Skocz do zawartości
Jawa350rs

Wiejski motor

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Motor

coolman111    54

@abuk14 sprzęgła w 125tce a w 175tce to całkowita różnica. Cała różnica tkwi w docisku. 125tka choć jest słabsza to ma docisk na 3 sprężyny, a w 175tce jest jedna centralna sprężyna i to się niestety nie sprawdziło :).

Olik    0

Więc mieniamy sprężynę na twardszą i po kłopocie :lol:

coolman111    54

Kombinowałem już z tą sprężyną cały sezon raz. Tam jest dość twarda już w standardzie. Szukałem podobnych w różnych sklepach motoryzacyjnych, agromach, dopasowywałem coś podobnego, ale większość była słabsza od tej std. Potem podłożyłem podkładkę pod tą oryginalną, ale coś nie grało- już nie pamiętam czy nie wysprzęglał czy się ślizgało- dawno to robiłem i nie pamiętam efektów :). Pozostaje tylko spokojna jazda i nie gazowanie na wyższych biegach. W końcu WKSeczka to nie ścigacz hehe :lol:.

quercus    6

Ja tam narazie doprowadzam Ogara 200 do stanu używalności.

Mamy pytanie. Otóż dziś kumpel gaznoł się na nim tak że zablokował mi skrzynie na 1ce. Nie mam nic tylko 1ke. Może jakieś rady ??

coolman111    54

To jest Ogar z silnikiem predom-dezamet czy silnik czeski od jawki? Jak polski to musisz zdjąc kapę od strony magneta i tam jest taki aparat skrzyni biegów z taką małą kulką jak od łożyska- ona często lubi się blokować lub całkowicie wypadac z swojego zagłębienia.

rolnik96    3

Ja sam posiadam motorynkę i po polach śmiga niesamowicie daje rade wszędzie. Za około 2 lata kupuje Crossa Honda CR 80.

coolman111    54

No wczoraj była piękna pogoda- wręcz idealna na motocykl :P. Nie mogłem odmówić sobie jazdy :). Rozbujałem moją 175tke na tej wiejskiej dziurawej drodze do 130km/h :).

Pawel20    49

U mnie kolega ma wychuchaną WSK125, ten motor to prawdziwy sprzęt na wieś. A to link do filmiku z jej udziałem

malin1986x    0

miałem już kilka wsk jedną etz 205 komarów ale najlepiej się jeździ aktualną SHL M11 175 3 biegi i nieograniczony komfort ;)

Ursus11    19

Ja od niedawna mam Jawe Robby 50 super sprzęt jak narazie tylko 70km/h bo na dotarciu.

danielhaker    823

Ja za godzinę jadę po aprilię do mechanika (3 szlif cylindra). Tym razem musi chodzić dobrze. Wcześniej 2 razy zaprowadziłem do innego a ten wkładał najtańsze części aby tylko zapalił. Ostatnio zrobił szlif i ciemnota filtra powietrza nie wyczyścił a ja myślałem że to zrobił i nie zaglądałem do niego i potem filtr pociągnął kurz i silnik szlak trafił.

mirasek    7

Panowie, można mnie kopnąć w d... bo nie przeczytałem całego tematu, ba, tylko ostatnią strone <_<

Rozglądam sie za starym, wiejskim (czyt. tanim) motorem, pojemność max 250 a najlepiej mniejsze i jeden warunek - musi wykręcać wyższe obroty. Kumplowie mają WSK 125 i WSK 175 Kobuz, wszystko fajnie tylko te bom bom bom bom bom bruuuuum jest do bani, zero satysfakcji jak dla mnie nawet jak stoję z boku, a co dopiero jakbym miał tym jechać. Doradzają mi MZ bo podobno z jadem jakiego potrzebuje :P W czym wybierać, co wybrać? Bo to dla mnie rozkmina jakbym miał kupić helikopter, zero wiedzy i doświadzczenia... A chce być zadowolony :D

samczyk1991    82

Ja na twoim miejscu przy odpowiednim funduszu operacyjnym wybrałbym MZ dlatego ,że;

-sprawdzona bezawaryjna niemiecka konstrukcja

-części są łatwo dostępne ,a orginalne niemieckie części nie są strasznie drogie

- do wyboru dwa silniki 150ccm lub 250ccm, oba wysokoobrotowe , w 150tce masz skrzynie 5 biegową a, w 250tce masz skrzynie 5 biegową.

- do wyboru jest kilka modeli MZ'tek z różnymi ramami, np. mz etz 250, mz etz 251 (niby sportowa wersja 250tki ,różni się tym ,ze ma krótszą ramę), mz trophy ale to już zabytek i inne.

Do spokojnej jazdy 150ytka wystarczy 100km/h lekko wyciąga , a wszystkie wski bierzesz na każdym biegu. Dla bardziej wymagających polecam 250tke, gdyż ona ma lepsze osiągi. Jeżeli coś pokręciłem to proszę mnie poprawić.

Edytowano przez samczyk1991

damian18    3

według życzenia poprawiam mowa oczywiście o mz etz

150 ma 5 biegów bardzo dynamiczna nieźle idzie na koło mało awaryjna zużywa około 4-5l/100km

250 wygodna dobrze wyważona reszta jak wyżej tylko że ta nie idzie na koło

251 to inaczej silnik 250 w ramie od 150 moim zdaniem najlepsza 140 spokojnie poleci

samczyk1991    82

To ,że MZ ETZ to każdy wie <_<

Pierwsze słyszę kolega miał i mówił ,że 4 biegówka ;)

Już poprawione <_<

Edytowano przez samczyk1991

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mariuszd93
      Nie  można  otworzyć  starego  tematu  to  pora  założyć  nowy ......
      Kolejny  unikat  ,  ładna  trzeba  przyznać 
      http://olx.pl/oferta/oryginalna-przyczepa-d47-CID757-ID98Mc1.html#3b22e70b7e

• Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.