minor15

sadzeniaki

Polecane posty

kissmy...    67

u Osadkowskiego jest Spotlight Plus po 80zł/l, czy stosowaliście go w plantacjach nasiennych? zastanawiam się czy ograniczenie kosztu desykacji do 80zł/ha wiąże się z jakimiś konsekwencjami, etykieta nie wskazuje żadnych przeciwwskazań poza bezpośrednią aplikacją na bulwy przez spękaną glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Ja kiedyś zastosowałem Spotlight i powiem że szału ni ma. nie byłem zadowolony z efektów zasuszania, może dlatego że przyzwyczajony jestem do Reglone. Objawy poparzenia dikwatem po porannym zabiegu i wysokiej temperaturze są widoczne już pod koniec dnia natomiast kanfentrazon etylowy musi zostać wchłonięty przez roślinę i dopiero potem roślina staje się wrażliwa na światło co w konsekwencji prowadzi do jej obumierania. Do plantacji nasiennych to raczej nie polecam ze względu na czas działania i związane z tym możliwe porażenie Y.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli zasadniczą cechą środka jest powolne działanie, etykieta dopuszcza tylko stosowanie na plantacjach ziemniaka jadalnego i przemysłowego, więc przypuszczałem, że substancja czynna może negatywnie oddziaływać na zdolność kiełkowania, ale na jadalnych z fungicydem mogę to śmiało aplikować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Tak na jadalnych możesz spokojnie. Na sadzeniakach też można bo substancja nie wpływa negatywnie na kiełkowanie, ale ze względu na powolne działanie na roślinę i związane z tym ryzyko przeniesienia głównie wirusów przez nalatujące mszyce nie jest zalecany.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

aurora to to samo co spotlight. Połowę tańsza ale chyba już wycofana. I nie ma rejestracji w ziemniaku. Te na światło to badziewie. Basta też i w dodatku droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

reglone lepsze jest od basty ? bo zawsze kupowałem to drugie

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aurora to to samo co spotlight. Połowę tańsza ale chyba już wycofana. I nie ma rejestracji w ziemniaku. Te na światło to badziewie. Basta też i w dodatku droga

 

na spotlight skończyło się zezwolenie, ale może być jeszcze w obrocie przez 3 miesiące i stosowany przez 15, aurora ma zezwolenie do 2018 roku, pamiętasz ile ona kosztuje? spotlight przez 2 lata był nieosiągalny i nie mogłem go przetestować, dotychczas testowałem reglone i basta, w wersji oszczędnościowej stosowałem ich mieszankę, u mnie największym problemem zawsze były samosiewy rzepaku (szczególnie przy wczesnej desykacji) z etykiety aurory wynika, iż ich nie opanuje, ale zweryfikuję to w tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Nie ma sensu stosować Basty razem z Reglone bo ten pierwszy musi być pobrany przez roślinę a jak ma go pobrać jak zostaje poparzona przez Reglone. Wiadomo że Reglone okrutnie drogie ale można skutecznie desykować dawką 2l/ha i nawet tak bujną nać jaką ma Jelly. Należy tylko spełnić podstawowe warunki:

-dysze inżektorowe dwustrumieniowe

-zwilżacz dodany do cieczy użytkowej

-prędkość opryskiwacza nie większa jak 5-6 km/h

Sprawdzone w praktyce.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

na spotlight skończyło się zezwolenie, ale może być jeszcze w obrocie przez 3 miesiące i stosowany przez 15, aurora ma zezwolenie do 2018 roku, pamiętasz ile ona kosztuje? spotlight przez 2 lata był nieosiągalny i nie mogłem go przetestować, dotychczas testowałem reglone i basta, w wersji oszczędnościowej stosowałem ich mieszankę, u mnie największym problemem zawsze były samosiewy rzepaku (szczególnie przy wczesnej desykacji) z etykiety aurory wynika, iż ich nie opanuje, ale zweryfikuję to w tym sezonie

ale co ty desykujesz? Rzepak czy ziemniaki? Bo jeżeli przy zbiorze ziemniaka masz sporo samosiewu rzepaku to chyba z poprzedniego sezonu i to raczej wcześniej powinno się zwalczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@mikad dobrze piszesz,też daje 2l..Dużo taniej ale wówczas wydłuża się proces desykacji.

 

Spotlightu nie stosowałem ale na pewnym szkoleniu przedstawiciel Belchim Crop przyznał że z doświadczenie rolników wynika że pełny okres desykacji wynosi 21 dni

 

 

Miał ktos moze doz czynienia z jesiennym zaprawianiem sadzeniaka fungazilem?(sub. cz. imazalil)

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ale co ty desykujesz? Rzepak czy ziemniaki? Bo jeżeli przy zbiorze ziemniaka masz sporo samosiewu rzepaku to chyba z poprzedniego sezonu i to raczej wcześniej powinno się zwalczać

 

po zdesykowaniu ziemniaków, samosiewy rzepaku zyskują dostęp do światła i "ruszają" a potencjał rozwoju rzepaku chyba dobrze znacie, w tym sezonie będę dłużej walczył z samosiewami i zweryfikuję czy przyniesie to jakiś efekt, do stanowisk po rzepaku również zmieniam podejście, ale to przyniesie efekt dopiero za 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajtar1188    7

Witam kupilem sadeniaki z centrali. Chce zasadzic je na rozmnozek. Mam takie pytanie, czy moge je zasadzic na polu na ktorym byly ziemniaki w zeszlym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

kolego na rozmnożenie to bym nie ryzykował chodzi o choroby wybrał bym działkę taka ze w okolicy nie ma innych ziemniaków... w promieniu przynajmniej 50m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ma ktoś na sprzedaż sadzeniaki skrobiowe PASJA lub DAVID ewentualnie inna odmiana skrobiowa średnio wczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W jakiej cenie są u Was sadzeniaki?

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Za Denara z Zamarte w lutym płaciłem 1450zł. Dziś byłem w Europlancie po jakiegoś bo mi brakło tonę to za Jelly płaciłem już 1670zł. Ogólnie drogo ale mam nadzieję że sie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dzięki za szybką odpowiedz :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Za Denara z Zamarte w lutym płaciłem 1450zł. Dziś byłem w Europlancie po jakiegoś bo mi brakło tonę to za Jelly płaciłem już 1670zł.

 

ten denar to BII? więcej z Zamartego nic nie kupuję, nic się u nich nie zmieniło jak dziadostwo produkowali tak produkują, w europlancie cały czas były drogie sadzonki, nie wiem jak z jakością, ale najbezpieczniej jest kupować bezpośrednio od producenta, jeśli widziało się plantację i dostawca jest "pewny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Tak BII. Ja sie uparłem na Denara bo mam kilku odbiorców co zanim będą późne chcą tylko Denara. Swojego miałem już chyba dziesięcioletniego ;) W tym roku mam wymienione wszystkie odmiany. Najstarszą sadzę trzeci rok i też już koniec. Najbardziej jestem ciekawy przywiezionej dziś Jelly. Europlant troche przesadza bo kasują takie pieniądze za sadzeniaka a z 1/3 śmialo mozna zrobić jadalnego i niech mi nie mówią ze to kaliber 35-55.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

Na pewno jest to kalibraż 35-55 tylko że Jelly jest bardziej owalna i dlatego tak Ci się wydaje że duży. Zresztą zawsze możesz przyłożyć kalibrownicę i sprawdzić, jak się nie zgadza to reklamacja albo zgłoszenie do inspekcji. Brałeś ich własną produkcję czy import? Dobrze uformuj redliny bo ta odmiana wykształca raczej duże bulwy, jeżeli zależy Ci na średniej wielkości ziemniakach to zagęść w rzędzie. W tym sezonie nie było problemu ze sprzedażą dużych ziemiaków ale nie wiadomo jak będzie w następnym.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czym zwalczacie mszycę w ziemniakach przeznaczonych na sadzeniaki? stosuje ktoś z Was oleje mineralne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200

co powiecie o niemieckich ziemniakach RUTA ? sa wczesne żółte "mokre" i bardzo smaczne duzo smaczniejsze od irgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat40    2

koledzy czy ktoś z was kupował sadzeniaki w firmie solex z pow siedleckiego ? jeśli tak to proszę o jakiś sygnał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Ja stosuje Actare na mszyce. Olej mineralny stosowałem jeden rok ale drogie to jest bardzo i w dodatku ziemniaki żółkną po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj