minor15

sadzeniaki

Polecane posty

mikad    1113

skąd oni wzięli te charakterystyki? mają one chyba wyłącznie skłaniać do bardzo wczesnych odmian, czy jelly się słabo przechowuje?

Jelly przechowuje się na pewno gorzej od Vinety ale bez przesady z tą 5, dałbym jej spokojnie 7.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mam w przechowalni Jelly i Vinete jutro wiozę ostatni transport i po ziemniakach w tym roku. A Jelly puszcza już kiełka a Vineta jeszcze nie więc generalnie trochę lepiej wypada Vineta pod względem przechowywania ale to już w końcu 15 marzec wiec niema co wymagać za dużo.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Ceny sadzeniaków - GRANUM:

Vineta CA import - 1900 zł/t

Vineta CB - 1150 zł/t

Warto zapłacić az 750 zł/t wiecej, zwróci się to? :blink:

 

Lord BII - 1370 zł/t

 

Bellarosa CA import - 1900 zł/t

Bellarosa CA hodowla - 1750 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy zwróci się sadzeniak płacony po 1150 nie mówiąc o tym po 1900 :P

 

Słyszałem taką opinię na temat nowych zagranicznych odmian: sadzeniak daje dobry plon tylko przez rok, potem nie warto w sadzarkę tego sypać - tak się wyradzają. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u mnie w okolicy panuje takie przekonanie ze holendra mozna sadzic 2-3lata bo pózniej to szkoda roboty

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

tez wychodze z takiego załozenia ma odmiane SANTE z hodowli AGRICO odmiana holenderska w 1 roku super 45 ton da w drugim tez nie zle ale juz troszke drobniejsze a w trzecim roku 30 ton to max przy pełnej ochronie i naworzeniu a czwarty rok to szkoda sadzic powiem tak HOLENDERSKIE dobre odmiany sa bo duzo plonu handlowego ale przez 2 lata potem wymiana na swierzy osobiscie robie tak ze dokupuje co roku 1/3 sadzeniaka z centrali tak ze sadze max 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartko154    0

Witam mam pytanie Panowie od was. Ile sadzicie na ha sadzeniaków?. Mam zamiar zasadzić jakieś 22 ary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

Ziemniaki jadalne wymagają obsady 40-55 tyś. roślin/ha tak mi sie wydaje to jest ok 2500kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

arielleto dziwna odmiana jedyna która posadzona w ca potrafila spekac w 95% u 4 różnych rolników normalnie granaty cos takiego w lordzie nigdy sie nie zdażyło plon tez mniejszy od lorda smak gorszy mozliwe ze minimalnie wczesniejsza od lorda 3-4 dni ale duzo wieksze wymagania np tajfun, denar przy podobnym nawozeniu spokojnie 1/5 plonu wiecej ogólnie nie polecam pozatym dosc szybko sie wyradza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czym zdezynfekować maszyny, aby wytępić ewentualny cms? czy wystarczy myjka z gorącą wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie wystarczy sama gorąca woda. Aby skutecznie zlikwidować bakterie należy dezynfekowaną powierzchnię poddać działaniu środka przez co najmniej 15 minut.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wczoraj dostałem wynik badania. próba wolna od cms i śluzaka.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

@kissmy. Chodzi o środek dezynfekcyjny. A jak zamierzasz wyeliminować bakterie w naturalny sposób?

@pawelec. Eksportowałeś ziemniaki że robili Ci badania?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

nie, kontrolne badania z WIORiN-u


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Zawsze możesz powiedzieć że wszystko już sprzedłaeś


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A jak zamierzasz wyeliminować bakterie w naturalny sposób?

 

stosujesz jakieś konkretne środki dezynfekcyjne? odnośnie do bakterii to mogę je ewentualnie przeczekać;] a jak one reagują na temperaturę (niską i wysoką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Nie przeczekasz ich prędzej one Ciebie :) niska temperatura nie robi na nich wrażenia dobrze giną natomiast w 60 stopniach ale na pewno nie załatwisz ich myjką z gorącą wodą no chba że włączysz parowanie co i tak nie daje pewności że nie przegonisz ich z miejsca na miejsce przy niedokładnym myciu. Ja stosuję Agrosteril.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

bakterioza chyba 4-5 lat w temp -20 wytrzyma. Czym zimniej tym lepiej dla niej. Najskuteczniejsza i dosyć łatwa metoda to właśnie parowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

poszukaj w necie na temat:

bakteriozy pierścieniowej ziemniaka Clavibacter michiganensis ssp. Sepedonicus

śluzaka Pseudomonas solanacearum

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj