cetersen

Case JX60 i TUR czy to dobry komplet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cetersen    0

Czy JX 60, który ma 60KM nie będzie za słąby do Tura? Mam tu na myśli głównie pracę przy załądunku bel i obornika krokodylem. Nadmieniam, że gospodarstwo ma ok. 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Kolego czemu ma być za słaby ma przedni napęd więc to jest wielki plus a poza tym dobrze dociążysz tył ciągnika i będzie jak najbardziej oki. Jak byś miał więcej ziemi to mógł byś pomyśleć nad trochę mocniejszym ale jak na 10 ha to spokojnie Ci starczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

spokojnie da sobie rade. Case ma rewers co też jest plusem, zamontują ci obciążniki na tylnie koła i będzie się bardzo dobrze pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Na 10ha spokojnie wystarczy. Możesz sobie wziąść jeszcze obciążniki na tylne koła, lub obciążnik z zaczepem na tylny tuz(zaczem to po to aby coś w razie czego podczepić) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Tak też myślałem że domówię obciążniki na koła i będzie ok. Ale pomyślałem że ciągnik ma swoją wagę - sam prawie 3,5 tony + tur+osprzęt i obciążenie kół i może łapać zadyszkę. No i poza tym dealer mnie zbija z tropu i mówi że 60km i Tur to pomyłka. Dlatego się zastanawiam co jest na rzeczy, bo dealer ma na placu chyba ze trzy takie, zresztą nie tylko ten inni też je mają, bo chyba nie są zbyt chodliwe, to powinien doradzać 60-kę, aby mu choć jedna zeszła. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sjergiej    0

Komfortowe 60km i 4x4 z ładowaczem na 10ha to aż pozazdrościć :P . Ja na taki sam areał posiadam władka z turem i jest to mój jedyny ciągnik ;) a więc ty niemasz się czego obawiać że ten ciągnik na ten areał bedzie zasłaby do ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

jemu napewno chodziło ze jest za lekki ale obciążniki załozysz i ja na te10ha to duzo roboty nie bedzie miał a jak na koła zamało ale wątpie to jak by nosił nim po 500kg to by było mało albo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

no właśnie,pozazdrościć.Ja bujam się na45ha c330 z turem :P i musi dać rade.Ale pomyśl 2 razy bo może kiedyś powiększysz i zawsze te 20 km więcej sie przyda a kupujesz tylko raz.A jeszcze swoja drogą to opłaca sie Tobie taki sprzęt drogi na ten areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Masz rację, myślałem najpierw o farmtraku z napędem o mocy 48KM, potem o kioti 55KM bo cena ta sama i wyższy standard, ale gdyby mi wniosek przeszedł w najbliższym naborze to trzeba brać coś lepszego i z turem. Poza tym mam już dość ciągłego przepinania maszyn do jednego traktora, poza tym do sprawnego wytwarzania sianokiszonki potrzeba conajmniej 2 traktory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

a ten case to jako jedyny będzie w gospodarstwie?

jx60 to taka c360 tylko bardziej komfortowy, z napędem na przednią oś, ciągnik z pewnością nie spali dużo, w końcu ma 60km :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

nie jedyny, pracowałby sobie z Proximą 6441, czyli byłby równorzędny. Proxima z prasą, zaś case z turem i do transportu beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no spokojnie wystarczy, znajomy ma w Zetorze 5340 68km i ładnie śmiga z turem, to jak weźmiesz obciążniki to będzie bardzo dobrze chodził, do tego masz rewers i komfortową kabinę... a jeszcze pytanie czy przyznają ci ten ciągnik na 10ha jak masz już Proxime :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Liczę na to że z PROW-u jeszcze nie korzystałem i wniosek będzie składany z restrukturyzacji sektora mleczarskiego, bo to będzie faworyzowane i może mnie nie odrzucą. Z czy są jakieś ograniczenia np w ilości koni mechanicznych na ilość hektarów. Słyszał ktoś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no wiem, że 4km/h ci mogą przyznać, czyli w sumie 40km, a jak masz młodsze ciągniki niż 20lat to od tych wyliczeń odejmują moc ciągnika i wychodzi moc jaką mogą przyznać, więc ty już jesteś na minusie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A opłaca ci się kupować drugi traktor takiej samej mocy na 10ha? nie lepiej założyć tura do proxy? np. jakiegoś zachodniaka, stol, quick? Z 10ha to nie ma za wiele słomy, zależy jakie zboże, 120x120 to w przedziale 10-20bel z hektara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Oczywiście za kupnem drugiego ciągnika nie przemawiają względy ekonomiczne, a funkcjonalne, czyli usprawnienie procesu zbioru zielonki. Ja robię tylko sianokiszonkę w ilości 250-300 beli rocznie, częśc na sucho, część do folii. Dysponując tylko jednym traktorem to człowiek się tylko męczy z przepinaniem i traci czas, zaś jak owijać bele bez dwóch traktorów skoro jeden i tak stoi przy owijarce. To nie robota, wiem bo do tej pory tak biadolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to możesz wziąć drugi ciągnik nowy, sprzedać Proximę i kupić jakiś używany, mniejszy, albo zostawić Proximę i zamiast Case dokupić C-360 w dobrym stanie i do owijarki starczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

I pewnie tak się skończy, że zamienię Proximę na nowy, tylko ciekaw jestem opinii, co zamiast niej kupić, czy case czy może inny. Założyłem inny temat, proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

do owijarki to wystarczający będzie C-360, albo coś lepszego Zetor 7211, po co kupować duży ciągnik, jak ten sobie poradzi, a w Zetorze masz moc ponad 60km i komfort lepszy niż w C-360 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no to jak tyle bel robisz to się drugi przyda :P

A owijasz na polu czy w gospodarstwie? Można przecież zamienić na owijarkę stacjonarną(napęd ma nie od wałka w traktorze tylko prąd) ale musi cały czas owijać w gospodarstwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

Owijam w miejscu składowania i jest to poza gospodarstwem, Przy oborze nie mam miejsca na taką ilość. Znajomy przerobił nawet owijarkę na silnik spalinowy od kosiarki do trawy. Hula mu znakomicie, ale i tak podczepia do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex11    0

ja mam taki zestaw niecały rok w 15 ha gospodarstwie niby jest ursus c-360 ale w case mam 250 motogodzin wiedz radze kup case jest to dobra inwestycja 4 skiby na wolniejszych biegach pociągnie a 3 to drugim biegiem zasuwam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cetersen    0

No to kupiłem Case'a ale JX70 z Turem Pol-mot 4. Zestaw bardzo fajny i zgrabny. Ciągnik ma wszystko co chciałem, tur ful opcja z amortyzatorem i szybkosprzęgiem. Bardzo jestem zadowolony. Dobrze się steruje. Na razie bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
    • Przez ruciak24
      Cześć mam problem z ładowaniem i dwoma regulatorami napięcia już tłumaczę wraz z końcem szczotek w alternatorze oddaliśmy go do regernacji i części były wybrakowane że trzeba było regulator napięcia dodać po zamontowaniu nie mam ładowania w ciągniku po każdym odpaleniu i zgaszeniu muszę ciągnik ładować i pytanie jest takie jak zmostkowac ten regulator napięcia aby było dobrze opisy wtyków na regulatorze napięcia to Df d- i d+ które połączyć razem a które z czymś innym żeby było dobrze i pytanie jeszcze jedno czy jest osoba która robi instalacje elektryczne od zera do ciągników typowo u klienta? Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj