Polecane posty

pielu    0

witam mam mf 3080 32/32 vmax 30km/h 90rok wydaje mi sie ze brakuje mu mocy mam agregat 3.2 i niechce zciagac go 1na B nawet jesli ustawiony jest plyciutko schodzi z obrotow i delikatnie dymi

glowica po regeneracji

wtrski

pompa wtryskowa tez

nowa pompka zasilajaca

i nic mu nie pomaga tak mysle ze moze jak pompe robili to zbyt mala dawke ustawili paliwa

i jeszcze jedno jak jest rozgrzany to bez gazu nie zapali choc troszke ale trzeba wcisnac

oleju mi tez nie ubywa prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No wina wydaje się leżeć w układzie paliwowym, zwłaszcza że go robiłeś, tylko co to będzie?

Nie zapowietrza się?

Według mnie pompa wtryskowa.

Wtryski musiały by wszystkie być felerne, no chyba że za niskie ciśnienie ustawione to tez nie będzie miał mocy.

najpierw może wykręć jeden wtrysk i go sprawdź.

Potem jak masz możliwość to jedz z pompa i niech ja wezmą na stół i sprawdza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi1910    6

Może przypchał ci się filtr paliwa. Ja tak miałem w U c 360 3p to na piachu nie mogłem pługa podorywkowego na 1 uciągnąć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja przyjąłem, że skoro kolega robił remont układu paliwowego to filtry wymienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

No wina wydaje się leżeć w układzie paliwowym, zwłaszcza że go robiłeś, tylko co to będzie?

Nie zapowietrza się?

Według mnie pompa wtryskowa.

Wtryski musiały by wszystkie być felerne, no chyba że za niskie ciśnienie ustawione to tez nie będzie miał mocy.

najpierw może wykręć jeden wtrysk i go sprawdź.

Potem jak masz możliwość to jedz z pompa i niech ja wezmą na stół i sprawdza,

nie zapowietrza filtry wymienione

 

Ja przyjąłem, że skoro kolega robił remont układu paliwowego to filtry wymienił.

zaobserwowalem tez ze z nadmiaru nie wraca paliwo do baku jak ma ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

też mamy problemy z mocą takiego samego ciągnika. Może nie tyle z mocą co wydaje mi się że z momentem obrotowym. Chodzi o to że silnik pod obciążeniem bardzo szybko schodzi z obrotów, przydusza się. Wtryski niby były wymienione ale na jakieś włoskie no name.

Kolego pielu wiesz może jakie wtryski masz założone. Najlepiej jakbyś podał numer katalogowy i na jakie ciśnienie są one ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

nie wiem kolego jakie sa jak zawiozlem glowice do regeneracji mieli je sprawdzic ewentualnie wymienic ale przy odbiorze powiedzieli ze koncowki byly ok i nie wymienili

ale mam pytanie jak zaczyna zchodzic z obrotow to dymi tak mocno czy delikatnie chmurke puszcza ?

na jakich biegach w jakich maszynach pracujesz ?

 

też mamy problemy z mocą takiego samego ciągnika. Może nie tyle z mocą co wydaje mi się że z momentem obrotowym. Chodzi o to że silnik pod obciążeniem bardzo szybko schodzi z obrotów, przydusza się. Wtryski niby były wymienione ale na jakieś włoskie no name.

Kolego pielu wiesz może jakie wtryski masz założone. Najlepiej jakbyś podał numer katalogowy i na jakie ciśnienie są one ustawione?

 

jak chcesz to zadzwon pogadamy 8.a 21 667 265 451

 

też mamy problemy z mocą takiego samego ciągnika. Może nie tyle z mocą co wydaje mi się że z momentem obrotowym. Chodzi o to że silnik pod obciążeniem bardzo szybko schodzi z obrotów, przydusza się. Wtryski niby były wymienione ale na jakieś włoskie no name.

Kolego pielu wiesz może jakie wtryski masz założone. Najlepiej jakbyś podał numer katalogowy i na jakie ciśnienie są one ustawione?

 

jak chcesz to zadzwon pogadamy 8.a 21 667 265 451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

u nas ciąga pług 5 skib polski, orzemy na głęboko minimum 20 cm, mamy akurat skrzynię 16x16 i na jedynce na zającu daję rade. Gorzej jest w transporcie nie ma tej mocy, "ledwo zobaczy górkę" już słabnie po prostu "zdycha". Uogólniając silnik słabo wkręca sę na obroty. Mamy porównanie do MF 255 i tam od prawie jałowych obrotów do tych 1500 on ma siłę a 3080 nie ma takiego "tchu"

Dzisiaj ojciec robił próby z pompą wtryskową. Tam gdzie jest zasilanie tej pompy (ja się za bardzo nie znam)mówił ze tam się reguluje dawkę. Zrobił coś że teraz dymi na wolnych obrotach, jak się dodaje gazu też i jak jest już na obrotach też dymi a delikatnie odpuszczając gaz puści jeszcze większą chmurę. Dym ma kolor siwo-niebieski. Na pewno nie czarny. Tak jak pisałeś u nas też paliwo nie wraca za bardzo do baku. Wraca ale kropelkami. Co jeszcze mogę napisać? Leci dym z odmy. Czyli nieszczelne są zawory chyba, ale które?

Tak z ciekawości jeśli mogę zapytać. Gdzie robiłeś głowicę? Co wchodziło w skład remontu i ile kosztował remont? Jak coś to napisz na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Powodem braku mocy może też być (o ile ten model posiada) turbo które albo nadaje się do regeneracji albo zardzewiały może być zawór spustowy który reguluje ciśnienie w turbinie.


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

u nas ciąga pług 5 skib polski, orzemy na głęboko minimum 20 cm, mamy akurat skrzynię 16x16 i na jedynce na zającu daję rade. Gorzej jest w transporcie nie ma tej mocy, "ledwo zobaczy górkę" już słabnie po prostu "zdycha". Uogólniając silnik słabo wkręca sę na obroty. Mamy porównanie do MF 255 i tam od prawie jałowych obrotów do tych 1500 on ma siłę a 3080 nie ma takiego "tchu"

Dzisiaj ojciec robił próby z pompą wtryskową. Tam gdzie jest zasilanie tej pompy (ja się za bardzo nie znam)mówił ze tam się reguluje dawkę. Zrobił coś że teraz dymi na wolnych obrotach, jak się dodaje gazu też i jak jest już na obrotach też dymi a delikatnie odpuszczając gaz puści jeszcze większą chmurę. Dym ma kolor siwo-niebieski. Na pewno nie czarny. Tak jak pisałeś u nas też paliwo nie wraca za bardzo do baku. Wraca ale kropelkami. Co jeszcze mogę napisać? Leci dym z odmy. Czyli nieszczelne są zawory chyba, ale które?

Tak z ciekawości jeśli mogę zapytać. Gdzie robiłeś głowicę? Co wchodziło w skład remontu i ile kosztował remont? Jak coś to napisz na PW.

glowice robilem w Ilowie ok20km od Sochaczewa wymienili mi wszystkie prowadnice zawory sprawdzili wtryski z planowali zalatwili komplet uszczelek[300zl] i za to wszystko zaplacilem 830zl

jakiej firmy masz pompe? moja Lucas

 

Powodem braku mocy może też być (o ile ten model posiada) turbo które albo nadaje się do regeneracji albo zardzewiały może być zawór spustowy który reguluje ciśnienie w turbinie.

wolno ssacy bez turbo

 

u nas ciąga pług 5 skib polski, orzemy na głęboko minimum 20 cm, mamy akurat skrzynię 16x16 i na jedynce na zającu daję rade. Gorzej jest w transporcie nie ma tej mocy, "ledwo zobaczy górkę" już słabnie po prostu "zdycha". Uogólniając silnik słabo wkręca sę na obroty. Mamy porównanie do MF 255 i tam od prawie jałowych obrotów do tych 1500 on ma siłę a 3080 nie ma takiego "tchu"

Dzisiaj ojciec robił próby z pompą wtryskową. Tam gdzie jest zasilanie tej pompy (ja się za bardzo nie znam)mówił ze tam się reguluje dawkę. Zrobił coś że teraz dymi na wolnych obrotach, jak się dodaje gazu też i jak jest już na obrotach też dymi a delikatnie odpuszczając gaz puści jeszcze większą chmurę. Dym ma kolor siwo-niebieski. Na pewno nie czarny. Tak jak pisałeś u nas też paliwo nie wraca za bardzo do baku. Wraca ale kropelkami. Co jeszcze mogę napisać? Leci dym z odmy. Czyli nieszczelne są zawory chyba, ale które?

Tak z ciekawości jeśli mogę zapytać. Gdzie robiłeś głowicę? Co wchodziło w skład remontu i ile kosztował remont? Jak coś to napisz na PW.

jeszcze jedno na szybie prawych dzrwi masz naklejke ktora informuje na jakim biegu przy jakich obrotach masz dana predkosc napisz z jaka predkoscia orzesz ja na przyklad orze 5km/h plugiem obracanym 4*40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

prędkość orania wynosi 7km/h. Pług ustawiony 5x35. Pompę mamy Lucasa podobnie jak Ty.

Mam jeszcze pytanie. Dlaczego przeprowadzałeś remont silnika? Jakie miałeś objawy? Też był słaby, dymił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

prędkość orania wynosi 7km/h. Pług ustawiony 5x35. Pompę mamy Lucasa podobnie jak Ty.

Mam jeszcze pytanie. Dlaczego przeprowadzałeś remont silnika? Jakie miałeś objawy? Też był słaby, dymił?

 

silnika nie robilem tylko glowice

jesli chodzi o objawy to jak byl rozgrzany nie chcial palic [krecil i lapal tak jak by zbijal cisnienie albo sie odpowietrzal]

jak byl rozgrzany to strasznie z odmy dym walil

nie zauwazylem ze by po remocie glowicy i pompy byl mocniejszy

troche lepiej pali i z odmy nie wali tak dymem

ale bez gazu niechce i tak palic czy cieply czy zimny gazu choc troche ale trzeba wcisnac

twoj jak pali? z gazem czy bez?

znajomi radza mi jeszcze bym wyjal pompe i wtryski i zawiozl do sprawdzenia cisnienia bo moze byc tak ze pompa daje 180bar a wtryski ustawione sa na 200bar ale to po swietach

pompe robili mi gdzie indziej niz glowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

u nas podobnie jak u Ciebie żeby zapalił najlepiej wcisnąć trochę gaz przy zapalaniu. Tak jak pisałem wcześniej dym z odmy się pojawia jak jest ciepły. Teraz jak ojciec pokręcił jeszcze niby dawką na pompie dymi jeszcze bardziej. I z wydechu i z odmy również. Też mamy w planach robić głowicę ale nie mamy teraz za bardzo warunków do tego. Może właśnie teoria o ustawieniu pompy i wtrysków będzie dobra. Jak już poustawiasz daj znać co i jak.

PS

Jak u Ciebie ze spalaniem? Ojciec liczył na jednym z kawałków to wyszło mu 17 litrów na hektar w orce tym pługiem o którym pisałem. I mówił, że hektara w godzinę nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

u nas podobnie jak u Ciebie żeby zapalił najlepiej wcisnąć trochę gaz przy zapalaniu. Tak jak pisałem wcześniej dym z odmy się pojawia jak jest ciepły. Teraz jak ojciec pokręcił jeszcze niby dawką na pompie dymi jeszcze bardziej. I z wydechu i z odmy również. Też mamy w planach robić głowicę ale nie mamy teraz za bardzo warunków do tego. Może właśnie teoria o ustawieniu pompy i wtrysków będzie dobra. Jak już poustawiasz daj znać co i jak.

PS

Jak u Ciebie ze spalaniem? Ojciec liczył na jednym z kawałków to wyszło mu 17 litrów na hektar w orce tym pługiem o którym pisałem. I mówił, że hektara w godzinę nie zrobił.

 

To masz coś naprawdę nie tak z pompą. Ja pługiem obrotowym 4*40 orze 1 hektar na godzine i spalanie wychodzi ok 11-12 litrów na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

witajcie fanowie masseya.jesli zawory trzymaja cisnienie a silnik wali odmo i puszcza siwo niebieski dym to na stuwe pierscienie tlokowe nie trzymaja cisnienia szkoda ze jak jusz mniales zdieta glowice nie sprawdziles proguw na tulei itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

witajcie fanowie masseya.jesli zawory trzymaja cisnienie a silnik wali odmo i puszcza siwo niebieski dym to na stuwe pierscienie tlokowe nie trzymaja cisnienia szkoda ze jak jusz mniales zdieta glowice nie sprawdziles proguw na tulei itd.

witaj kolego wlasnie ze sprawdzane byly i progow nie mial ja tez myslalem ze to moze pierscienie ale zaoralem 45hektarow i oleju nie dolewalem co prawda troszke ubylo ale nie na tyle by dolewac a gdyby byly popekane [przegrzany] bral by olej ? kolego jesli masz skrzynie 32/32 vmax30km/h to jakim biegiem orzesz jaki gaz ? jak rano odpala? z gazem czy bez? i jeszcze jedno ile bar powinien miec na cylindrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

To masz coś naprawdę nie tak z pompą. Ja pługiem obrotowym 4*40 orze 1 hektar na godzine i spalanie wychodzi ok 11-12 litrów na hektar.

 

Jakim pługiem orzesz (chodzi mi o model) i na jakiej klasie gleby?

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

@marek3080 Orzę pługiem obrotowym Agro-Masz 44cm na korpus i mam 4, 5 i 6 klasę ziemi

 

 

To twój filmik czy tylko zbieżność nicku? Masz MF 3095 no niby te 7 koni mocniejszy ale nasz powinien ten pług pociągnąć. Jaką masz prędkość w orce?

Edytowano przez marek3080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

 

To twój filmik czy tylko zbieżność nicku? Masz MF 3095 no niby te 7 koni mocniejszy ale nasz powinien ten pług pociągnąć. Jaką masz prędkość w orce?

takiej ziemi to ja niemam a szkoda przydalo by sie troche na ziemniaki bo zmojej wygladaja jak z kopalni ja mam 1 i 2 klase

niewiem jakim biegiem orzesz ale chmurka dymu jest wedlug mnie trzeba by mu ulzyc troszke nizszym biegiem [mala sugestia] widac ze dbasz o sprzet i kulture na polu podoba mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

panowie czy ktos wie i czy jest pewien jakie mf3080 powinien miec cisnienie w cylindrach padlo wczesniej ze 30 bar ale tyle maja chyba te z turbo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

No więc tak to jest mój film. Chmurkę dymku widać bo jeszcze nie był zgrany był troche źle ustawiony i stawiał opór teraz jest dobrze. Tutaj jest 6, 5 i 4 klasa przy łące. Jaką mam prędkość to nie wiem bo nie mam tabeli prędkości. Orze na 1 biegu zając B bez pułbiegu, na obrotach ok 1800 na min. W silniku oleju olej wlewam tylko przy zmianie;p

Niedaleko mnie gościu mam MF 3080 i też ciąga pług 4 obrotową. Tak czy uciągnie to zależy jaką masz ziemie i ukształtowanie terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

mam jeszcze jedno pytanie czy do zdiecia miski olejowej w 3080 trzeba odjechac przodem ? czy cos poza rozpieciem walu i tej ryrki trzeba dodatkowo odkrecac? no i to cisnienie w cylindrach mnie interesuje ile powinno byc? prosze o rychla odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pielu    0

wiadomosc dla wszystkich sledzacych temat

rozmawialem dzis z gosciem z serwisu mf w Sanniki [o mf wie wszystko] powiedzial mi ze na 99% w moim przypadku stoja albo sa popekane pierscienie kompresyjne a to ze oleju nie bierze tlumaczy tym ze pierscien olejowy zwany zgarniajacy nigdy nie staje ani nie peka w skutek przegrzania

poniewaz ciagnik kupilem od posrednika wiec prawdopodobienstwo ze stal jest spore wiec nie mozna wykluczyc tego ze pierscienie nie stoja

cisnienie na rozgrzanym silniku 30 nominal 28 jeszcze jescze 26 i mniej d*pa do remontu

a wiec panowie zabieram sie do roboty

jak by ktos chcial kontakt do goscia to piszcie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj