minor15

sadzeniaki

Polecane posty

wiesmag    54

to że jakość na wstępie jest lepsza od polskich sadzeniaków-to kultura polskich producentów,i nie tylko w sadzeniakach.

jak już kupca się znajdzie to zaraz śmieci też mu sprzedać-najlepiej przez rurę sypać.

nie chcę się chwalić-ale towar na giełdę przygotowuję jak dla siebie na stoisko-pośrednik(handlarz)płaci mi tyle jak inni sprzedają-mówi że warto za dobrze przygotowany towar dać więcej,jego klienci też wolą jak nie ma odrzutu.płacąc drożej płaci się mniej.a ja wolę odrzucić,niż świecić oczami,a finansowo wychodzi na jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Lord i Vineta cena 2200zł/t z dowozem na podwórko, co ciekawe w pobliskiej centrali 2600 z wielką łaską że sprzedają :blink:

A jakie ceny u was? chodzi mi o Vinete, Lorda, Satine, Denara i Tajfuna

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zonk28 nie dziw sie ze ktos z plocka sprzedawal tak tanio,w ubiegly czwartek we Warcie 30kg kosztowało 10zł..,i to nie u jednego rolnika tylko wszyscy tak cenili

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja lorda w c/a brałem po 2050 s denara w c/b 1850. Ale śladowe ilości bo na 15 zamówionych ton dostałem 7 i to różnych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to widzę blisko terenów zalewowych cena wali w górę ;[ , nam centrala oferowała 10% tego co zamówiliśmy z wielką łaską po kłótni :o


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Przemol87 ale jakbyś zobaczył te sadzeniaki to by ci ręce opadły , jakieś takie różowe i kły miały takie jakby były już wyrodzone.U nas na przezutach cena za sadzeniaka jest 1.20 , więc nie dziwota ze handlarze brali ile wejdzie po takiej cenie.Ja póki co biore z cenrali co bierze z Zamarte i naprawde jestem bardzo zadowolony.Z ziemniakami ze Słowacji nie miałem styczności.......więc sie nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

vineta w CA 1.60 - 10t

lord w CB 1.30 - 5t

zakupione miesiąc temu od człowieka z którym współpracujemy już prawie 10 lat. Więc to że mam dobry towar jest pewne.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Vinety i Lorda nie sadze.......a ziemniaki nie kupuje od nikogo bo mam swoje i w 100% pewne , nabywam praktycznie co roku na rozmnożenie więc jestem pewny na ziemniaku.Raz kupiłem ziemniaka od kolegi i nigdy więcej miał być raz sadzony a był 4 jak potem się dowiedziałem , nawet bliska osoba potrafi skłamać by zarobić na innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ale papiery na nie masz? Bo u nas za duża uprawa, żeby ryzykować :( Dlatego około 1/3 jest zawsze kupowane jako kwalifikowany

Sami jak sprzedajemy sadzeniaka to cena też jest sporo niższa niż w centrali


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Jeśli biore z centrali to zawsze mam papiery w jakiej klasie , wszystkie numery , nazwa ziemniaka itd....Ludzie jak biorą odemnie to zawsze są zadowoleni , bo wiedzą że maja pewnego ziemniaka.Bo wiedzą że nie sadze więcej jak 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak tam u was z cenami kwalifikatu?

dziś wzięliśmy lorda w elicie (BII) 70gr i dosłownie parę worków nowości Nandino. słyszeliście o tej odmianie coś?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja na wiosnę sadzę tylko morge vinety.Reszta pszenica.

Vinetę biorę w centrali .Będę miał na 2 - 3 lata spokój.

Mam robotę stałą więc jej pilnuję a do handlu to kupię od sąsiadów bez roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

jak tam u was z cenami kwalifikatu?

dziś wzięliśmy lorda w elicie (BII) 70gr i dosłownie parę worków nowości Nandino. słyszeliście o tej odmianie coś?

Nandina. Odmiana niemiecka bardzo wczesna. Jak dla mnie w smaku bardzo dobra. Kształt raczej okrągła do okrągłoowalnej coś jak Vineta ale gładka skórka. Cecha charakterystyczna niespotykana w innych odmianach to mocna skórka od początku, praktycznie wcale nie obiera się pomimo wczesnego kopania. Doświadczalnie posadzona u mnie w tym roku razem z Bellaprimą. Nandina miała pojedyncze kropki parcha gdzie bellaprima była bez skaz.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a jak z wydajnoscia?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

mikad, jak okreslisz stopien 'wczesności'? podobnie jak lord?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Wydajność Nandiny mniejsza niż Bellaprimy. Porównywałem te dwie odmiany bardziej pod względem cech jakie mnie interesują a nie pod względem wydajności. Nie wiem jak ma się do Lorda bo nigdy go nie sadziłem. W ogóle nie sadze polskich odmian, są dla mnie nieprzydatne. W hodowlach zachodnich odmiany sa krzyżowane pod kątem z góry założonych cech i niekoniecznie jest to wydajność. Bo co komu po ziemniakach które dobrze sypią jak np ich wygląd pozostawia wiele do życzenia albo zawartość cukrów jest do bani i nie nadają się do przetworzenia. Taka Vineta nie jest praktycznie uprawiana poza naszym krajem bo jest brzydka z wierzchu. Niemcy nawet na nią nie spojrzą choć to ich odmiana. Co innego u nas gdzie jakość i wygląd zewnętrzny praktycznie się nie liczy więc chłopy sadzą to co najwięcej sypie. Z tego powodu wiele ciekawych odmian nie przyjęło się u nas.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

ile najmniej można by wysadzić ziemniaka na ha? sadzić będę prawdopodobnie sadzarka czeską. kiedy obornik wywieść teraz na jesieni czy lepiej wiosna i go przyorać? jak w tym roku z sadzeniakiem jest? czy jest dobrej jakości? proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

obornik najlepiej od razu po żniwach, albo przed orką zimową. nigdy na wiosnę - po prostu ziemniak nie zdąży z niego skorzystać.

Ilość sadzeniaków potrzebnych na 1ha zależy od kalibrażu sadzeniaków, szerokości redliny i przeznaczenia - różna gęstość w zależności czy na frytki, chipsy, jadalne czy na sadzeniak.

Jesli dysponujesz czeską sadzarką, zakladam że rozstaw to 67cm, standardowy sadzeniak to kaliber 35-50mm. Nie orientuję się jaka jest regulacja gęstości sadzenia w czeskiej, ale przyjmuję że tu znów 'standardowo' dobrze będzie 30cm. Przy takich parametrach powinno wystarczyć 2,8-3t sadzeniaka. Im mniejsze sadzeniaki, i rzadsze sadzenie, tym mniejsza ilość sadzeniaków jest potrzebna, wiadomo.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

najmniej to poniżej 1,5 tony i jeszcze odjąć przepusty ze 3-5%. Ale nie wiem co z tego urośnie. Przyjmując 40 gram na sadzeniaka czyli sam mały i odstęp 40 cm. Rozstaw w czeskiej to 21,5 25 30 35 40

 

najmniej to poniżej 1,5 tony i jeszcze odjąć przepusty ze 3-5%. Ale nie wiem co z tego urośnie. Przyjmując 40 gram na sadzeniaka czyli sam mały i odstęp 40 cm. Rozstaw w czeskiej to 21,5 25 30 35 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Można posadzić drylingiem 25-35 i przy rozstawie 75 i gęstości 23 wychodzi 1250-1300 kg. Warunek to dobra sadzarka. U dobrych producentów sadzeniaka taki kaliberek do dostania.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

sadzisz takie małe? Wychodzi około 22 gramy na sadzeniaka. To ile pędów na ha? 100 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mały sadzeniak wypuści tylko po 2 pędy? ile bulw się z takiego kalibru wykształci, z tego co zaobserwowałem wszędzie, gdzie chce się uzyskać duże bulwy wysadza się właśnie mały kaliber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@saszeta.Tak faktycznie taki kaliber ma średnio 2 łodygi ale od czego masz regulację gęstości sadzenia, zaplanowana obsada nie zależy od wielkości sadzeniaków.

@kissmy. To ile stolonów wypuści z łodygi zależy od odmiany, natomiast wielkość bulw reguluje się właśnie przez obsadę na m2 lub hektar jak kto woli.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

myślałem że podałeś to z praktyki. Bo przecież można takie małe i co 40 posadzić i jeszcze mniej będzie potrzeba ;):D . Bo przecież o to @niutkowi chodziło :lol: . Tak czy inaczej z praktyki wiem że z takich małych plonu zadowalającego nie ma. Przynajmniej u mnie się nie sprawdza. W Holandii jest od 28mm. W tym roku miałem średnią wagę sadzeniaka 85-90 gram. Sadziłem co 35cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj