minor15

sadzeniaki

Polecane posty

Badylarz    15

A może to wina warunków w których były przechowywane? Gdzie je trzymałeś?

 

Trzymałem je w pomieszczeniu razem z innymi sadzeniakami i wszystkie są w porządku, poza tymi o których napisałem powyżej. Czyli to nie wina warunków przechowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jaka odmiana?te co maja plesn to zostaly obite i maja za duzo wilgoci...nie powinny gnic po wysadzeniu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huberty    0

Sam zobaczysz czy się nadadzą, jak podczas podkiełkowywania nie będzie się niz nimi działo to myśle że będą ok. Jak się ziemniaka przechowuje w kopcu to też występuje taki biały nalot z pleśni, ale wystarczy przetrzeć ziemniaka ręką i jest dobry.

 

przemol87 nie zawsze pleśnieją te co są obite podczas kopania, ja zaobserwowałem ten biały nalot także na zdrowych ziemniakach i myślę że spowodowany jest warunkami wilgotnościowymi w miejscu przechowywania.

Edytowano przez huberty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Panowie włuknina 3.20m wystarczy żeby przykryc 4x75cm. Do tej pory przykrywałem 4x67,5cm i było ok. Teraz mam dylemat proszę o odpowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

3,20 to na 67,5 wg mnie nie jest za bardzo Na 75 wg mnie nie ma szans...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

jaka odmiana?te co maja plesn to zostaly obite i maja za duzo wilgoci...nie powinny gnic po wysadzeniu

 

Tajfun. Zgadza się obite były bo to widać a co do wilgotności to raczej w normie jest.

 

Sam zobaczysz czy się nadadzą, jak podczas podkiełkowywania nie będzie się niz nimi działo to myśle że będą ok. Jak się ziemniaka przechowuje w kopcu to też występuje taki biały nalot z pleśni, ale wystarczy przetrzeć ziemniaka ręką i jest dobry.

 

przemol87 nie zawsze pleśnieją te co są obite podczas kopania, ja zaobserwowałem ten biały nalot także na zdrowych ziemniakach i myślę że spowodowany jest warunkami wilgotnościowymi w miejscu przechowywania.

 

Właśnie to taki biały nalot, po przetarciu jest już dobrze, myślę, że problemu z nimi nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk66    0

Dziiejszy zakup vineta i jelli C/A 1800 brutto europlant niemcy.

Drogo ale podobno najlepsze , zobaczymy?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Z lokalnej centrali, czasem z agro-efektu ale ci ostatni mają tylko na wiosnę

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Aha bo u mnie w okolicy centrala Sroda Sl ma na wiosne tylko nigdy nie kupowalem u nich a poblizu tez sa agro -efekty a co oni tam maja ciekawego pod wzgledem odmian na wczesny zbior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

denar BII 147zl;

lord BII 136; CA 120zl

ingrid 165

impala chyba 200(ale nie pamietam juz dokladnie)

innovator CA 170

tajfun CA 130

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Przemol, skąd te ceny? brałeś coś po tych kursach?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

FN Granum

bralem lorda, denara i innovatora


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

mam do wyboru na najwcześniejszy zbiór dwie odmiany: RIVIERA i ARIELLE miał ktoś te odmiany i jak się sprawowały, jaki plon na wczesny zbiór i jak ze smakiem?? na temat pierwszej znalazłem co nieco na forum ale o drugiej mało kto się wypowiada.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w mojej okolicy bylo kiedys sporo arieli ale jednego roku bardzo spekala i sporo osob z niej zrezygnowalo

rzekomy plon po 40 dniach od wschodów to 12,4t/ha http://www.nasionasieradz.pl/arielle.htm


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

generalnie też skłaniam się do Arielli więc dam znać po sezonie jak się spisała. A dzwoniłem do centrali lokalnej to Jelly CA po 130zł, Ariella 180zł, Riviera 190zł

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Ja miałem Rivierę. dwa lata,2011 i 2012 r.W 2011 wypadła zupełnie nieźle,natomiast w 2012 r.bez rewelacji.Mam zostawiony sadzeniak na około 0,3 ha,ale to będzie ostatnia zabawa z nią.Smak trudno coś powiedzieć,ponieważ ziemniak jest bardzo wczesny,bulwy dość ładne,ale w 2012 r.pod krzakiem więcej jak 4 nie było max 5.W tym roku zasadzę ostatni raz i do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z tą ariellą to zależy jak jej podpasuje rok, z tego co zauważyłem, nie raz jest super, wali się jak szalona, że worków nie można nadążyć przepinać a jak jej coś nie podpasuje to tak jak przemol pisze spęka tak, że tylko na paszę się nadaje albo drobnica. Podstawa to porządny sadzeniak, no i ochrona bo na zarazę jest dosyć wrażliwa.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

skąd oni wzięli te charakterystyki? mają one chyba wyłącznie skłaniać do bardzo wczesnych odmian, czy jelly się słabo przechowuje?

jesli chodzi o zbior po40 dniach to nie wiem, ale pewnie opieraja sie na jakis wynikach badan np takich jak:

http://www.wodr.kons...=242&Itemid=144

http://www.kpodr.pl/...e-na-nowy-sezon

http://www.coboru.pl...PDO_11_ZIK .pdf tabela nr 3

w necie jest sporo tego typu publikacji

 

jesli chodzi o pozostale dane to podejrzewam ze sa to dane hodowcy lub z COBORU

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj