PeriplPl

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1

Polecane posty

PeriplPl    3

Witam Panów,

mam zamiar kupić prasę na początku miał być to Welger RP12 potem to oglądnięciu paru pras i wypowiedziach na forum zdecydowałem, że Welger RP200 a potem jak usłyszałem od znajomego ile kosztowało go parę części do podbieracza (obejmy, łożysko, łańcuch ) to myślę, że lepiej kupić Polską prasę Sipma Classic i teraz rodzi mi sie pytanie dla czego jest ich tak wiele prawie nowych do sprzedania ? Na allegro można znaleźć 30 modeli z lat 2005-2009... Dla czego są sprzedawane ? Takie kiepska jakość i słabo spisują się przy sianokiszonkach ? :unsure:


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Jest ich dużo ponieważ Sipma classic nie posiada zamków na klapie i jakość zbicia jest bardzo słaba, przy dobijaniu po prostu otwiera się klapa. Nie pomaga nawet nowa hydraulika w ciągniku. Mam kolegę który nie dawno kupił taka nowa i teraz chce zamki dokupić no ale to już nie jest taki mały koszt. Fakt faktem te prasy sa sporo tańsze. Ja z sipmy polecam ci Farme II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas11    0

Na pewno Welger będzie się lepiej sprawować w sianokiszonce ponieważ jest walcowa i lepiej zbije belę. :unsure:


Zetor 7441 i Ursus C-360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Co do zbicia to bym się nie zgodził bo sipma z zamkami naprawdę ładne bele robi. No i w niej to c 360 będzie elegancko chodzić a w welgerze to 80 km będzie stękać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

Też jestem na kupnie tej prasy, a dokładnie classic z279/1, czekam na wasze opinie :unsure: do tego owijarka tekla, miał ktoś do czynienia z tym sprzętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U teścia w tym roku facet robił Sipmą na początku żniw z 2h tylko bo bale były słabo zbite i nie ładnie to wyglądało a bele leżą w stogu na dworze i się rozwalać zaczynają. Resztę hektarów facet robił JD5xx nie pamiętam owijane siatką to ciężko było wbić kły aby przewieźć bele i leżą w stogu tak jak ułożyliśmy nawet nie siadły. Więc moim zdaniem to jedynie prasę która będzie zwijała od początku zmienno-komorową z siatką i nie ma się czym martwić. Tylko jak kolega wyżej pisał to sipmę każdy pociągnie a welgerke czy jd to już ciągnik musi być mocniejszy aby ładnie dobił bala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem prasą z blokadą hydrauliczną i prasą na blokadzie mechanicznej (haki). W prasie z blokadą hydrauliczną współpracował C-360 i po zamknięciu klapy i nazbieraniu trochę słomy do środka dociskałem hydrauliką do pola czerwonego i belki bardzo ładne były, klient nie mógł palca włożyć pod sznurek, w drugiej prasie na hakach współpracował Zetor 7211 i belki było takie same jak w blokadzie hydraulicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jest ich dużo ponieważ Sipma classic nie posiada zamków na klapie i jakość zbicia jest bardzo słaba, przy dobijaniu po prostu otwiera się klapa. Nie pomaga nawet nowa hydraulika w ciągniku. Mam kolegę który nie dawno kupił taka nowa i teraz chce zamki dokupić no ale to już nie jest taki mały koszt. Fakt faktem te prasy sa sporo tańsze. Ja z sipmy polecam ci Farme II

Hydraulika ciągnika nie odpowiada za otwieranie się komory w prasie bez zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

A więc co odpowiada za otwieranie komory jak nie hydraulika ? Jakis zawór ?

Ja prasuje Sipma Classic Jumzem i dla mnie ani razu się nie otworzyła komora a ruskie mają dobrą hydraulikę i zawsze belki są przeze mnie tak zbite czy słoma czy siano tak samo aż trzeba kombinować jak przesadzić folię żeby zachaczyć o sznurek :unsure:


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Ja od 4lat posiadam z269/1. czyli z łańcuchowo-walcową komora. prasa nie jest rewelacja ale tak do 1000bel rocznie może byc. ze swoja nie mialem żadnych problemow. 2 razy ucieły sie zabezpieczenia od podbieraka. pracuje z zetorem 7340 i dobijam na maxa ile sie da... owijam siatka i bele przyzwoicie wygladaja.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A więc co odpowiada za otwieranie komory jak nie hydraulika ? Jakis zawór ?

Ja prasuje Sipma Classic Jumzem i dla mnie ani razu się nie otworzyła komora a ruskie mają dobrą hydraulikę i zawsze belki są przeze mnie tak zbite czy słoma czy siano tak samo aż trzeba kombinować jak przesadzić folię żeby zachaczyć o sznurek :unsure:

Zawór w prasie.

Prasa z zamkami też ma jakiś zawór który powoduje otwieranie się zamków. Trudno to opisać ale miałem farmę 1 z początków produkcji. Do tej prasy przyjechał serwis wymienił sposób napinania łańcucha kręcącego wałki i zamontował rozdzielacz-zawór na miejsce takiej metalowej kostki. Skutkowało to tym że prasa się normalnie otwierała nie dobijając beli. Aha przestawili coś również w samych zamkach. Aby temu zapobiec trzeba było wrócić do fabrycznych ustawień i podkręcić śrubkę na rozdzielaczu.

Kolego Antek21 co to znaczy na maxa. Jak prasowaliśmy taką prasa to mf255 łamał w niej zabezpieczenia na wałku i dolnych wałkach ubijajacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Antek21 a łańcuchowo-walcowa to przypadkiem nie jest Z569/1. Ja mam własnie Z569/1 to zetor 7011 w niej stęka i bałdy ładne wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

No tak łancuchowo-walcowa to jest Z269/1. o tej mowie. na maxa to znaczy prasowac wolno na dużych obrotach i dochodzic konca tego czerwonego pola na wskazniku. wtedy możemy mowic że ten balot jest dobity i potrafi sporo ważyć.... a prasa Z279/1 to jest ten sam mechanizm co Z269/1 tylko posiada komore łańcuchowa. i to tyle.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Czyli szukać lepiej prasę Sipma Farmer II Z-279 / Z-569, które mają mechaniczną blokadę komory :o - podeślecie jakieś zdjęcia jak wygląda ten mechanizm ?

 

Ale mam takie pytanie są czerwone i zielone o nazwie Farmer (120x120), które posiadają haki - to czym się ona różni od zielonej obecnych Farmer II?

 

Prasa będzie chodzić w sianokiszonce przy traktorze C-355 :) będzie musiał dać radę jeden sezon bo na traktor nie ma "siana" hihi - dam radę ? - kaska idzie na nową Yeti :(

W razie czego to wynajmę traktor :)


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

C 355 w prasie Z569/1 bedzie mieć cięzko. Do tego ciągnika polecałbym Z279/1. Zwykła łańcuchówka z mechanicczną blokadą komory bo w Z569/1 są już 3 walce dogniatające z przodu przez co sianokiszonka jest bardziej dobita i ma zapotrzebowanie 68km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

A ja wam powiem tak. jak macie kupywac jakaś nowa to nie pchajcie sie w ta sipme.... lepiej dołożyć pare zl i kupic classa w standardzie i bendziecie zadowoleni. Kto już ma sipme to robic musi. sam wiem po sobie teraz bym kupił coś z Classa.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

u nas gościu ma sipme classic już długo i tylko on ma na całej wiosce i robi sobie z 50 Ha i całej wiosce na usługach po średnio 150-500 balotów na gospodarkę i se chwali :) 1)tanie części 2)dostaniesz wszędzie 3) małe zapotrzebowanie na moc ;)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Opinie jak widać różne - powiem więcej skrajne !

Ale cóż... do polskiej to najważniejsze są części...

Szukam prasy Farma (120x120)... :) do 23 tys. jak coś to prosił bym o podesłanie linków Panowie...

 

 

Pares słów o regulacji i serwisie pras SIPMA

 

http://www.sipma.pl/ebi/ebi_sipma_nr_01.php

 

A podesłał by ktoś zdjęcia tych zamków komory ? ;)


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sirk    0

A czy do sianokiszonki nie lepiej Farma Z-569/1 ? Dla c-360 będzie ciężko...

 

Może któryś z Panów z forum zna różnice pomiędzy SIPMA FARMA Z-279/1 a Z-569/1 - w maszynie to wiadoma sprawa jedna to komora łańcuchowa (55 KM) a druga łańcuchowo-walcowa (69 KM) ale chodzi o efekty pracy - zbioru materiału i zagęszczania i następstwie zakiszania sianokiszonki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Znajomy robił sianokiszonki C-360 + Farma 569/1 - ciężko ale przemęczył 2 sezony.

Z-569/1 ma 5 wałów i prawdopodobnie lepiej zagęszcza materiał zbierany do komory - nie ma porównania bo o to pytałem czy lepsza jest jakość kiszonki :D


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Jak nie miałem swojej prasy, na usłudze chodziły u mnie oba modele pras. I powiem tak nie ma różnicy w zagęszczeniu beli sianokiszonki, a wręcz przeciwnie bo słabszym ciągnikiem się tak nie dobije i gorzej to jest jak łańcuchową. Później ten sam prasował nam słomę i normalnie porażka, te walce z przodu rwały sznurek, co 5 bela rozwalona, a C-360 to ostro katowana była w niej, już nie wspomnę o dostawaniu się kamieni pomiędzy walce na dole i ścinaniu zabezpieczeń.

Edytowano przez wertus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Dziękuję Panom za informacje udzielone i porady :rolleyes:


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

Jeszcze raz dziękuję za porady i doradztwo.

Maszynę zakupiłem już ! Przepłaciłem trochę ale jak się policzyłem szybko koszty następnych wyjazdów to podjełem decyzję, że kupuję tą maszynę ! Ogłoszenie z allegro.pl w okolic Poznania -> Sipma Z-279/1 z zamkami !

 

Teraz szukam owijarki - nie wiem którą kupić... ogromny wybór może ktoś doradzi ?? :D w tym temacie ? :D

 

 

PS. może wie ktoś dla czego nie mogę dołączyć zdjęć do galerii ? Wyskakuje mi cały czas jakiś błąd ? Proszę o poradę...


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj