Tadeusz1212

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
armi95    0

A ja właśnie jestem za Fergusonem ewentualnie Claasem. Wujek miał oba z tych rodzin i chwali je. Tyle, że części drogie. O Fortschritt-cie nawet nie myśl. Kolega kupił sobie 3 metrowego Ferguson za bodajże 18 tysi i bardzo sobie chwali, a ma może z 8 ha zboża.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

MFy są z reguły niewytłuczone, claas to dla mnie dziwny kombajn, mamy senatora i drugi raz gdybyśmy przed jego kupnem staneli to pewnie byśmy wybrali BIZONA;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

kolego ja mam mf 186 i sobie chwale na taki areał jaki ty masz to jest wyustarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja bym ci polecił dronningborga-sam mam 1250 na podobny areał-maszynka naprawdę wydajna(szerokość młocarni)-siedzisko wprawdzie z boku,ale to nie przeszkadza(wiele marek tak ma).

dostęp do części-po co-przecież to się nie psuje-14 lat już użytkuję:dwa zwykłe paski i jedno wymiarowe łożysko,kilka żyletek.

silnik perkins,łożyska wymiarowe,paski też zwykłe,dostępne w dobrych sklepach,a pas młocarni i napędowy do dostania,a od przyśpieszacza idzie dopasować(tam jest duża tolerancja do regulacji),reszta to blachy.klepisko i młocarnia to przy zakupie,jak dobre-to się martwić nie będziesz długie lata.

dronningborg-tym się kosi-nie naprawia(od 13 lat tylko obsługi-żadnych napraw,na spokojnie do południa zrobione obsługi i w pole))polecam-za 15 tyś powinieneś coś naprawdę zadbanego dorwać.

a może mojego chcesz-14 lat to kawał czasu-coś z kabinką już by mi się marzyło-lubię zmiany :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Polecam forszaja e512 spokojnie zmieścisz się w 20 tysiącach.Dobre maszyny tylko trzeba o nie dbać :P

Mają bardzo oszczędne silniki na twoje 10ha spokojnie starczy 200l ropy B)

Myślę, że z częściami nie będziesz miał większego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

jak bizona dobrego trafi to z nim problemu miał nie bedzie na takim areale kumpel kupił z 19500 zł sieczkarnia kabinka silnik cyka wymienił podajniki pochyłe slimak w zbiorniku i smiga elegancko i nie kosi nim 8 ha tylko ok 40 swojego i usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

mi tez by sie na drugie żniwa przydał by się własny sprzęt bo w tym roku jeszcze s k r funkcjonuje,

i tak se przeglądałem na allegro to jest mnustwo bizonów do 20 tyś i właśnie interesuje mnie ile by trzeba było do niego dołożyć,żeby kosić bez problemu.Znajomy mówił,że za mniej jak 30 tysi bizona w dobrym stanie się nie kupi a ile w tym prawdy?

 

w moich stronach popularne są mf i international 431 ich właściciele se je chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@hadler-na 10 ha 200 litrów ropy-i to ma być oszczędny silnik-ja w dronningborgu 150 litrów mam prawie na dwa lata(2 lata po 10 ha)-jakieś5-6 litrów na godzinkę,a na ha z sieczkarnią to wychodzi jakieś 7-8 litrów.

a myślałem że i tak mi dużo chlapie.

mnie się ten podobaMój odnośnikhttp://otomoto.pl/deutz-fahr-3370-770-A78393.html,ja bym go nawet łyknął.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Jeśli chcesz mały kombajn to polecam Ci Claasa Consula.

Konstrukcja bardzo prosta a zarazem wydajna na swoje rozmiary. Dużo osób porównuje z wydajnością bizona. Bardzo często zdarzają sie silniki perkinsa (chyba 82KM), ale bardziej polecam Ci silnik mercedesa. Spalanie to ok 5-8l ON na godzinę (zależy czy sieczkarnia zaczepiona)- bizon chyba drugie tyle.

Bardzo dobrze wymłóca zboże, pod wytrząsaczami stół zapobiega gubieniu zboża (w bizonie rynienki w wytrząsaczach gdzie zboże przelatuje między nimi).

 

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na łapy i łożyska trzymające podsiewacz i stół. Jeśli spawane to od razu wymienić i nie będzie sie miało co psuć :)

Części do Claasa dostępne są w wielu miejscach od reki. Pasy również bez problemu dostaniesz. W katalogach jest wiele zamienników ale lepiej dołożyć kilkanaście złotych i mieć oryginał ...tego nie wymieniasz co roku tylko w przypadku twojego areału + jakiś usługi na jakieś 10lat.

Z garażowaniem nie ma problemu ponieważ jest niski i powinien mieścić się do przysłowiowej stodoły. Długość to ok 10 metrów, ale można odczepić heder i jest mniej...

Mercator jest sporo wyższy.

 

 

Bizona, forszaja za cenę 20 tys to lepiej sobie odpuść chyba że lubisz mieć przestoje w pracy.

Za te pieniądze kupisz naprawdę dobrego consula którego przed sezonem przesmarujesz i ruszysz w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

@hadler-na 10 ha 200 litrów ropy-i to ma być oszczędny silnik-ja w dronningborgu 150 litrów mam prawie na dwa lata(2 lata po 10 ha)-jakieś5-6 litrów na godzinkę,a na ha z sieczkarnią to wychodzi jakieś 7-8 litrów.

a myślałem że i tak mi dużo chlapie.

mnie się ten podobaMój odnośnikhttp://otomoto.pl/deutz-fahr-3370-770-A78393.html,ja bym go nawet łyknął.

Forszaj ma na pewno bardziej oszczędny silnik od Bizona...ja leję 200l co dwa dni(w tym czasie bez pośpiechu spokojnie zrobię 10 ha), a mój sąsiad mówi, że mu 200l na dwa dni nie starczy(wydajność porównywalna) do bizona Z0-50.Mój forszaj pali jakieś 8-10l na godzinę, a bizon kolegi ok 12-14l.

W mojej okolicy byłby problem z częściami do dronningborga i tych mniejszych mf-ów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

problem z częściami-nawet nie wiesz co w sklepach mają lub mogą mieć drugiego dnia-to że na wystawie nie leży nie znaczy że jest nie dostępne.już chyba w Polsce nie ma takiego zaścianku żeby były części niedostępne-a zresztą jakie części-przecież łożyska wszędzie dostaniesz,reszta to blacha-chyba że kupisz szrot,to wtedy się rozczarujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Tylko u nas w okolicy niema sklepów z częściami do dronniborga ;)

A czekanie na części w czasie żniw jest bardzo irytujące ;[

Łożyska wszędzie dostane, a paski, pompę(wodną, hydrauliczną, olejową), wytrząsacze, sita też? Nie ma rzeczy wiecznych nawet jak kupisz najlepszy kombajn to może się coś zepsuć :P

Przedwczoraj w mojej wiosce stał całą noc na polu nowiutki fendt(2010r.), przyjechał serwis i go musieli naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@hadler-nie wiem dlaczego tak straszysz tymi zachodnimi częściami-paski to paski(długość i tyle-żadnych dziwactw tam nie ma)-mówisz wytrząsacze-nie słyszałem żeby ktoś wytrząsacze wymieniał w tych zachodnich dziadkach-nawet te na części wytrząsacze mają zdrowe.to chyba przy zakupie się ogląda-a tulejki na wytrząsaczach zazwyczaj drewniane,rozbieralne,łatwe w naprawie.sito?wystarczy wejść na allegro-firmy każde dorobią.

u nas to bizony zamieniają na mniejsze,starsze zachodnie-są bardziej pewne.

w Szwecji to tylko bizony stoją w pokrzywach-nawet rekordy,a stare sampo kosi.

sampo też dobry kombajnik na 10 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1382    47

Witam wiem że może to nie tu powinien sie znaleźć ten post ale chyba się nie obrazicie :)http://demotywatory....kacie-na-deszcz Klikamy mocne !! Niech będzie na głównej niech ci z miasta trochę się przejmą nami i naszymi problemami ze zbiorami ;/ Pozdrawiam i licze na poparcie :) z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Wiesmag tylko Ci się tak wydaje :lol:

Pojechaliśmy z ojcem po jakiś pasek do 512, wzięliśmy nawet stary, sprzedawca powiedział, że nie ma takich samych, są trochę węższe ale na długość to samo, przyjeżdżamy próbujemy zakładać a pasek jest za krótki ;[

Już u niego nie kupujemy części...

Nawet jak najlepiej obejrzysz zawsze coś może się zepsuć...

Nie straszę zachodnimi częściami sam mam forszaja 512(NRD), ale w mojej najbliższej okolicy(100km) nie ma części do dronniborga czy sampo, więc podczas żniw mógłby być z nimi problem B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja nie miałem 14 lat temu problemów z paskami-hurtownia obtibelta i stomilu jest w pobliżu-nawet z oznaczeń odmiennych niż jesteśmy przyzwyczajeni(Pi,Pl)bez problemów.wtedy nawet nie myślałem że internet istnieje,a potrafiłem znaleźć różne cuda-co dopiero teraz-wszystko jest bardziej dostępne.

na stacji paliwowej lub na warsztatach,sklepach samochodowych są bezpłatne gazetki z lokalnymi firmami,i zakładami naprawczymi-silniki,części,podzespoły.a w prasie rolniczej można znaleźć firmy które zajmują się sprzętami rolniczymi-wszystko jest do dostania po dogodnych cenach-nie musi być to we własnej okolicy-doba komórki i internetu-nawet nie wiesz jakie to proste-nawet dla mnie,po czterdziestce-co dopiero dla bardziej rozgarniętych w tych technologiach-wujek google wszystko ci znajdzie-każdą część ci znajdę,nawet do nietypowego sprzętu,przestój to tyle co kurier dostarczy-zazwyczaj drugiego dnia jest-to bardziej proste jak jechać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Wszystko się da, tylko trzeba chcieć :D

Tylko ja i mój ojciec nie lubimy czekać na części podczas żniw, gdy trzeba jechać kosić.Mamy nie daleko(60km) sklep z częściami do forszaja, kupujemy i zakładamy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

60 km?-ja w okręgu 15 km. mam 5 sklepów z częściami,do najróżniejszego sprzętu i kraju produkcji.odkąd mam dronningborga zarobić im nie daję-smar,olej i filtry to wszystko(jakaś żyletka w między czasie-na 14 lat).i dlatego mogę tą markę całym sercem polecić,obyś też tak miał-nie ważne z czyją produkcją sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

W okręgu 15km to ja też mam 5 sklepów z częściami do różnych marek...

A w tym sklepie w odległości 60km są wszystkie części do forszja, dlatego tam najczęściej kupujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A powiedzcie mi co będzie lepsze Mf czy claas chodzi mi o modele 187 487 307 jeżeli chodzi o Claasa to Protector/Mercator/Senator ??? kóry będzie najlepszy na 10 ha chodzi mi tu który będzie najoszczędniejszy no i oczywiście którego taniej kupie bo wiadomo ze 187 kupie za 10 tys a za classa trzeba dać wiecej tylko zastanawiam się czy warto jest dać wiecej czy lepiej wydać na coś innego ??? Z mf najbardziej podoba mi się model 487 lub 307 z claasa wszystkie ale nie mam pojęcia czego szukać ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj