- ewidencja tylko do środków ochrony roślin -nawozy, odżywki inspektora nie interesują

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio    0

Temat stary, ale interesuje mnie czy regulatory wzrostu (Modus, CCC, Stabilan...) muszą być uwzględniane w owej ewidencji? W końcu w wyszukiwarce ŚOR na minrol.gov.pl figurują. A więc jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Jeśli preparat zarejestrowany jest jako środek ochrony roślin (czyt. jest w wykazie środków MRiRW) dotyczy to też zaprawiania i zabiegów w magazynach do przechowywania ziarna.

 

Wieczorem postaram się dodać jakie informacje powina zawierać ewidencja w/g obowiązującego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego bo muszę to sprawdzić.

Edytowano przez newagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    7

Koledzy a jak zaznaczyć w karcie ewidencji dzierżawę? Mam to ja na swojej karcie zaznaczyć czy osoba która wydzierżawia mi pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    226

Ty wpisujesz do swojej ewidencji bo stosowałeś środki a właściciel do swojej bo to na jego działce wykonano zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×