Tadeusz1212

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

Polecane posty

celtis    12

na 10ha to consul starczy

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

Jeżeli szukasz z claasa to najoszczedniejszy i najtańszy będzie protector,do 20tyś.spokojnie znajdziesz,nawet i claasa mercatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A co myślicie o Mf 530 byłem wczoraj takiego oglądać za 22 tys z hederem 3,6m ogólnie w ładnym stanie z kabiną z klimą sieczkarnią wogóle wypas tylko nie wiem jak ten sprzęt się sprawuje ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matusi    0

Ja bym polecał mf 307.A jak chcesz bardziej wydajnego to 506 albo 507 heder 3m albo 3,6.Kombajny z serii 186,187,206,307,487,506,507-to są niezniszczalne maszyny jesli o nie dbasz (smarowanie ,wymiana paków,łożysk i olejów.A nie pasek sie ledwo trzyma i kombajnista myśli up***doli sie czy sie nie up***doli oto jest pytanie)np.jak jak u mnie 2 lata temu kosił bizon z058 to sie łożysko zacierało na alternatorze i piszczało jak sk***ysyn, ale kombajnista kosił dalej bo myślał ze dokosi ale jak już sie z paska zaczeło dymić to powiedział ze jednak musi wymienić bo nie chce trzeci raz wyciągać gaśnicy (wcześniej opowiadał że już sie mu dwa razy palił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja mogę polecić ci zo56 cześć masz na pewno w okolicy bo jest tych kombajnów mnóstwo za 20 kupisz spokojnie.Ja kupiłem zo56 z sieczkarnia z 2005 roku płocką za 17.000zł w kółku rolniczym-.-W tym kombajnie wystarczy że obejrzysz go całego dokładnie (głównie chodzi o łożyska/pasy/łańcuchy/rurki węże hydrauliczne itp)jeśli widzisz że są zużyte wymieniasz przed sezonem a jeśli chodzi o takie elementy które mogły by nawalić i naprawić jest ciężko to trzeba wymieniać przed sezonem a jak nim pojeżdzisz 1 sezon z pewnością sie dowiesz co już pasowało by obejrzeć bo coś jest nie tak;>.wierz mi jak tylko będziesz dbał o dobre smarowanie to nic nie ma prawa się zepsuć nie mówiac o złapaniu kamienia i wymontowywaniu zgiętego palca czy zmiana żyletki to jest standart. Ja kupiłem swojego i kosze nim 3 sezon ok 100h rocznie i jedyną rzeczą która nawaliła to był napinacz od pasa młockarni który wymieniłem w 1.5h;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odnowa tematu poszukje pilnie kombajnu do okło 20tys tylko musi byc sieczkarnia i kabina też moze być prosze o pomoc jak ktoś ma lub wie gdzie można tanio dobre kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie celuje w jakąś konkretną marke każda bedzie dobra byłe chodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

jak powyżej polecę jakiegoś starszego MF (186 187 206 307 itpitd) małe proste nie do zajechania, silniki perkinsa spali w pracy połowę tego co Bizon i części w każdym sklepie. Pasy, łożyska i wszystko inne normalne, więc nie ma problemu, a ceny tych kombajnów są w Polsce śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

"strd"

 

Planuję kupić coś takiego, ale jeśli pytam o dostęp do części to tylko claas lub fortschrittt. Gdzie można kupić części do MF na Dolnym Śląsku lub Opolszczyźnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

@niebieski

Internet kolego interet


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

"astrzak"

Zaje.iście mi pomogłeś. Po co w ogóle zabierasz głos, jeśli nie masz nic do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Tylko i wyłącznie bizona bo i o części nie trudno i ceny też przystępne, a jeśli ktoś dba to o awaryjność też nie musi się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

@niebieski agrojan.pl mają sporo części, ale ceny też niewąskie, a tak naprawdę wszystko co tam jest to są normalne części, więc wystarczy znać rozmiar paska, czy łożyska i dokupi się w każdym najbliższym sklepie.Sita dorabiają do nich gdzieś w Polsce, nawet na forum był link. Silniki Perkinsa, też w każdym sklepie raczej części nie ma, tylko jak spytasz o pasek napędu kosy do MF 207 to pewnie robią wielkie oczy, bo się dosprawdzać nie chce, ale jak spytasz np o pasek c2600 (o ile dobrze pamiętam) to już nie będzie najmniejszego problemu ;)

@ursus55 wybacz, ale kombajnu się nie kupuje po to, żeby go naprawiać, a wychodzi na to, że jedyną zaletą bizonów na chwilę obecną jest łatwa dostępność części. dlatego podobnie jak ciągniki zetora te kombajny utrzymują zupełnie nieadekwatne ceny w stosunku do ich jakości / wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

„strd”

Teraz to muszę ci nawet podziękować za konkretną odpowiedź. Nie można było tak od razu. Zaraz będę studiował w necie tego „agrojana”, to może być to.

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy połączone

 

Witam.

Razem z bratem mamy zamiar wziąć kase na start dla młodych rolników.

Poszukujemy kombajnu do 20 tysięcy.

PS Tylko nie bizona :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Pewnie dlatego że awaryjne.U nas mają ZO56 i Rekordy i bez przerwy coś im się psuje.

Bez przerwy coś naprawiają jak i na placu tak i na polu a stare Mercatory za 20tyś tylko smarują i jeżdżą cały sezon bez awaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A co ty 20 klocków kupisz.Ja mam bizona od 5 lat i wiadomo pierwszy sezon były trzy awarie na następny głowica pękła w silniku i za 200 kupiłem w pks a trzy pozostałe lać smarować i jechać wiadomo że przed sezonem trzeba przejrzeć maszynę.W tamtym roku zrobiłem remont silnika i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolego, "śmiga aż miło" tylko policz ile w niego wsadziłeś, za te pieniądze byś miał zachodni jak ta lala.... Znam 2 osoby co kupiły bizony za 25tys, wsadziły 15tys przed sezonem ( nie ruszając silnika więc wszystko przed nimi) i w sezonie psuły się i stały więcej jak robiły. Najlepsza opcja to zachodni kombajn świeżo sprowadzony- nie używany w kraju. Jak kupisz od Niemca to każda część od filtra po pasek, oponę, łożysko itp jest oryginalna albo bdb jakości zamiennik. I taki kombajn będzie Ci chodził bezawaryjnie , dopóki nie zaczniesz naszych części wkładać. Za 20tys znajdziesz claasa bądź fahra małego ok 3m w niezłym stanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Za kombajn dałem 6 lat temu bo teraz 5 sezon młócił 12 tyś i na star włożyłem 3 tyś potem w żniwa koło tysiąca i 4 tyś dałem za sieczkarnie co rok przed sezonem koło 1,5 tyś wkładam plus remont silnika 5 tysięcy i kabinę założyłem też 3 tys i co mi po zachodzie.Gościowi teraz 5 letnim Claas Dominator 150 padł i włożył tylko 30 tyś i o czym tu piszemy.w każdym jest coś do zrobienia czy polski czy zachód ale części do bizonka to w porównaniu do zachodu to po prostu pikuś i dostępne w każdym sklepie.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MajsterMarian Będzie pracował na 16 ha.

@TEVEZ musze się nad tym kombajnem zastanowić bo mój znajomy ma i chwali a bizona kiedyś miałem i przez 2 lata ładnie chodził a później zaczęło się od remontu hedera i całego kombajnu ale już go nie remontowałem tylko sprzedałem za 9 tysięcy.

Edytowano przez pawcio102241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak są z plasteliny to muszą być tanie, ja wolę dać 1000zł za część i mieć spokój 10 lat niż dać 200zł i co sezon zmieniać albo co gorsze w sezonie. Za 20tys nie kupisz dobrego bizona, wiem bo oglądałem ich z 10 przed żniwami dla znajomgo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co chcecie ale ja i tak nie kupie bizona ;)

Zastanawiam się nad MF 620,520,625h lub Fahr m 1000 ciekawe jak z częściami do nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj