Tadeusz1212

Kombajn Zbożowy do 20 tyś !!!

Polecane posty

zetor    4

nie wiem z czego ten smiech koledzy przeciez w tej cenie cudow niema a mozna sie zastanowic nad takim statkiem...troche podobny do bizona :D


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Śmiech bo fajnie wygląda, rzeczywiście sylwetką troszeczke Bizonka przypomina... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

A co myślisz o MF'ie my takiego mamy model 507 ( tata sprowadził z niemiec ) i spisuję sie bardzo dobrze a ma trochę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@Tomek13!!! Ile za tego MFa dałeś i czy masz jakieś foty??? :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek13    0

zdjęć nie mam a pamiętam że coś koło 4 - 5 tys euro było , ale to że 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

:D B) new holland ładny trzeba przyznac tylko co jest w srodku silnik itd to jest pytanie trzeba by było przyjzec sie dokładnie

A przeciez bizony były robione na licencji new hollanda o ile sie nie myle to i sa podobne a jak sie myle to mnie poprawcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
zdjęć nie mam a pamiętam że coś koło 4 - 5 tys euro było , ale to że 3 lata temu

 

Dzięki za info... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0
Witam !!!

Pod koniec roku mam w planach kupić drugi ciągnik albo kombajn zbożowy. Raczej wybiore kombajn ( u nas coraz gorzej z koszeniem, nikt juz nie chce jeździć po zarobkach ) a ciągnik przeciesz jeden mam, 22 lat jakoś mój tata nim obrobił to ziemie co mamy to czemu nie miał by jeszcze jej obrobić przez kolejny rok, może dwa lata. Na zakup kombajnu będziemy mieli do przeznaczenia okolo 20 tyś Jaki byście mi polecili kombajnk do tych 20 tyś. żeby starczył na mój areał i troche pojeździć po zarobkach u znajomych. I szerokość robocza henera musi wyności conajmniej 3 m.

Licze na WAS !!!

Mam dokładnie ten sam problem. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
U siebie 8 ha i u znajomych 20 ha może 25 ha nie wiem ale coś koło tego.

u mnie 95 i jakoś daje radę

panowie bizon jest tani łatwy w naprawie i części też są tanie więc nad czym sie zastanawiać kupując stary zachodni trzeba się zastanowić skąd wziąść części a po za tym do tych z zachodu część trochę inaczej kosztują niż do bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leon189    0

Słuchaj polecam kombajn zbożowy FORTSCHRIT E-516 LUB E-514 za te pieniądze napewno kupisz i to w dobrym albo nawet w bardzo dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja poleca claasa consula bo to mniejszy kombajn, tą sumą co dysponujesz to kupisz sobie dobrego consula z sieczkarnią z 80roku a z częściami nie będziesz miał problemu bo consuli jest dużo w polsce i jak cos trzeba to do nich jest, są to bardzo dobre maszyny ludzie koszą nimi nawet po 50 ha a więc nie ma się co zastanawiać

ja nawet w tym miesiącu będę kupował sobie consula, jak nie wierzysz ze to dobry sprzęt to wejdź w dział claasa i znajdź temat claas consul tam sobie poczytasz i morze sie przekonasz do tych maszyn <_< :) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Consul jest bardzo dobry szybciej młóci od Bizona, prosty w obsłudze i miare tani. Sam mam w planach zakup tego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja polecam tobie poczciwego pogromce zboz czyli bizona super z-056 sam mam takiego i nie narzekam ostatnio wymienialem wytrzasacze i nie czekalem nawet dnia na nie byly na miejscu a z reszta jak kazde czesci do bizona:)Pozdrawiam Damian9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
u mnie 95 i jakoś daje radę

panowie bizon jest tani łatwy w naprawie i części też są tanie więc nad czym sie zastanawiać kupując stary zachodni trzeba się zastanowić skąd wziąść części a po za tym do tych z zachodu część trochę inaczej kosztują niż do bizona

 

Czy to tak trudno zrozumieć, że bizony są strasznie drogie ? W tej cenie to kupi i pół sezonu będzie stał i naprawiał i patrzał jak inni koszą a on robi...

 

Słuchaj polecam kombajn zbożowy FORTSCHRIT E-516 LUB E-514 za te pieniądze napewno kupisz i to w dobrym albo nawet w bardzo dobrym stanie

 

No czy 514 w bdb stanie za 20 tys to bym się kłócił. Z 30 to tak, ale moim zdaniem wziąć 512stke, za te 20 tys. to znajdziesz w bdb stanie, nawet jeszcze troche zostanie ;p.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9
ja poleca claasa consula bo to mniejszy kombajn, tą sumą co dysponujesz to kupisz sobie dobrego consula z sieczkarnią z 80roku a z częściami nie będziesz miał problemu bo consuli jest dużo w polsce i jak cos trzeba to do nich jest, są to bardzo dobre maszyny ludzie koszą nimi nawet po 50 ha a więc nie ma się co zastanawiać

ja nawet w tym miesiącu będę kupował sobie consula, jak nie wierzysz ze to dobry sprzęt to wejdź w dział claasa i znajdź temat claas consul tam sobie poczytasz i morze sie przekonasz do tych maszyn :) :) :)

popieram Tomasza lepiej kupić coś miejszego ale naprawde godnego polecenia.... Fortschritt jest zbyt awaryjny i moim zdaniem duży.

 

 

To jest moje zdanie. :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

ja bym ci polecil jd 430 330 cos w tym stylu prosta konstrukcja a czesci sa dostepne i to w brod bo sam sie orientowalem kosa 3 m spalanie nie duze po prostu fajny kombajnik i malo awaryjny kosile w tymtym roku na rowni z bizonem zo-56 on u sasiada ja u siebie podobnej wielkosci kawalki i ja skonczylem pierwszy a zboze czysciutkie i nie zostawione w polu jak to mowia <pozdro> :) :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Fortschritt jest o wiele mniej skomplikowany jak bizon... Jakoś u mnie w okolicy na nie nie narzekają, ja piszę co bym zrobił, do ciebie należy ostateczna decyzja :).


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Claas consul to bedzie najlepsze rozwiazanie

Bizony sa drogie jak na swoja stratrgiczna wartosc robocza


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

popieram Tomasza lepiej kupić coś miejszego ale naprawde godnego polecenia.... Fortschritt jest zbyt awaryjny i moim zdaniem duży.

 

 

To jest moje zdanie.

 

 

a jeżdzileś kiedykolwiek Fortschrittem??? ja mam E512 drugi sezon.. u mnie kosi ok 70 hektarów w sezonie i wydaje mi się że są mniej awaryjne od bizonów i napewno mniej palą!!!!!!! i z częściami niemam żadnego problemu.

wierz mi lub nie ale tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

panowie co wy pi....... że kombajn może być z duży jak jest większy niż potrzeba to najwyżej szybciej skosi i będzie mógł sobie pojechać nad morze i śmiać się z tych co jeszcze koszą na plaży, gorzej jak będzie za mały i nie zdąży skosić. nie wiem jak wy ale ja uważam że kombajn powinien być minimum dwa razy większy niż potrzeba bo różnie to bywa w żniwa nie zawsze jest idealna pogoda a parametry w zbożu lecą i obniżają cenę a i jeśli wyskoczy jakaś awaria to zawsze jest czas na zrobienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Na duży kombajn to trzeba miec przynajmniej 20 ha i sporo zarobkow

Ja mam 16 ha i Consul mi wystarcza bez niczego

W tym roku pracowalem codziennie do 15 w pracy a pozniej obiad i mlucenie

5 dni po 4 godziny i gotowe

Skoro potrzebne sa tylko duze kombajny to po co produkowali te małe ????

Przeciez tych zniw to jest moze 10 dni

A na duzy kombajn to trzeba miec i garaz spory

Bo plandeke to sobie mozna w d... wsadzic


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Ci co mają zebrać zbiorą. Ja również polecam ci claasa consula tylko najlepiej z niemiec jakiegos niewytłuczonego z sieczkarnią i najlepiej z kabiną.

U nas w tym roku kosiły prawie same classy:D bo reszta psuła sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Napisze tak przekornie ze od 7 lat NH jeszcze nigdy mnie w zniwa nie zawiodł a znajomi maja Classy 86 i dom105 to potrafili wynajmowac bo Classy sie je.ały co drugi dzien.Jak dbasz tak masz taka moja zasada.Jak ktos przeglada kombajn jak ma jechac kosic to nigdy nie bedzie dobrze chodził nawet najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

popieram przedmówce :o Sam mam New Hollanda i w te żniwa wymieniłem łańcuchy od pochyłego i wszystkie od hedera i nie miał żadnej awarii. Tylko polskie łańcuchy(pasują od Z056) są marnej jakości 15 godzin koszenie i trzeba uciągać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj