Tadeusz1212

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

Polecane posty

Matey    895

Jak dbasz tak masz, jeśli robisz porządny przegląd i wymieniasz wszystko co jest podejrzane, to maszyna nie powinna Cie zawieśc. U mnie pierwszy rok to troche chaosu było, ale na wiosne się za niego bierzemy porządnie, troche do roboty jest ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak dbasz tak masz i OK

Bo jak jest wiosna i czas to niektórzy patrzą w niebo i pierdo..

a jak żniwa przyjdą to dopiero zaczyna się potańcówka wokół maszyny


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Popieram swoich przedmówców jak się zabiera za przegląd maszyny na Tydzień przed żniwani to co się dziwić że maszyna daje du.. w sezonie? nasz kombajn puki był do spółki to zawsze albo jeden współwłaściciel niemiał czasu albo drugi i przygotowania były na ostanią chwilę od czasu jak bizon jest nasz przygotowania zaczynają sie dłuuuugo przed sezonem i maszyna chodzi bez problemu przez cale zbiory


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ja swojego jelonka przygotowuje do zniw juz na przełomie marca kwietnia. Bo gdy cos mam podejrzane to zawsze mam czas by to wymienic. A nie tak jak niektorzy po zimie odpalaja godzine przed wyjazdem w pole


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Czy to tak trudno zrozumieć, że bizony są strasznie drogie ? W tej cenie to kupi i pół sezonu będzie stał i naprawiał i patrzał jak inni koszą a on robi...

 

 

 

No czy 514 w bdb stanie za 20 tys to bym się kłócił. Z 30 to tak, ale moim zdaniem wziąć 512stke, za te 20 tys. to znajdziesz w bdb stanie, nawet jeszcze troche zostanie ;p.

 

 

Fortschritta E-512 to kupi 2 w cenie jednego Z0-56, a forszajem lepiej sie kosi lepszy widok, napewno mneij nagubi, ale nie wiem jak ceny remontów ponieważ do pras Fortschritt 550 częsci produkuje Claas, za ich cene, paczka części wielkosci 3 wagonów fajek kosztowała 21 tys zł ;) Ale kumpel robił kapitalke swojego 514 wał szlif wsyzstkie tłoki tuleje itp nowe, zawory, i takie tam, 5 tyś zł ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil360    0

a ja proponuję Msseya Ferguson za takie pieniądze kupisz kombajn w dobrym stanie

z częściami zbytnio nie ma kłopotu a silniki w tych kombajnach są bardzo trwałe,wytrzymałe i

mało palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

za taka kase to tylko Claasy Merkatory i to takie do remontu chyba że jakiś 60 lub 50 sprawny :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Proponował bym kombajn FORTSCHRITT E516 Napęd na hydraulice, silnik typu 8VD 14,5/12,5- 1 SVW.PRODUKCJA

VEB DISELMOTORENWERK DDR mam takiego i tylko raz zawiudł :)

W polu się spisuje suuuper z hederem 8,20

Pozdrawiam

ohohoho na 8 ha swojego kombajn z motorem 230 KM nie za duzy? :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

polecam starego john deere firma to firma

 

Taa a potem Cie czesci z tej firmy zjedza zywcem :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił massey fergusona 507 dobra maszyna silnik 6 perkins heder 3m sieczkarnia. u mnie sie dobrze sprawuje :)

Edytowano przez krzysiekfarmer5
post bez argumentacji- warn

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

No ten co podałeś to jest akurat za 27 tyś, a 514 za 20 tyś nie znajdzie, także mało trafna propozcyja


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja bym polecał new hollanda 1530 bo sam takiego posiadam i bezawaryjnie jak narazie sie sprawował tylko za 20.000 to ciężko będzie znaleść ale zawsze warto poszukac a z częściami to niebędzie problemów bo dużo pasuje od bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemvx    0

witam mam okazję kupić kombajn zbożowy droninngborg1650 3.8m heder silnik 6 perkinsa za 16 tyś . Mam 15 ha i jeszcze mam zamiar jeździć na zarobki . Co o tym sądzicie czy warto>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jeśli nie jest w złym stanie to raczej warto :)

Od ojca kolega miał droninngborga i nie nazekał:)

 

PS: zmien nazwe tematu bo teraz pisze ze chcesz kombajn za 20,000,000 zł (20mln) ;)

Edytowano przez Wacek21

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja bym polecał classa dominatora w dobrym stanie lub bizona Z056 ;)

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

Witam

Jestem zmuszony do zakupu kombajnu na moje 10 ha ;( wiem ze może to jest nieopłacalne i pewnie będę do tego dokładał ale niestety mieszkam praktycznie w mieście i nikt nie chce do mnie przyjechać na usługi szczególnie jak nie ma pogody bo rolnicy co mają swoje kombajny na własny użytek to za bardzo nie chcą jeździć a firmy co zajmują się koszeniem to o 10 ha nawet nie słuchają bo mówią ze im się nie opłaca ostatecznie przyjadą jak skoszą tych większych a po drugie no to jestem nie zależny od nikogo i wyjeżdżam w pole kiedy mi pasuje;)

Nie chciałbym wydawać na ten kombajn fortuny bo wiadomo ze on mi się nigdy nie wróci ale co zrobić jeżeli sytuacja mnie zmusza ;( na oku mam trzy marki MF Claas i Fortchritt.

Nie wiem która była by dla mnie lepsza i wogóle jakie modele brać pod uwagę ??? Cenna to max 20 tyś chociaż najlepiej było by jak najtaniej no ale wiadomo co tanie nie do końca dobre ;( Najbardziej przemawia za mną e512 lub e514 bo za 20 tys też już się trafiają tylko ze boję się forszaja o tyle ze to były kombajny z dużych gospodarstw i ciężko znaleźć coś ładnego w dobrym stanie ;(

Tata cały czas mówi żeby szukać małego fergusona bo nie ma problemu żeby go schować gdzieś na zimę i ze perkins będzie oszczędny i swoje skosimy dosyć. Nawet byłem wczoraj oglądać model 487 z hederem 3m w stanie no wydaje mi się nawet nie najgorszym za 11 tyś a wyrwał bym go troszkę taniej :D

Co do claasa to nie wiem w ogóle nawet nie znam osoby co ma taki kombajn wiec nie mam o nim najmniejszego pojęcia :(

Jest jeszcze bizon ale jakoś nie wiem nie jestem przekonany bo jedynym plusem Bizona jest to ze mam wszędzie części ale oprócz tego to wiecej zalet przy ten maszynie nie widzę i za 20 tys też wątpie żeby coś kupić:(

Zostaje jeszcze john deere ale tu boję się o cenne części jak i o dostępność :(

Czekam na wasze zdanie na ten temat tylko proszę nie piszcie ze to nie opłacalne itd bo ja to dobrze wiem ;)

 

Jeszcze jedno jak będziecie polecać jakąś markę to piszcie gdzie mogę dostać do niej części jestem z wielkopolski dokładnie z Kalisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

ja bym ci radził bizona ZO56 za 20k kupisz jakiego i czesci w miare tanie

kupisz mf to znowu czesci beda drosze to pewne jak w banku :)

ja byłym za bizonem


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj