Skocz do zawartości
FNMK

Jaki ciągnik 50-60km najtańszy nowy ?

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

FNMK    0

Tak jak w temacie.Pytam bo planuję w przyszłości wymienić c-360.Od razu mówię że odpadają indyjskie i chińskie wyroby.

wojtas972    8

najtanszy to bedzie chyba belarus ale jest troche mocniejszy niz 60km ale wyrobisz sie w 70tys bez problemu przy zakupie belarusa

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorek1607    1

no Belarus będzie najtańszy i chyba najlepszy, możesz w nim za dopłatą mieć skrzynię z rewersem, a nie wyjdzie cie aż tak drogo :P

Rolnikix    4

Jestem zainteresowany zakupem nowego ciągnika o mocy 55-60KM ale za cenę nie większa niż 55-60tys. netto.

Ciągnik ma służyć jako pomocniczy, pracować ma z owijarką, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów, czasem rozrzutnik i jakaś przyczepka w transporcie.

Ma mieć przedni napęd, najlepiej jakby stosunkowo mało palił, nie potrzebuje klimatyzacji - wystarczą nawiewy zwykłe, ani żadnych pneumatycznych siedzeń i amortyzowanych osi. Prosta, solidna, wytrzymała konstrukcja wskazana :)

Czy jest jakiś ciągnik o takiej mocy za taką cenę?

Nie podawajcie tylko tego belaruska 592 czy jakoś tak, bo on nie wchodzi z różnych przyczyn w rachubę.

Czekam na komentarze i propozycje.

Stachux    6

Po mojemu to oprócz tego belarusa raczej nic nowego nie dostaniesz w takiej cenie używkę jak najbardziej ale nowego wątpliwa sprawa. Ale niech się jeszcze inni wypowiedzą.

Vladoo1    9

za taką kasę nowy to raczej nie możliwe oprócz Belarusa chyba ze coś made in CHRL na allegro pełno tego za 50 tys brutto :D

Co złego z "tym" Belarusem 592? cena i reszta raczej rozsądna sam się zastanawiam jak modernizacji nie dostane.

Edytowano przez Vladoo1

Rolnikix    4

chińskiego nie chce również, co do belaruska to długo by pisać więc sobie i Wam oszczędzę..

Stachux    6

A mnie ciekawi czemu nie chcesz belarusa? Podaj chociaż jakiś powód jeśli to nie problem?

Rolnikix    4

A mnie ciekawi czemu nie chcesz belarusa? Podaj chociaż jakiś powód jeśli to nie problem?

Chociażby spalanie, co tu dużo szukać... Jest wiele powodów ale naprawdę nie mam ochoty wypisywać ich wszystkich.

60 koła netto to chyba coś ok 74 brutto, więc to są duże pieniądze jak za tak mały ciągnik.

Może coś z ursusa, pronara(nie tych mtz z maską pronar), farmtraca, zetora czy czegoś innego? Naprawdę ceny tych mały pichporków są takie wysokie?

Edytowano przez Rolnikix

Stachux    6

Sąsiad kupywał jakiś czas temu Ursusa3512 i dał za niego z tego co mówił jakieś 80tyś. brutto i za dużego konia pociągowego nie masz ja za swojego prawie 4 lata temu dałem 74tyś. i mam 96km więc to jest różnica a co zrobisz Belarusem a co Ursusem sam sobie na to odpowiedz...

Vladoo1    9

No niestety 100 brutto trzeba mieć nawet na jakieś Farmtracka, pronara czy innym zefira bo dojdzie to dojdzie tamto :D to i tak wolał bym belarusa bo spalanie i tak nie takie duże i jakość wykonania jak za tą kase jest Ok.

