minor15

sadzeniaki

Polecane posty

pawelec    89

rejony miejscowości ulan, klębów ??


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Miał ktoś do czynienia z sadzeniakiem kaliber od 2 do 3, max 3,5? Mam możliwość kupienia owego sadzeniaka w CA tyle że drobny ale cena niska bo 500zł za tonę. Jak to się rodzi po posadzeniu taką drobnicą. Sadził będę sadzarką S211 w redlinę 70 cm. Jakie odległości sadzenia proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Miał ktoś do czynienia z sadzeniakiem kaliber od 2 do 3, max 3,5? Mam możliwość kupienia owego sadzeniaka w CA tyle że drobny ale cena niska bo 500zł za tonę. Jak to się rodzi po posadzeniu taką drobnicą. Sadził będę sadzarką S211 w redlinę 70 cm. Jakie odległości sadzenia proponujecie?

 

z mojej wiedzy wynika, iż z małego sadzeniaka uzyskuje się mniejszą liczbę większych bulw, więc teoretycznie taki sadzeniak to jest rewelacja, wystarczy odpowiednio zwiększyć obsadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

dziwnie niska cena za dryling - ma jedną wadę - nie można go sadzić w złych warunkach - tzn - musibyć w miarę wilgotna glęba i odpowiednia temperatura ( jak będzie za sucho wyrośnie i nie zdąży się dobrze ukorzenić - mały plon i mało powiązanych, jak będzie zbyt zbita ziemia może nie mieć siły przebić się )- poza tym sadzisz gęściej - wychodzi ci go maks 1,5 tony na ha - a plon jest bardziej wyrównany . odstęp w okolicach 25 cm zależy od kierunku produkcji i jakości stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

z mojej wiedzy wynika, iż z małego sadzeniaka uzyskuje się mniejszą liczbę większych bulw, więc teoretycznie taki sadzeniak to jest rewelacja, wystarczy odpowiednio zwiększyć obsadę

odwrotnie. Z małego rośnie więcej bulw dużych a z dużego średnich i małych. Ale i tak z większych sadzeniaków plon będzie większy nawet jeżeli odpowiednio zwiększy obsadę małych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dzięki za rady. Chyba się skuszę. Ziemia 4b w wysokiej kulturze rolnej, przepuszczalna, lekka. Stanowisko bardzo dobre. Jeśli nawet plon będzie niższy niż sadząc kaliber 3,5-5 to i tak jestem do przodu z racji tańszego sadzeniaka. Koszt na 1ha to 750zł a biorąc z centrali... 1800 x 3t = 5400zł. W ten sposób obniżę koszty o minimum 4,5 tys zł a nie sądzę żeby różnica w plonie Irgi (bo tą odmianę chcę kupić) była rzędu ponad 10 t między CA kaliber 2-3 a CA kaliber 3,5-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kupuj i się nie zastanawiaj ja w tym roku w Tajfunie też miałem drobnego sadzeniaka żadnych ustawień nie zmieniałem podczas sadzenia i plon miałem niech będzie że taki sam chociaż pokusiłbym się żeby napisać że lepszy ale warunki na polu były trochę inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Vineta w ca kupiona dzisiaj z centrali 1750 tona

Edytowano przez ZF9641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

sadzil ktoś zemniaka Red Sonia ? zastanawiam się nad kupnem z hodowli europlant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie chciałbym na wiosnę nabyć jakiegoś ziemniaka z różową skórką , smakiem zbliżonego do Satiny i Jelly , czyli miąższ żółty i po ugotowaniu by był sypki oraz w miał dobre walory smakowe.

Polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ToT86    0

Panowie chciałbym na wiosnę nabyć jakiegoś ziemniaka z różową skórką , smakiem zbliżonego do Satiny i Jelly , czyli miąższ żółty i po ugotowaniu by był sypki oraz w miał dobre walory smakowe.

Polecicie coś?

Dokladnie Bellarosa tutaj masz link: http://rolnictwo.com.pl/sadzeniaki-bellarosa-n,1790.html

ziemniak jest połaczeniem Vinety z krzyzówka namnożęnia matczynego czerwonego ziemniaka wykorzystana w odmianach europlantu Rosalind Red Fantasy Red Sonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Koledzy pomocy bo sadzeniaki mi zaczynają rosnąć a mam je w piwnicy w domu ok 13-15 stopni i puściły od Października kły ok 1 cm ? da się temu zapobiec jakoś? można oberwać kły? Nie mam możliwości przechowywać je w chłodniejszej temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Koledzy pomocy bo sadzeniaki mi zaczynają rosnąć a mam je w piwnicy w domu ok 13-15 stopni i puściły od Października kły ok 1 cm ? da się temu zapobiec jakoś? można oberwać kły? Nie mam możliwości przechowywać je w chłodniejszej temp.

jak nie obniżysz temp. to ciezki temat bedziesz miał... bo sadzeniak jest pobudzony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Przy takiej temperaturze co byś nie robił nie przestaną rosnąć. Proponuje wietrzyć piwnicę w chłodne poranki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturze 5 stopni w mojej piwnicy gdzie nie gdzie można zauważyć kły. Nie ukrywam, że byłbym zadowolony gdyby teraz przyszła zima bo w kwietniu jej nie chcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Od 1500zł wzwyż - zależnie od odmiany i stopnia kwalifikacji. Okolice Radzynia Podl.

powyżej 2000zł na 1000000000000% będzie sadzeniak .

Dziś byłem zapisywać sie na sadzeniaka to gość mi powiedział że Europlant już teraz ceni sadzeniaka powyżej 2000zł/tone , a ziemniak jeszcze pójdzie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj