Zaloguj się, aby obserwować  
rafal4610

przerobienie ładowacza

Polecane posty

rafal4610    141

posiadam ciągnik ford z ładowaczem czołowym i mam mały problem... Ładowacz troche nisko podnosi:/ Podnosi troche niżej jak c360 z ładowaczem na "starej ramie". Ale gdy opuszcze ładowacz do ziemi to zostaje mi z 20cm siłownika wolnego. Kiedyś odczepiłem ładowacz żeby sprawdzić czy siłowniki sie chowają i sie chowają i tu moje pytanie: Jak przerobić żeby wyżej podnosił i nie stracił udźwigu? Myślałem żeby siłowniki zamontować wyżej... Tu fota jak to mniej więcej wygląda ladowaczk9oi.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby tur nie stracił nic na sile podnoszenia, jedyna opcja to przeróbka dolnej ramy tak by cały tur podnieść do góry. Ewidentnie on tutaj nie pasuje (ramiona poniżej maski). No chyba, że chciałbyś aby tur podnosił się wyżej, to patrząc na zdjęcie przespawał bym uchwyt po prawej stronie bliżej kabiny. Nie ruszał bym tych uchwytów na dole, bo ta rama wygląda dość słabo i mogła by pękać. Każda zmiana miejsca zaczepienia siłownika, w przypadku zwiększania wysokości podnoszenia zmniejszasz udźwig.

 

Ja proponuję przerobić ramę, tak by podnieść do góry całego tura, zwłaszcza jak mówisz, że zostaje jeszcze zapasu siłownika, gdy tur opuszczony. Ruszanie mocowań siłowników zawsze wiąże się z ryzykiem, pęknięcia bądź wygięcia, podczas przeciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

@ JohnTheBulletTeacher Dobrze mówi, lecz pamiętaj że gdy bedzie podnosił wyżej, i siłowniki gdy opuscisz sie schowają do końca, to będzie miał ciężej podnieść, przez co nie podniesie takich ciężarów co teraz je ledwo podnosi. Myśle że mnie i @ JohnTheBulletTeacher zrozumiałeś. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

w tej chwili to mi podnosi ok. 1t... Przerobienie całej ramy to spory koszt i zastanawiam sie czy nie lepiej kupić ładowacz do forda tak do 5 tys... Był na allegro fajny ale nie miałem wtedy pieniędzy i już go nie ma. Jakby ktoś miał namiary na tura do forda w rozsądnej cenie to niech wstawi linka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

to ford 4610. Jedyną wadą przy doborze ładowacza jest drążek kierowniczy bo w wielu ciągnikach jest podobne mocowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian34    0

weż utni słupki przy samej ramie dolnej i dospawaj pożadne podwyszszenie tak aby siłowniki się chowały nie masz duzo przerobek a bedzie calkiem inna sprawa na material to nawet 200 zl nie wydasz i jeszcze robocizna samemu albo jakias złota raczka co ma spawarke i jakąś wiertarke stołową. czyli razem ze 400 zl moze jak by z robocizną i masz wszystko ok i dobrze chodzi. albo nawet zrób całe slupki nowe wyższe wtyedy bedzie mocniejsze a nie taki spawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przerobić bez ruszania ram i za nie duże pieniądze.

Wystarczy wykręcić główkę tłoka (tam przy szkilwie)i dorobić 20 cm przedłużki z gwintami(zewnętrzny i wewnętrzny) .Z jednej strony gwint zewnętrzny przedłużki wkręcamy w szkliwo, a z drugiej w gwint wewnętrzny wkręcamy główkę i jest git. Tak u nas robią przy c-360... Ten tur jest ciut masywniejszy, to wystarczy wszystko zrobić masywniejsze i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kolega pisze o tym byś przedłużył tłoczyska, co spowoduje że będzie chować się głębiej i wyżej podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

teraz zrozumiałem :o tylko że u mnie nie ma tego "oczka" wykręcanego tylko tłoczysko jest dłuższe i są przewiercone otwory mocowane do ramy... To jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Niech Ci tokarz odtoczy dwie przedłużki do tłoczyska o dł.25 cm które wpasujesz na tłoczyska, najlepiej na ciepło,żeby sztywno siedziały.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Potwierdzam pomysł z tymi przedłużkami.Słyszałem że to się sprawdza. Ale z przerobieniem tych słupków to chyba też nie głupi pomysł.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

jak napisałem wcześniej ja nie mam tych "oczek" jak w polskich turach tylko tłoczysko jest dłuższe i są otwory do mocowania... Czyli jakbym nałożył na to rure a w nią wpasował odpowiednią to by było ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Lepiej byłoby wytoczyć z walca tą część lub rury grubościennej ze stali "jakościowej"(innego tłoczyska) jako jeden element. Przydałaby się fotka końcówki tłoczyska, wtedy łatwiej o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

zdjęcia na razie nie moge zrobić bo pogoda nie pozwala...:/ wygląda jak w polskich turach tylko trzeba by wykręcić to "oczko" i przedłużyć tłoczysko i wywiercić otwory i już mamy moje siłowniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wodociągowa się nie nadaje. Taki sposób przedłużenia spowoduje skrócenie efektywności tej że przedłużki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

troche lepiej i może jutro wrzuce fote bo bd przywoził rolke to od razu zrobie. A z tą rurą dobrą jakościowo to by było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wrzuć fotkę i podaj średnicę tłoczyska, coś wymyślę - do wyprodukowania lub zaadaptowania. Tu chodzi o to by nie ograniczyć nadmiernie zakresu ruchu i zachować sztywność tłoczyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj