Skocz do zawartości
czaro

Jakie najlepsze poidła dla bydła?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czaro    13

Nadszedł czas żeby w oborze dla krów założyć poidła do wody aby trochę zaoszczędzić czasu na pojeniu :D. Tak więc chciałbym się zapytać:

Jakie są najlepsze poidła dla bydła już dorosłego?

Tata sprawdzał na rynku i w sklepach w mojej okolicy znalazł prawie wszędzie takie:

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/7669

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9249

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9250

Które z nich są najlepsze?

Może macie takie u siebie? Jak je oceniacie?

Jeśli macie inne propozycje to proszę o podanie ich.

tomcio87    7

Ja bym Ci odradził to żeliwne siwe za 73,2zl ostatnio kopiłem i żałuje. Ma dwie wady: -delikatne mocowanie (ta cieniutka blaszka na dwie śrubki), -tylko górne wyjście o które krówki się lubią drapać i mocować z nim ;/

czaro    13

@tomcio87 A myślałem że będzie dobre bo dużo ludzi w okolicy takie ma

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

Te zielone też potrafią być upierdliwe a właściwie nie poidła tylko te "smoczki"-regularnie pękające sprężynki.

Stasiek84    2

Te siwe wytrzymują dużo i długo ale mamy je w oborze uwięziowej i od strony żłobów, pozostałych nie znam więc się nie wypowiadam.

A nie myślałeś o poidłach pływakowych takich bez języka, dobre to zwłaszcza w oborach wolnostanowiskowych i gdzieś czytałem że niektóre zwierzęta z delikatnymi nosami ograniczają pice z poideł z językami ze względu na stres i ból powodowany koniecznością naciskania języka w poidle żeby otworzyć zawór.

czaro    13

@Stasiek84 Tez zastanawiamy się nad pływakowymi tylko ciekawe jak one z ceną stoją...

@Mrmagyster Jak je oceniasz? Nie sprawiają problemów?

lukasz321    1

Gdyby to była wolnostanowiskowa to mógłbyś kupić jedno duże poidło bo krowa lubi pic z dużego lustra wody... bierz to czarne u nas w oborze są takie od 10 lat i żadnej usterki...

Taurus83    88

Mam te czarne nieco ponad rok i bardzo żałuje że je kupiłem. Lipa na maxa, jedno od razu miało wady w odlewie. Teraz w jednym rozwalił się gwint w tym zaworze. Nie wiem jak to możliwe skoro nigdy nie było ruszane???? Lepiej dołóż parę złotych i kup inne a jak nie to ci mogę sprzedać moje za pół ceny.

czaro    13

@lukasz321 Takie duże chciałem założyć na zewnątrz żeby miały z czego pić latem ale skądś tata wytrzasnął taką jakby kufe żeliwną z dnem i z tego korzystamy.

@filantrop Nie. Dziękuje za używane, wole nowe

andrzej2110    529

Ja mam wszędzie te siwe (razem 11 sztuk). Żadne nie jest zamontowane na tej oryginalnej blaszce. Przykręcam do koryta lub wygrodzenia. Oczywiście z biegiem czasy się coś popsuje ale przecież nie ma nic co jest niezawodne.

Z innym nie miałem styczności. Nie chce mieć rożnych typów ze względu na części zamienne.

Stasiek84    2

Ja mam te siwe przykręcane do przyspawanych kątowników i długo trzymają a najczęstszymi awariami jest kawałek rdzy pod zaworkiem, a o pływakowych wspomniałem bo w budynku z mamkami miałem i to siwe i pływakowe to tylko pływakowe było użytkowane, zwierzęta w ogóle nie korzystały z alternatywnego rozwiązania tylko czekały w kolejce żeby się napić z tego gdzie nie muszą nosem wymuszać otwarcia zaworu.

andrzej2110    529

Ja mam jedno krowę co ciekawie pije. Nie wkłada całego pyska tylko sam nos a dolna szczęka jest poza poidłem. Przypomina to picie ze szklanki. :D

lukaczmarek    265

Ja mam te pierwsze tylko z językiem żeliwnym a nie z kwasówki i jestem bardzo zadowolony. U nas są po 72 zł.

Generalnie są masywne, mocne uchwyty ani razu mi się nie urwało co zdarzało się przy innych poidłach no i ani razu mi się nie zacięło a mają już średnio 2 lata

czaro    13

@andrzej2110 Uuu to już długo je masz. To muszą być naprawdę twarde jak tyle lat przeżyły :unsure:

Mój wujek też tak jakoś 15 lat temu kupił takie najprostsze i najtańsze jakie były i do tej pory je ma i nie narzeka ;)

andrzej2110    529

Fotka zrobiona jest po wywiezieniu oboranika. Poidło było regulowane. Na zdjęciu jest ustawione wyżej. Żeby opuścić wystarczyło odkręcić 2 śrubki i rurę zasilającą. Później przykręcić niżej i wstawić przedłużkę rury. cała operacja zajmowała z 5 min.

Filipoo    14

Witam :D myślę ze tutaj moge zapytac :lol:

A wiec w przyszłym roku będziemy troszkę przerabiać zadawanie paszy tzn z koryta i drabinki na korytarz paszowy i teraz robi się problem jak zamontować poidła??? Każdy wie ze byki za spokojne to nie są i zapierają się rogami o co się da wiec jak zamontować poidła tak by mogły się spokojnie napić a żeby mi ich nie urwały?? Czy może je jakoś obudować?? Chętnie bym zobaczył zdjęcia z zamontowanymi poidłami :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Seba092000
      Witam wszystkich! Mam pewien pomysł w sprawie starego budynku. Chciałbym go zagospodarować, przeznaczyć na oborę na opasy Tylko nie wiem, nie mam pomysłu jak ten budynek "umeblować" aby było wygodnie obsługiwać zwierzęta Wymiary są niezbyt dobre.... Może  ktoś podsunie mi jakiś pomysł Dziękuje z góry za odpowiedzi!
      2,15m - drzwi (usytuowane są na środku ściany)

• Przez Balzak
      mam zamiar kupić dojarkę przewodowo używaną tylko nie wiem na którą sie zdecydować, pomóżcie. czekam na wasze sugestie i opinie.
    • Przez wielkopolska02
      Hej chciałbym hodować krowy rasy SM, LS. Będą one cały rok na pastwisku. Ale nie wiem ile moge mieć ich na 1 hektarze? Będą one dokarmiane całorocznie (paszą,sianem,kiszonką).
    • Przez Taurus83
      Witam. W związku z codziennym zamarzaniem poideł, nosze się z zamiarem kupna poideł w których woda nie zamarza. z tego co się zorientowałem to są dwa typy: IZOLOWANE i PODGRZEWANE?

Chciałbym się dowiedzieć jakiego typu macie poidła, jakiej firmy i do jakiej temperatury nie zamarzają no i czy jesteście z nich zadowoleni

Ja potrzebuje na ok 20-30 sztuk. w "oborze" jest do -15
    • Przez grzen
      na wiosnę jest zaplanowana budowa nowej obory uwięziowej na około 37szt w dwóch rzędach i zastanawiam się czy zamontować wyciąg hydrauliczny.W starej mam linowe i nie jest tak żle ,tylko zimą troche sprawia problemów jak ząb od szufli wbije się w zamarznęty obornik, ale hydrauliczny podobno też sprawia problemy jak zamarznie ,no i awarie jakieś się zdarzają. jak możecie to napiszcie co otym sądzicie