Cezary4514

Zetor 7245 Sprężarka i hamulce

Polecane posty

Cezary4514    65

Witam. Pierwsza sprawa to sprezarka, słabo daje powietrze... mozna powiedziec ze wcale nie ma cisnienia, olej wszystko w porzatku. Rpzbierał juz ktoś? jak sie za to zabrac glowice zdjac i tloczek z pierscionkami wymienic? co tam jeszcze do wymiany jest? a cala sprezarke da sie jakos wykrecic?

 

Druga sprawa to chamulce. Ucieka płyn ze zbiorniczka. Co wleje to ucieknie po robocie... ucieka z tyłu pod mostem tylnym. Co to moze byc? przewody? pompki to raczej nie? Jak sie do hamulcow dostac, zwolnice rozkrecac? na co szczegolnie zwrocic uwage podczas rozkrecania?

Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeby dostac sie do chamulcow trzeba zdjac zwolnice razem z pochwa, nie probuj rozdzielic zwolnicy od pochwy na ciagniku,przewody sa raczej dostepne trzeba obejrzec i bedzie wiadomo czy sa dobre,chyba wiesz ze chamulce i sprzeglo maja wspolny plyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

A po co byś całą sprężarkę wykręcał zdejmij głowice i ewentualnie wymień cylinder i pierścienie, koszt ok. 100 zł, powinno pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Sprężarka w głowicy ma dwa zaworki proponuję je sprawdzić, a najlepiej wymienić.Przy okazji zerknij na pierścienie jak pisze @jendrek.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

mi tez slabo pompowała nie mogla nabić się do końca. jak jechałem spowrotem z trasy to dię naprawiła.może oleju dolej...


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

 

mi tez slabo pompowała nie mogla nabić się do końca. jak jechałem spowrotem z trasy to dię naprawiła.może oleju dolej...
Ciekaw jestem gdzie ty chcesz ten olej do sprężarki w zetorze dolać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Na 99% problem tkwi w głowiczce, zdejmij ją, przemyj denaturatem i sprawdź sprężonym powietrzem(z innego ciągnika lub stacjonarnego kompresora) czy dobrze domykają zaworki. Najlepiej jest kilkanaście razy podać powietrze naprzemian raz żeby szło w tą stronę bez oporów i w drugą gdzie powinno być nie puszczane. A dźwigienki służą tak jak napisał@zorzyk2, więc nieużycie jednej wyklucza praktycznie użycie drugiej :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Ciekaw jestem gdzie ty chcesz ten olej do sprężarki w zetorze dolać :mellow:

A skąd ma niby smarowanie?może bez smarowania chodzi?ma ze silnika o ile sie nie myle


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli chdzi o hamulce to jak nie chcesz to możesz kupić cylinderki i wymienić bez demontowania zwolnic od strony kabiny przy siedzenbi są takie otwory a jeżeli bębny są wytarte bardzo i szczęki to niestety trzeba ściągnąć zwolnice z pochwą a uważaj na prawym kole na blokadę mechanizmu co do sprężarki to odkręć sobie przewód którym sprężarka tłoczy powietrze do butli i odpal silnik i włącz sprężarki i zobacz czy czasami nie wali olejem czy nie ma śladu oleju jak jest to źle bo trzeba wymienić tłoczek i pierścienie nie wiadomo czy tuleji też nie a jak nie ma oleju to dobrze bo tylko zaworki do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

danielhaker ale normalnie ci pompuje czy normalnie zbiera się woda bo woda zbierać się zawsze będzie jesli powietrze ma dużo pary wodnej to wzrastające ciśnienie spowoduje skroplenie wody w rurkach najwięcej jej będzie w zbiorniku tlateko jest tam taki drut kawałek na nim kułko ten drut od czasu do czasu trzeba wcisnąć aby kondensat wyleciał a ostrożnie robić zima na mrozie bo bożna ręke przymrozić do zbiornika a pozatym dużo tej wody spowoduje ze powietrza będzie mniej w butli i może ci braknąć na przyczepe, sąsiad jak kupił 7745 to jak zapięli przyczepe w zimie to niemógł jechać bo co chwile blokowało koła w przyczepie w tedy przylecieli do nas spytać co nie tak ja swojego podpiołem i ok można jechać wina była w ciągniku myślałem że sprężarka kaput ale powietrza było ciśnienie na manometrze też ok ale wcisnąłem z tyłu bollec w złączcce powietrze oleciało ale było mało dopiero skapneli się ze pewnie w butli woda my do wylania a tam brak zaworka widać komuś albo padł, wykręcił i zaślepił śrubą zykłą dopiero kupił nowy zakręcili i dalej nic okazało się że woda zamarzła w środku w tedy do ciepłego garażu po całej nocy rano wylali koło 5-6 litrów wody dopiero po tym jak podpięli przyczepe to jazda ok ale pewnie będzie butla do wymiany bo nie wiadomo czy nie przerdzewieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Panowie pozwolę sobie odświeżyć temat. Otóż mam problem ze sprężarką w Z7711. Niby pompuje powietrze słabo (jak wejde pod zbiornik spod zaworu słychać syczenie powietrza) jednak chciałem zrobić to dobrze i zacząć od głowiczki i tu pojawia sie problem. Zgodnie z katalogiem - numer 930901 http://zemedelskestrojekrajsky.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=6_41_56&products_id=3035 tylko że są one niedostępne w związku z czym polecono mi wymianę całej góry sprężarki albo kupno kompletnej nowej. Znalazłem głowiczkę, która na oko wygląda podobnie http://sklep.ad-al.pl/czesci-do-ciagnikow/34859-glowica-sprezarki-stary-typ----95-0933.html ale nie chcę w ciemno kupować dlatego proszę o pomoc. A może to tylko błąd w katalogu (z allegro) i obie głowiczki są takie same?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam 

 

Sprawa wygląda tak :

numer 930901 to jest sam korpus głowiczki.

numer 950933 to kompletna głowiczka z zaworkami. 

 

Ja na sam początek odkręcił bym głowiczkę sprawdził szczelność zaworków. Jak coś nie tak to wyjął zaworki i zobaczył w jakim stanie są ich gniazda wyczyścić ładnie i rozciągnąć lekko sprężyny i złożyć z powrotem.Jak to nie pomoże dopiero bym zmieniał.  

Może się tak okazać ,że nie będzie wcale trzeba kupować nowej głowiczki. 

 

Można ewentualnie założyć głowiczkę z c 360  ten sam rozstaw śrub. Tylko jest ona aluminiowa. 

 

A tak w ogóle nabije Ci butle powietrza czy nie daje rady?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Czyli tak jak myślałem. W butli jakieś powietrze jest bo słysze jak uchodzi z tego zaworka z butli, także teoretycznie butle nabija, tylko pytanie jak bardzo


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver720    0

Witam. Mam Zetora 7745 i mam ten sam problem co Matey sprężarka niby pompuje ale słabo, w zbiorniku jak wcisnę ten ,,dzyndzel" od spuszczania wody to trochę powietrze uchodzi, ale wydaje mi się że to nie jest wystarczająco, bo jak sprężarka nabije butle to powinno być co jakiś czas spuszczone, a tego nie słychać. Na dodatek ze złącza do przyczep ucieka powietrze, tak chyba nie powinno być, czy to złącze będzie do wymiany?? Dzwoniłem też do sklepu Zetora i pytałem się o te zaworki talerzykowe nr katalogowy 93 0906, ale powiedziano mi, że teraz się tego nie dokupi i trzeba kupić nową płytkę zaworową,  jakiś tam kapelusik na to no i szpilki i uszczelki, oczywiście koszt tego wyniósłby około 500 zł, ale ja wole mieć tak jak jest. Spróbuje przeczyścić te zaworki i te sprężynki lekko rozgiąć jak pisze Radekk, oby pomogło. Proszę o odpowiedzi odnośnie tego złącza do przyczep, z góry wielkie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, jak ustawić ten zawór? Nie nabija mi butli bo powietrze ucieka tym zaworem przez taką siateczke ale jak nacisne hamulec to wtedy nabija butle a gdy puszcze to powietrze znów ucieka tą siatką. Pomoże ktoś?

post-39687-0-80797600-1437142059_thumb.jpg

Edytowano przez luk7530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Witam. Mam Zetora 7745 i mam ten sam problem co Matey sprężarka niby pompuje ale słabo, w zbiorniku jak wcisnę ten ,,dzyndzel" od spuszczania wody to trochę powietrze uchodzi, ale wydaje mi się że to nie jest wystarczająco, bo jak sprężarka nabije butle to powinno być co jakiś czas spuszczone, a tego nie słychać. Na dodatek ze złącza do przyczep ucieka powietrze, tak chyba nie powinno być, czy to złącze będzie do wymiany?? Dzwoniłem też do sklepu Zetora i pytałem się o te zaworki talerzykowe nr katalogowy 93 0906, ale powiedziano mi, że teraz się tego nie dokupi i trzeba kupić nową płytkę zaworową,  jakiś tam kapelusik na to no i szpilki i uszczelki, oczywiście koszt tego wyniósłby około 500 zł, ale ja wole mieć tak jak jest. Spróbuje przeczyścić te zaworki i te sprężynki lekko rozgiąć jak pisze Radekk, oby pomogło. Proszę o odpowiedzi odnośnie tego złącza do przyczep, z góry wielkie dzięki. :)

 

u mnie po wymianie głowiczki dzien do nocy. U siebie z tego co pamiętam, ten zaworek do spuszczania wody mam wykręcony i wstawioną zwykła śrubę (zaworek do zrobienia) albo wkręciłem zaworek ze starej butli, jutro zerknę, nie pamiętam teraz. Po drodze sprawdziłem cały układ, czasami wystarczy dokręcić przewody i powietrze nie ucieka. Zobacz czy u Ciebie powietrze ucieka przez złącze czy w miejscu łączenia przewodu ze złączem (tak było u mnie i wymiana podkładki + dokręcenie zrobiły robotę)

 

 

Witam, jak ustawić ten zawór? Nie nabija mi butli bo powietrze ucieka tym zaworem przez taką siateczke ale jak nacisne hamulec to wtedy nabija butle a gdy puszcze to powietrze znów ucieka tą siatką. Pomoże ktoś?

 
nie bardzo widzę o której siateczce mowisz, probowałeś dokręcić na łączeniach?

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver720    0

Matey zbiornik to mam ok, nie musisz sprawdzać, a to złącze jest chyba do wymiany bo jak wcisnę ten bolec co w środku tego złącza jest to powietrze nie leci. A co do głowiczki to kupiłeś głowiczkę starego typu czy nowego, kompletną czy samą? Jeszcze jedno gdzie ją kupiłeś? Z góry dzięki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Tak tak nigdzie indziej powietrze nie ucieka, na tym zdjęciu będzie lepiej widać tą siatke.

post-39687-0-09858300-1437229481_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Głowiczka komplet, gdzies w necie, gdzie było taniej. Nie pamiętam z której strony, albo z agrohandlera albo z tzm kalisz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Witam Dzis chciałem przedymić mojego 7211 zapalił bez problemu jak gdyby nigdy nic, ale nie chciał ruszyć i gasłRazz no patrze co jest a tam mi hamulce zblokowało rózszałem pedałami ręcznym nic nie pomagało ciagnik stał jak przymarzniety do betonu hehe dopier wrzuciłem jedynke terenowa gazu i przewalczyło to i byo dobże u was tez tak jest czasami ?
    • Przez klimas78
      Koledzy mam problem z blokujacym hamulcem po prawej stronie.
      Pozmieniałem cylinderki i sprężyny po obu stronach,wymieniłem pompki hamulcowe,wyrównywacz ciśnienia.Wyregulowalem skok pedału hamulcowego .
      Jak ciągnikiem nie jeździ się zbyt długo wszystko jest ok.Jak się już dość rozgrzeje to jest problem bo pedał hamulca odpowiedzialnego za prawe koło robi się twardy i blokuje się koło.
      Skok jest wyregulowany między pedałem a pompką hamulcową.
      Jak odkręcę rurkę przy wyrównawczu ciśnienia pedał spadnie i chwilę jest ok. Blokuje się koło prawe.
      Proszę o pomoc bo już nie wiem co zrobić 
    • Przez Rafał2222
      Witam. Na jakiej zasadzie jest zaczepiona linka od hamulca ręcznego. Te taką długą tulejkę to się odkręca? Bo wydaje mi się że to coś nie jest oryginalne u mnie w Zetor 5211, że tam ktoś poszedł po dłuższej linii oporu. 
    • Przez rosek11
      Witam,
      Proszę o pomoc, tato kupił Zetora 7745 i brakuje kilku elementów. Napewno brakuje butli... I co jeszcze? W miejscu gdzie montowana jest butla wiszą jakieś kable, tylko od czego mogą być? 

       




    • Przez garos
      Witam słyszałem że w ww modelu jeśli jest sprawna pneumatyka to można z jej pomocą załączać wom. Tzn te sprzęgło (dżwignia po lewej stronie) co jest można ją podnosić 1 palcem a nie jak mam teraz że musze użyć dość dużo siły aby naciągnąc to sprzęgło. Bo jeśli to prawda to bd całą naprawiał a jeśli nie to nie bd robił. ktoś cos słyszał też o tym czy nie bardzo i czy to w ogóle prawda?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj