Skocz do zawartości
Suchy

Odśnieżarka wirnikowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Suchy    0

Temat kieruję do posiadaczy lub osób które mają kontakt z takim sprzętem.

Chodzi mi o sprzęt w tym stylu:

http://www.hary-janson.pl/optimal-2402-hd/

http://www.pronar.pl/komunalne/___ow15__.html

Chcę się dowiedzieć konkretnie o:

-średnica wirnika dmuchawy, głębokość wirnika,

-Obroty wirnika,

-zasilanie maszyny ( czy WOM 540 czy 1000 obr/min)

-obroty ślimaka,

-szerokość pracy.

To takie podstawowe pytania. Jeżeli znajdą się użytkownicy chętni do podzielenia się swoją wiedzą to będę miał więcej pytań.

szczepek2    2

Moje doświadczenia są z pracy taką odśnieżarką z U 914 (moc ciągnika jest tu dość istotna) - przy 2,5 m szerokości i 70 cm śniegu było co robić na jedynce terenowej z żółwiem

-średnica wirnika dmuchawy 60 - 80 cm, głębokość wirnika 25 cm wystarczy, ale można trochę więcej

-Obroty wirnika - tyle co wałek

-zasilanie maszyny ( czy WOM 540 czy 1000 obr/min) zdecydowanie 540 (1000 jeśli masz b. mocny ciągnik i musisz odrzucić śnieg na ponad 10 metrów)

-obroty ślimaka zależy jaką zdobędziesz przekładnie kątową, ale 60 obr/min (1 obr/sek.) byłoby OK

-szerokość pracy trochę więcej niż traktor, żebyś mógł skręcić w zaspie, ale bez przesady bo braknie Ci mocy.

B. ważne są zabezpieczenia na wirniku (sprzęgło przeciążeniowe na wałku) i na ślimakach (śruby ścinane), bo jeden większy kamień, albo kołek i w tył na lewo do warsztatu :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl

Andrzej24871    12

Kamień jak kamień ale i jakaś cegła , pustak , głaz lub nawet jakieś kowadło lubi się "znajźć" w śniegu > z tego co znajomi opowiadali (ah ta ludzka głupota) Kurde z tą dmuchawą do siana to wcale nie jest głupi pomysł sam się nad tym zastanawiałem ale.... nie chce mi sie nawet koło koła zrobić tylko pompuje ahhaha a gdzie tam jakiś pług wirnikowy do śniegu :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się