Stachux    6

Ale pronar to praktycznie dużo z Belarusa tylko trochę innych części na wtykali i cena poszła do góry od razu ale każdy niech bierze co chce za te pieniądze to tylko ruski z nowych i nawet nie ma co marzyć o nowym zachodnim w tych pieniądzach kolego...

aro321    16

nie zastanawiaj sie tylko bierz Belarusa 920 i będziesz napewno zadowolony

Vladoo1    9

Chyba ze bez kabiny by coś było ale to trzeba wiedzieć dokładne ceny odwiedzić parę "Agrom" czy składnic maszyn i będzie wszystko jasne jak ktoś zna konkretne ceny to niech pisze :D ja znam tylko NH T5030 bo chce złożyć na modernizacje na niego z całym wypasem bez wałka z przodu mam ofertę(naciągniętą;) na 170 brutto :D

Rolnikix    4

@stachux nie masz racji co do tego,że te nowe pronary (seria P chociażby) to belarus z paroma bajerami. To jest już zupełnie inny ciągnik niż belarus!

@aro321 wiesz ile belarus 920 ma mocy? 84 km! A taki mi nie potrzebny, napisałem jakiego konkretnie szukam i żaden 'zapas mocy' mi nie jest potrzebny do prac jakie będzie wykonywał!

Kabina musi być do ciągnika, nie wyobrażam sobie kupna traktora bez kabiny.

I jak już wspomniałem - żadnych bajerów nie potrzebuje więc nie będzie dodatkowych kosztów.

Stachux    6

Podstawowa wersja new hollanda janka czy ferdka to i tak ponad 100tyś. a z polskich produkcji to też będzie około 100tyś.

Marrus    0

A nie nadzialiście się gdzieś na allegro na traktor 60-65km z turem używkę.Mam jeden warunek części wmiare tanie a nie tak jak sąsiad miał case to za tarcze sprzęgłową zapłacił 8tyś a za wał 12tyś(Case miał około 12lat moc85km).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez hodowcamlody
      Mam u siebie hodowlę zwierzęcą i zero upraw, dlatego nie zależy mi strasznie na udźwigu itd. Chciałbym żeby pracował w prasie (aktualnie mam mf 3050 i jest ok ale nowy to nowy no i mógłby być mniejszy i lżejszy przy 70km, daje sobie radę w 100% ) może jeszcze w rozrzutniku 3,5t (żadne obciążenie ale c-360 komfort ma słaby to czemu by się męczyć), dodatkowo przy kosiarce nawet gdyby to była czołowa , + jakieś wożenie bel itd, chcę kupić żeby mieć spokój na lata, zawsze używane ale ile można, parę razy to więcej się w garażu przesiedziało niż w ciągniku w pracy. Co do ciągnika to wymagam żeby posiadał 4WD, skrzynię 40km/h, kabinę dało się założyć przedni tuz i wom, kasą nie chcę szastać bo produkcja jest niewielka tak że mogło by zabraknąć $$ ale określonego budżetu nie mam, lepiej dopłacić i mieć lepsze. Jakieś propozycje?
    • Przez klocek1231
      Witam, to mój pierwszy post.
      Chciałbym się doradzcic szczególnie osób które miały do czynienia z ciągnikami w temacie. Otóż Posiadam gospodarstwo 20ha i szukam jakiegos używanego ciągnika. Oglądałem ostatnio Renault Aresa 556RX z 2003r. oraz MC Cormick MC115. Obydwa ciągniki są 4-cylindrowe i zwrotne, czegoś takiego szukam. Nie interesuje mnie praca przy turze. Tylko orka, uprawa i siewy. CIągnik ma pracować przy pługu AGROMASZ PO4 na zabezp. kołkowym o szerokości orki od:35 do 50cm na korpus. Posiadam głównie glebę 4 klasy, w tym 3ha III klasy. DO tej pory wszystko obrabiałem ciągnikiem URSUS 3512 + pług 3 skibowy BOMET. Na tym kawałku trzeciej klasy musiałem czasem orać na 2 skiby (zalezy jakie warunki).
      Który ciągnik byście polecili, biorąc pod uwagę pracę przy tym pługu, spalanie, żywotnosć podzespołów, oraz koszty utrzymania i serwisowania?
      Z góry dziękuję za pomoc